Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

הכל אודות הורמון הגדילה כתבה שנייה בסדרה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

הכל אודות הורמון הגדילה.

המשך, כתבה שנייה בסדרה – לחץ כאן לקריאת כתבה ראשונה

מדענים מצאו דרך לעודד את הגוף לשחרר לדם יותר לשחרר הורמון גדילה בגיל מבוגר: חומצת האמינו ארגינין מסוגלת לגרות את בלוטת יותרת המוח להפריש אותו. הארגינין יעלה במיוחד במקרים של ריםפוי מערכת חיסונית שנחלשה.
עוד חומצת אמינו שמסייעת לשחירור ההורמון היא אורניטין.
גם חומרי מזון כמו מטיונין, גלוטטיון, טירוזין, ניאצין וסומטומצין שמצויים בפירות וירקות, אגוזים ובשר, ובעיקר אגוזי מלך, כרוב, כרוב ניצנים, כרובית וברוקולי מסייעים לאותה מטרה.
מלטונין נמצא אף הוא יעיל בהעלאת רמת הורמון הגדילה הטבעי בגוף, ובכל מקרה, מומלץ לשלב פעילות גופנית למטרה זו.

מאחר שכמות ההורמון המופרשת לדם פוחתת והולכת עם השנים, השרירים והרקמות מתחילים להישבר ולהתפורר. גם דיאטה עתירת חלבונים לא תביא לתוצאות שידענו בילדותינו, מכיוון שברבות השנים גופנו מאבד את יכולתו להשתמש בחלבון בצורה יעילה, היעדר קולגן בגיל מבוגר יגרום לעור לאבד את גמישותו ולהתקשות.

שינוי נוסף שחל עם העלייה בגיל הוא היחס בין מסת השרירים והשומן, המשתנה מ 20% שומן ו 80% שרירים ל 50:50 אחוז בגיל 70.
השינוי נובע מירידה בהורמון הגדילה ושינוי היחס בין השומן לשריר,גם שריר הלב מאבד את חוזקו וגמישותו עם השנים, ובעקבות זאת את יכולתו להתכווץ. הירידה בתפקוד משאבת הלב פוגמת בהזרמת חמצן לרקמות הגוף השונות.

מחקר שנעשה בלונדון ב 1989 בדק 24 מבוגרים שפעילות בלוטת יותרת המוח שלהם, המפרישה את הורמון הגדילה, נפגמה. התוצאות הראו שהנבדקים איבדו ממשקלם, רמת הכולסטרול בדמם ירדה ומסת השרירים גדלה.
ב 1987 נעשה מחקר דומה על שמונה אנשים בריאים. התוצאות הראו כי מסת השרירים שלהם גדלה והשומן בגופם פחת, מחקר נוסף שנעשה בקרב ספורטאים הראה כי שבועות אחדים לאחר שהחלו ליטול בקביעות הורמון גדילה סינתטי, השומן פחת באופן משמעותי, כאבי גב נעלמו והם הוסיפו לגבוה.
במחקר שנעשה ב 1990 נבדקו גברים שקיבלו דיאטה זהה, אך חלקם זכו בתוספת של הורמון גדילה סינתטי. כמו במחקרים הקודמים, אלה שקיבלו את ההורמון הראו מצב בריאותי טוב יותר – הפחתה בכמות השומן, חיזוק השרירים, הגמשה ברקמות העור, צפיפות חוליות בגב התחתון.

למעשה, תוצאות המחקר הצביעו על שימור של עשור או שניים בחייהם של הנבדקים, מכיוון שהפחתה בכמות השומן בגוף, עלייה ביצור הקולגן, ועלייה ברמת האנרגיה מאטים תהליכי הזדקנות.
את כל אלה העניק לנבדקים הטיפול בהורמון הסינתטי.

יתרונות נוספים שהמטופלים דיווחו עליהם היו כוח רב יותר להרמת חפצים, שיפור בחשק המיני ובביצוע המיני, גמישות העיניים עד כדי אי-הזדקקות למשקפיים, העדר תחושת תשישות, ותחושה כללית ונפשית משופרת.
החוקרים מאמינים גם ביעילות החומר בטיפול במחלות כרוניות כמו איידס, ולהתגברות על מחלות לב ושבץ.

נטילת ההורמון בזמן שהגוף מפריש אותו באופן טבעי יכולה להקטין בהרבה את המינון הנדרש, כמו כן, חומצות אמינו מסוימות מגבירות את ייצור הורמון הגדילה בגוף. החוקרים תמימי דעים כי החומר אולי אינו מאריך את חייו של האדם, אך הוא משפר לאין ערוך את איכותם.
לדעתם נטילת ההורמון קובעת את ההבדל בין הגיל הכרונולוגי לגיל התפקודי. למען ההגינות, יש לציין כי רמת השיפור משתנה מאדם לאדם.
יש חוקרים שטוענים כי לשימוש של 6 חודשים בהורמון זה יש השפעה השקולה ל 20 שנות הזדקנות.

זהו הפעם, בכתבה הבאה בסדרה, אספר גם על ההשפעות השליליות של שימוש מוגזם בהורמון זה והאם רצוי או לא להשתמש בהורמון הגדילה ומתי.

שלכם,

פרופ` רפי קרסו

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים