חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

העלמות מחזור

העלמות מחזור

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שאלה: לפני כ-10 שנים התחלתי לקחת גלולות, באמצע יולי האחרון הפסקתי בכוונה להכנס להריון. מאז המחזור לא הגיע. מקרה דומה התרחש לפני 5 שנים בו הפסקתי למס` חודשים, המחזור נעלם ,לאחר נטילת aragest, חזר והמשכתי עם הגלולות אחרי שקיבלתי מחזור אחד רגיל.
כיום הרופא המטפל המליץ לקחת פרוגילוטון 21 ימים ןאם לא אקבל ווסת תוך שבוע מהסיום לקחת aragest. האם זה שכיח שהמחזור נעלם? האם אני יכולה להמשיך לנסות להכנס להריון במהלך נטילת פרוגילוטון או שיש בזה סיכון?
האם הטיפול שקיבלתי נכון?
אני בת 29 וקודם נטילת גלולות המחזור היה סדיר.

תשובה: אור שלום,
אחרי הפסקת גלולות מקובל שיש איחור בוסת, של חודש או יותר. מאחר ואת מעוניינת בהריון ויש להניח שאת גם מקיימת יחסים באופו חופשי, יש לעקוב אחרי העדר הוסת בבדיקות הריון תוכפות (אפילו ביתיות) בהבדלים של שבוע- שבועיים.
כל עוד את מקיימת יחסים חופשי ופנייך להריון, אין לקחת שום הורמון, לא ארגסט ולא פרוגיליטון.
אם אחרי תקופה של חודשיים התשובה להריון הינה שלילית (יש כמובן לאשר זאת באולטראסאונד), אפשר לקחת מזרז מחזור כמו ארגסט ולאחר מכן לערוך בירור שכולל גם את בעלך.

דר ירון

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  No Comments

  Sorry, the comment form is closed at this time.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים