חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

הפרדוקס האמריקאי: שומן רווי מעכב את התקדמותה של מחלת העורקים הכליליים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

הפרדוקס האמריקאי: שומן רווי מעכב את התקדמותה של מחלת העורקים הכליליים

הדעה הרווחת היא שצריכת שומן רווי מעלה את ערכי ה-LDL (הכולסטרול ה”רע”), ומזרזת את התפתחותה של מחלת העורקים הכליליים, או בשמה האחר, מחלת לב כלילית. אולם, במאמר המתפרסם בגיליון נובמבר של כתב העת האמריקאי The American Journal of Clinical Nutrition, חוקרים מאוניברסיטת הרווארד טוענים כי ההפך הוא הנכון!

המחקר נערך בקרב 235 נשים אחרי גיל המעבר, גיל שבו נשים נמצאות בסיכון גבוה יותר למחלות טרשתיות. כל הנשים הנבדקות סבלו ממחלת העורקים הכליליים, לרובן היה גם לחץ דם גבוה וחלקן אף סבלו מסוכרת. הן היו בעלות עודף משקל (BMI:29-30) ורמה גבוהה של שומנים בדם. בעצם, הן הוגדרו כסובלות מהתסמונת המטבולית, או בשמה האחר, “סינדרום X “. שני שלישים מהן קיבלו טיפול הורמונלי. במסגרת המחקר, הן ניזונו מדיאטה שבה השומנים מהווים 18%-25% מסך הקלוריות הכולל.

הנשים עברו בדיקת אנגיוגרפיה (צילום כלי דם) בתחילת המחקר ובסיומו, והתוצאות היו מדהימות. החוקרים טוענים כי בקרב הנשים שצרכו אחוז גבוה יותר של שומן רווי , נרשמה דווקא האטה בהתקדמות של תהליך ההיצרות של העורקים. לעומת זאת, התברר כי אצל נשים שצרכו כמות קטנה יותר של שומן חד בלתי רווי וכמות גדולה יותר של פחמימות (בעיקר בעלות ערך גליקמי גבוה), המחלה התקדמה מהר יותר.

לסיכום, קובעים החוקרים, הממצאים המפתיעים מצביעים על כך שצריכת שומן רווי בקרב נשים לאחר גיל המעבר (כחלק מדיאטה שאינה עשירה בשומנים), מעכבת את תהליך הטרשתי של העורקים הכליליים, בעוד שצריכת פחמימות מוגברת היתה קשורה דווקא להאצה של תהליך ההחמרה של המחלה.

בברכה,
ליאת פלן – לברטובסקי (MA)
“קונטקסט- הוראת אנגלית, תרגום ושירותי מידע”

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים