חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

הנזק של צמחים צמחיים מחוממים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

הנזק של צמחים צמחיים מחוממים

בחודש יולי 2002 רשות המזון והתרופות FDA בארה”ב יצאה בהוראה שלא ליחס למזונות מכילי שמנים צמחיים מחוממים את הקביעה “טוב לבריאות הלב”.
צעד זה ננקט בעקבות ההמלצה של האקדמיה הלאומית למדעים שיש להוריד את צריכת השמנים מסוג טרנס לאפס עד כמה קרוב שניתן, וזאת מבלי לפגוע בצריכה של תפריט מלא.

מחקרים רבים מצאו קשר בין צריכה של שומנים מסוג טרנס לבין עליה ברמת הכולסטרול הכללי וכולסטרול LDL. הנתונים מראים כי שומנים אלו מזיקים לבריאות יותר משומן מן החי. כמות קטנה של שומנים מסוג טרנס נוצרת במעי של הפרות ומצויה בחלב ובשר, אבל עיקר הכמות שמצויה בתפריט היא משמנים שעברו הידרוגנציה כמו מרגרינה ומזונות צמחיים מכילי שומן אפויים כמו לחמים, עוגות וגם מפלאפל. תעשיית המזון משתמשת בשמנים צמחיים שהתמצקו ע”י טיפול עם מימן (הידרוגנציה), כדי להאריך את חיי המדף של המוצרים, למנוע התעפשות של השמנים שבהם. חיי המדף של המוצר אמנם מתארכים, אבל לא כן חיי האדם האוכל מוצרים כאלו. הם נמצאו גורמים מחלות לב משומנים רוויים. הערכה מאוד שמרנית אומרת, שבארה”ב צריכה של שמנים מסוג טרנס גורמת ל- 30,000 מקרי מוות מהתקף לב בשנה, יש הטוענים ש- 100,000 הוא נתון ריאלי. צמצום בצריכת שמני טרנס ימנע מיתה מהתקפי לב יותר מאשר צמצום בצריכת שומן רווי מעבר לצמצום שכבר קיים בשנים האחרונות.

שמן זית כתית מעולה איננו מכיל שמנים מסוג טרנס וכמותו גם שמנים צמחיים אחרים מכבישה קרה, כל עוד הם לא עברו טיגון, אפיה, חימום ממושך או הידרוגנציה.

באדיבות: “תזונה פלוס” 08-9407466

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים