חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

העצירות ופתרונה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

העצירות ופתרונה

העצירות הינה אחת המחלות הנפוצות בתקופתנו. הסיבה העיקרית היא תזונה לא נכונה אך בנוסף גם פעילות גופנית מועטת, השמנה ויציבה לא תקינה תורמים למצב. השימוש הנפוץ בחלבונים מהחי כגון בשר, ביצים, גבינות גורם להתהוות צואה דביקה וחסרת תאית. כדי למנוע עצירות צריך לבסס את התזונה על מזונות המכילים נוזלים, תאית וסוכר טבעי. עיקר התזונה צריך להתבסס על פירות וירקות, סלק או מיץ סלק, מלון, פירות יבשים במיוחד שזיפים ותאנים מושרים במים למשך הלילה. במשך היום רצוי לשתות מספר כפיות מולסה מהולות במים.

הטיפול בעצירות צריך להתבסס על שינוי הרגלי האכילה משום שהגורם העיקרי לעצירות נעוץ באכילת מזון מבושל ומטוגן, כמו כן לקמח לבן ותוצרתו השפעה חזקה.
הבצק הלבן נדבק למעיים וזה מהווה נזק לגוף. גורם נוסף הוא המעמסה הרבה על מערכת העיכול כתוצאה מאכילה גסה, כאשר אין לועסים מספיק, המעיים עייפים ותשושים וכושרם נפגם.

המזון המתאים ביותר למניעת עצירות הוא מזון חי ומבושל עתיר סיבים כגון, אורז מלא, חיטה מלאה, קוואקר וכוסמת. כמו כן חשוב לאכול בזמנים קבועים ארוחות מסודרות ולהוסיף פעילות גופנית, במיוחד הליכה. אין להשתמש במשלשלים שונים מכיוון שנגרם נזק רב יותר, הם מגרים את דפנות המעיים וגורמים לדלקת כרונית, ספיגה לקויה של ויטמינים ומינרלים ובעקבות זאת מחלות כגון אנמיה ודלקת פרקים.

המזונות החשובים ביותר לתפריט יומי הם: כרוב חמוץ, שזיפים, תמרים, תאנים מולסה ויוגורט. בנוסף, 2 כפות שמן בכבישה קרה עם הארוחות, שתייה מרובה במשך היום במיוחד. יש להמעיט בבשר ולהימנע מסוכר לבן, קמח לבן, מלח בישול, קפה, תה ואלכוהול. להמתקה להשתמש במולסה או דבש טבעי.

העצירות יכולה להופיע גם כתוצאה מאלרגיה מסוימת. אם עצירות מלווה בעייפות, כאבי ראש, כאבי בטן, דלקת מעיים, קיימת אפשרות שהעצירות באה כתוצאה מאלרגיה למזון, בייחוד כאשר אכילת מזון עתיר סיבים, פעילות גופנית ושמירת סדר יום קבוע, עוזרים אף הם. לדוגמא, חלב בכל צורה שהיא, יכול לגרום לעצירות אם קיימת אלרגיה לחלב. האלרגיה עלולה לגרום לעוויתות בשרירים הטבעתיים, במעיים השרירים מאבדים מגמישותם, מקשים על פליטת חומרי הפסולת.

סימני עצירות
לשון לבנה, נשימה לא נעימה, כאבי גב, כאבי ראש, קהות חושים, דיכאון, נדודי שינה, אובדן תאבון, כאבים שונים.

כדי למנוע עצירות או לפתור בעיית עצירות חשוב להקפיד עם הפרדת מזון משתייה. יש לשתות כשעה לפני הארוחה או שתיים אחריה. לשמור על צירופי מזון נכונים, לא לאכול פירות כקינוח אלא רק על קיבה ריקה. להבדיל מזון חי על מבושל, לא לשכב לישון על קיבה מלאה. כתוצאה מעצירות מצטברים חומרי פסולת בגוף, כתוצאה מפרוק של חלבון מהחי כולל בשר דגים וביצים. במצבים כרונים של עצירות, עלול הכבד להיפגע ואז רעלים יציפו את הגוף וייווצרו סימפטומים שונים כגון נטייה למצבי רוח, עצבנות, כאבים בחזה, סחרחורת, תשישות, הזעה מגרנה וכו`. כמו כן נפגעת היעילות וכושר ההתנגדות של הגוף והגוף נוטה יותר לפתח מחלות. גם שריר הלב עלול להיפגע.

כשהמעיים עצלניות אין לזרז ע”י חומרים משלשלים. חומרים אלו מזיקים עוד יותר, יש להעשיר את המזון בסיבים, דגנים מלאים, קטניות, פירות וירקות, במיוחד עלים ירוקים. מידי יום לאכול בשעות הצהרים כמה תאנים יבשות עם כוס מים או שזיפים מיובשים, ולשמור על סף גירוי נמוך ע”י הפרדת מזונות בארוחה, כלומר לא לאכול חלבון ופחממות באותה ארוחה, מתוק וחריף או חמוץ וכו`. יש להיאזר בסבלנות כיוון שפתרון בעיית העצירות הינה ארוכה.

אם כך מזון טרי ומלא ומרכיביו הם המפתח לתיקון מצב של עצירות, שנגרם מלכתחילה ע”י חסרונם. לכן עצירות אפשר למנוע ולתקן באמצעות דיאטה טבעית הכוללת פירות וירקות טריים, שפע של חלבונים, עדיף מהצומח, הללו מחזקים את שרירי המעיים, גרעינים מלאים עשירים בויטמין B הדרוש לעצבים לשליטה בהרחקת פסולת. יוגורט עוזר אף הוא ליצור ויטמיני B וגם עוזר להתפתחות חיידקי מעיים בריאים. בכוחו של מזון זה לקשור את הלחות שבו אל המעי הגס, לגרות את המעיים ולהפעילם.

בברכה, סיגל תמיר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים