חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

העור היפיפה – השתקפות הנפש

אהבתם? שתפו עם חבריכם

העור היפיפה – השתקפות הנפש

העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף. הוא שוקל ארבעה קילוגרמים בערך, והוא מכסה כל סנטימטר בנו. לעור תפקידים חשובים ביותר בגוף: הוא מגן עלינו מפני חדירת חיידקים, הוא מרחיק חומרי פסולת ורעלים מתנקזים דרכו. העור הוא זה אשר עושה לנו את ההבדל בין לטיפה נעימה לבין מכה אלימה על ידי כך שהוא כולו זרוע בקצוות עצבים. הוא מושפע מהסביבה החיצונית (שינוי מזג האוויר, זיהום אוויר ועוד), אך גם מהסביבה הפנימית, כלומר – מאופן הפעילות של המערכות השונות של גופנו. לכן, מחלות עור הן לעתים ביטוי חיצוני לבעיות פנימיות.

הדאגות המצטברות במהלך החיים תורמות לנסיגה מתמדת ככל שאנו מתבגרים. אין ספק שדאגות מעכבות את פעולת מערכת הלימפה. גם אין מנוס מהעובדה שכולנו מזדקנים בשנה בכל 365 יום.

הפנים שלנו הן המראה שלנו. הן כמו ספר. הן מספרות את סיפור חיינו. כל קמט ופגם אשר מופיע על עור הפנים מספר על פרק בחיים שלנו. כל גלגולי החיים שלנו וכל האירועים שעברנו נראים על עור הפנים שלנו: עצב, מתח, לחץ, משברים, אסונות… גם כשאנו שמים מסיכת איפור עליהן, הדבר מספר שיש מה להסתיר. מצבו של הגוף מושפע במידה ניכרת על ידי מצבה של הנפש. יש הבדל מהותי בין פנים שצברו שנים והם מלאים קמטים אשר נחרצו במהלך חיים מאושרים, לבין פנים המשקפות עצב.

שלוות נפש ואושר פנימי יעניקו המון חיות וקסם אישי גם לפנים חסרי יופי לחלוטין. נטיות הרסניות של עצב ודיכאון למשל, יצרו תבניות קבועות של מצבים נפשיים שיובילו לבריאות לקויה אשר תשפיע בעקיפין גם על מצב העור.

צער גדול למשל, פוגע בלב, דבר אשר יתבטא בדרך כלל באופן חיצוני באדמומיות ובפריחות של העור. זאת מכיוון שמצב הלב וכלי הדם משפיע באופן ישיר על צבע העור.

כעס ותסכול פוגעים בכבד. כתוצאה מכך הטמעת המזון משתבשת: אנו אוכלים, אך הגוף אינו סופג מהמזון רכיבים חיוניים להם הוא זקוק. כתוצאה מכך העור עלול להיראות יבש. טיפוסים אלה הם בדרך כלל אנשים חמי מזג.

עור מצומק ומיובש מתחבר בדרך כלל לפחד, אשר קשור לכליה ולשלפוחית השתן. הכליה היא זו אשר אחראית לווסת את כמות המים בגוף. כאשר הפעילות של הכליה משתבשת, אנו נראה זאת באופן ברור על פני העור. אנשים אלה הם בדרך כלל טיפוסים רגזניים וחסרי סבלנות.

עור שמנוני מתקשר למעי הגס ומבחינה רגשית לדאגה. אנשים בעלי נטייה לדאגה תמידית, בדרך כלל מרבים באכילה ושתיית מזונות עתירים בקפאין – שוקולד, קפה. אנשים אלו סובלים בדרך כלל גם מעצירויות כתוצאה מן המתח הרב בו הם שרויים. הם מתקשים לשחרר דברים החוצה. יהיה קשה מאוד לשכנע אנשים אלו לשמור על תזונה מאוזנת.

עור מימי נמצא בדרך כלל אצל אנשים כבדי משקל. עור מימי קשור לתפקודי טחול ומערכת הלימפה ומבחינה רגשית לחמלה. אנשים אלה בדרך כלל איטיים, אדישים, ניתן להשפיע עליהם בקלות, הם רכי לב ותמיד יהיו מוכנים
לעזור.

אם כן מהן האלטרנטיבות העומדות בפנינו?
כאמור, הדאגות אותן אנו צוברים במהלך החיים תורמות לנסיגה מתמדת ככל שאנו עולים בגיל. הדאגות בכל אופן משבשות את פעילותה של מערכת הלימפה. כאשר נעקור את אותן דאגות מן השורש, ונאמץ גישה חיובית, מערכת הלימפה תשתפר בצורה משמעותית, ורעלנים שהצטברו בגוף יתנקו אט אט, כתמי עור ופגמים יכולים להיעלם או להשתפר, הגוף שלנו יחזור להזדקף, ובזכות הרעננות של הגוף והנפש, נוכל להרגיש צעירים יותר, נוכל להירגע ולהתמודד עם הכל.

דרך נוספת היא הימנעות מהעמסת רעלים נוספים על הגוף הפיזי: עודף רעלים גורם לעור לעבוד שעות נוספות כדי לסלק אותם. כדאי לוותר על אלכוהול, קפה, תה, ממתקים ובשר אדום אשר מכבידים על תאי העור וגם על מערכת העיכול. המאמץ שווה ללא ספק. אם תצליחו להשליך עשר שנים מעל ההופעה החיצונית שלכם, אתם גם תרגישו צעירים בעשר שנים, המרץ והחיוניות יחזרו ובכלל, כל השקפת החיים תשתנה.

דרך חשובה לא פחות היא הימנעות מהעמסת רעלים רגשיים: לעשות את מה שאתם רוצים לעשות, ללמוד לבקש את מה שאתם רוצים, מבלי להיות מושפעים מדי על ידי אנשים אחרים. כאשר תפסיקו לתת את הכוח שלכם למישהו אחר ותפסיקו לקחת משאות של אנשים אחרים על הכתפיים שלכם, תרגישו יותר חיוניות ומלאי עוצמה. כאשר תהיו עסוקים במימוש והגשמה עצמית, הגוף יתמלא באנרגיה חדשה ונקייה וגם הנפש תחווה תחושת סיפוק וחיות, דבר אשר יכול להעניק המון חיות ויופי לעור הפנים שלנו.

שימוש בשמנים ארומטיים:
באופן כללי, לשמנים הארומטיים מסורת ארוכה בטיפוח העור, עוד מימי קליאופטרה במצריים העתיקה. שם השתמשו בצמחים ובשמנים ריחניים בעיקר לטיפוח העור ולחניטת מומיות. לשמנים הארומטיים גם השפעה על הגוף והנפש. שלא כמו מוצרים קוסמטיים המכילים כמויות גדולות של חומרים כימיים הנשארים בגוף וגורמים לאורך זמן נזק למערכות הגוף, שמנים ארומטיים אינם נשארים במערכות הגוף! הם מופרשים מן הגוף דרך השתן, הצואה, הזעה ונשיפה. ההשפעה של השמנים הארומטיים היא קוסמטית והם מחדשים את הנעורים של העור. שמנים ארומטיים מסייעים בהמרצת שיכפול תאים כך שתהליך הזדקנות העור נסוג. עור שטופל בשמנים ארומטיים נעשה דינמי וחזק יותר באופן חד משמעי.

השמנים משפרים גם את תפקוד בלוטת הלימפה ואת הזרימה הלימפתית, ובכך מסייעים בסילוק רעלים מהעור. שמנים ארומטיים באופן כללי משמשים לטיפולי מניעה ופועלים כנוגדי דלקות בכך שהם מרגיעים עור רגיש ופגוע. הם גם מאזנים את מערכת החיסון ומשפיעים על קצות העצבים ובגלל זה משחררים מתח ולחץ שהם גורמים עיקריים להזדקנות העור.

השמנים העיקריים לשימוש נגד הזדקנות ומניעת קמטים הם: מרווה מרושתת, שומר, נרולי, לבנדר, רוז, פצ`ולי, גזר, אכילאה, קמומיל גרמני, לבונה, מור, לימון, בן אזוב, אורגנו, תפוז, רוזמרין, גרניום, פלמה רוזה, ליים.

בברכה, גלית שלגי

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים