חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

העולם שייך לצעירים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

העולם שייך ל “צעירים”

העיסוק של החוקרים והמדענים בכמות השנים שיש לכל אדם לחיות, מפנה את מקומו לעניין האיכות. לא רק איך להגיע לגיל מבוגר אלא איך להישאר צעירים בכל המובנים, ללא בעיות רפואיות המאפיינות גיל זה. סוגיה זו מעסיקה רבים ואף הביאה להתפתחותו של ענף רפואה חדש העוסק בעיכוב תהליכי ההזדקנות – אנטי אייג`ינג.

העלייה בתוחלת החיים גוררת בעקבותיה מחד, האטה בחילוף החומרים וירידה בתצרוכת האנרגיה הגופנית מידי שנה ומאידך, עליה בכמות היומית הנדרשת של ויטמינים ומינרלים. הירידה בתצרוכת האנרגיה מכתיבה צריכת כמויות מזון קטנות, ללא קלוריות מיותרות, בעוד הצורך בויטמינים ומינרלים מכתיב צריכת מזון מוגברת.

כיצד יש לנהוג?
כמות המזון שיש לאכול על מנת לספק את המינון המומלץ היא כה גדולה כך שסביר להניח שנמות מבעיות וסיבוכי השמנה לפניה שנגיע אליו. היום אקטואלי ונכון יותר לחשוב על תוספי מזון אורגנים המאפשרים אספקה סדירה של ויטמינים ומינרלים ללא קלוריות מיותרות.
יחד עם זאת, חשוב להבין, שכמו שרכישת פוליסת חיים לא תגן עלינו במידה ונחצה את הכביש בעיניים עצומות גם נטילת תוספי מזון בלבד אינה מספיקה.כדי שהגוף יעשה שימוש יעיל בתוספים הוא צריך להיות במצב בו הוא יכול לקלוט אותם בצורה אופטימלית.

גופנו הוא מפעל ביוכימי משוכלל עם מנכ”ל מכובד אבל גם עם מערכת ניקוז וביוב.
תוחלת החיים והמצב הגופני תלויים לא רק במה שמכניסים לגוף אלא גם במה שמוציאים ממנו. ניתן לומר באופן כללי שנוסחת הזקנה מבוססת על “הרעלה עצמית” – תהליך בו הרס התאים (קטבוליזים) גובר על תהליך התחדשות התאים (אנבוליזים). מצב זה יתרחש כאשר הניקוז בגוף אינו עובד כמו שצריך והביוב עולה על גדותיו בפסולת הגורמת להרעלה עצמית ולהצטברות רדיקלים חופשיים בגוף בכמות גדולה. במצבים כאלו נאבד את כל התחושות הקשורות ביכולת להרגיש צעירים גם אם הגיל המצוין בתעודת הזהות מעיד שאנחנו עדיין כאלה.

שמירה על מספר עקרונות וכללים תאפשר לכל אחד להאריך את תוחלת חייו, לשפר את איכותם, למנוע מחלות ולהביא את הגוף למצב בו הוא מסוגל לקלוט תוספי מזון ולעשות בהם שימוש יעיל.

* תזונה נבונה – בשל הירידה בתצרוכת האנרגיה האישית יש חשיבות לא רק להקטנת כמות קטנה של מזון אלא לאכילת המזון הנכון. מומלץ מאוד לאכול מזונות העשירים בתאית המאפשרת לגוף לשמור על פעילות החיידקים הטובים במעי הגס ולהתרוקן בצורה נכונה.

* נוגדי חמצון – רצוי לצרוך מזונות העשירים בנוגדי חמצון (ירקות ופירות חיים וטריים העשירים בצבע) המסייעים במניעת שינוים מולקולרים של הכולסטרול ממצב טוב לרע ובעיות במחזור הדם ולב.

* עיכול תקין – הקיבה פועלת כמעבדה כימית המסוגלת להפעיל בכל תהליך רק צורת עיכול אחת. תסיסה וריקבון של מזון בקיבה מעוררים היוצרות רדיקלים חופשים ומגבירים את רמת ההרעלה העצמית. כדי להימנע מכך יש לאכול בכל ארוחה רק סוג אחד של מזון, בליווי ירקות חיים וטריים.

* פעילות גופנית – חשיבותה של פעילות גופנית היא לא רק בבניית סיבולת לב ריאה או חיטוב ועיצוב הגוף. כאשר אנו בתנועה מתרחשת בגוף תגובת שרשרת חיובית הגורמת לסרעפת לנוע, לזרימה מוגברת של מערכת הלימפה ולניקוז מהיר של רעלים ורדיקלים חופשיים מהתאים. תנועת השרירים גורמת להתרחבות כלי הדם ולזרימה אינטנסיבית של דם עשיר בחמצן ונוגדי חמצון לכל תא.

מעבר לכך שפעילות גופנית מאפשרת להיות צעיר באופן ביולוגי היא אף מאפשרת לחוות את התחושה הזו באופן נפשי ומחוללת פלאים במצב הרוח.
שמרו על הכללים וזכרו – כדי לקחת חלק פעיל ב”עולם הצעירים” לא חייבים להיות בני עשרים, צריך רק להרגיש כך, להיות מרוכזים בחוויות הגוף בהווה כאדם צעיר ולהיות מסוגלים לחיות חיים מלאים ומספקים.

באדיבות: מכון איידלין

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים