חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

הכל על בלוטת התריס והאטת ההזדקנות. כתבה שלישית בסדרה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

הכל על בלוטת התריס והאטת ההזדקנות. כתבה שלישית בסדרה.
לחץ כאן לקריאת כתבה שניהלחץ כאן לקריאת כתבה ראשונה

איבחון בעיות בבלוטת התריס
מחקרים מראים כי כ – 40 אחוז מהאוכלוסייה סובלים מבעיות בבלוטת התריס, אך רק 25 אחוז מהם מגיע לאיבחון ומתחילים בטיפול.

ניתן לבדוק את מצבה של בלוטת התריס גם בבית, באמצעים פשוטים. לשם כך יש למדוד את טמפרטורת הגוף לפני היציאה מן המטה בבוקר. טמפרטורה נמוכה מ – 36 מעלות במשך יומיים רצופים מצביעה על חשד בתיפקוד לקוי (תת – פעילות) של בלוטת התריס. (נשים ימדדו את חומן לא בתקופת המחזור החודשי)

בלוטת התריס ובריחת סידן
נשים צריכות להקפיד יותר על בדיקת בלוטת התריס בשל מחלת האוסטאופורוזיס, המתרחשת אחרי הפסקת הווסת. בדיקת דם של הורמון הבלוטה וההורמון השולט עליה מבלוטת יותרת המוח תיתן תשובה מדויקת לגבי בריחת סידן, מכיוון שפעילות עודפת של הבלוטה מאיצה גם את חילוף החומרים בעצמות.

הגנה על בלוטת התריס
קו ההגנה הראשון הוא נטילת ויטמינם שונים, יחד עם תשלובת ויטמין B ותוספת של ויטמין C. במקרים קלים ניתן לטפל בתיפקוד לקוי של בלוטת התריס בויטמינים בלבד, בלי טיפול תרופתי. מאידך גיסא, אם הבעיה בבלוטת התריס אינה תוצאה של חסר בויטמינים, הגוף לא יהיה מסוגל להשתמש בתוספת הויטמינים שנעניק לו.
במקרה זה יהיה צורך בטיפול תרופתי.

לעיתים נדירות עלול ייצור ההורמון TH להיפגע גם מזיהום סביבתי, כמו למשל פלואורידים במים ועישון, או מתרופות שונות, כמו אספירין. מגיל מסוים, טיפול באספירין שכיח, והרופאים אינם ערים מספיק לאפשרות שאספירין או או תרופה אחרת עלולים לעיתים לפגוע בפעילותה של בלוטת התריס.

חוסר התייחסות לרמה גבולית או נמוכה של הורמון בלוטת התריס עלול להחמיר תסמינים של הזדקנות מואצת, חולשה ועייפות. לכן יש בין המטפלים בעיכוב תהליכי ההזדקנות כאלה הטוענים שיש טעם לנסות ולטפל בכמויות קטנות של הורמון בלוטת התריס אצל מבוגרים עם רמות הורמון גבוליות, וכך לתת להם יותר אנרגיה ולשפר את חילוף החומרים בגופם.

במקרים קלים של בעיות בתיפקוד בלוטת התריס אשר נובעת מהפרעה תזונתית או ויטמינית, ניתן להוסיף על מתן ויטמינים גם טיפולים של רפואה חלופית (שיאצו, רפלקסולוגיה, דיקור וכולי). ואולם בדרך כלל, הדרך הטובה והמדויקת לטיפול בהפרעה של בלוטת התריס היא תיקון הורמונלי, על ידי תוספת הורמון סינתטי (אלטרוקסין)

זהו, עד כאן על בלוטת התריס.

שלכם, בברכה, פרופ` רפי קרסו

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים