חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

הכח לשנות מול הכח להשתנות

אהבתם? שתפו עם חבריכם

הכח לשנות מול הכח להשתנות

פגשתי השבוע איש צעיר שסיפר לי כי מגיל 8 היה נוהג להסתובב במפעל של הוריו, יש להם עסק משפחתי ליצור קוסמטיקה ותרופות סבתא על בסיס צמחים. הוא סיפר לי איך אמא שלו שהיתה רגילה להכין את מרקחת השמפו עשרות שנים, כשהיא מבצעת 15 פעולות שונות כשמסביבה בלאגן שלם של דברים, אך היא תמיד ידעה היכן נמצא כל דבר. כשהוא בגר ונכנס לניהול העסק ביחד עם אחותו, הם הביאו איתם משב רוח צעיר שכלל מחשוב העסק, התייעלות, סדר בבלאגן, “עפו כסאות” הוא מספר.. “אל תשאלי.. צעקות, קללות ויכוחים, היה להם קשה מאד לקבל את השינויים שעשינו .. לקח להם זמן אבל בסוף הם התרגלו..”

הוא לקח על עצמו להוביל את תהליך השינוי ונתקל בהתנגדות היה עליו להתמודד בעת ובעונה אחת עם תהליך השינוי עצמו שדרש חשיבה תכנון למידה שהם כישורים מנטלים הנדרשים מכל אחד מאיתנו אך במקביל הוא התמודד עם כעסים התנגדויות בעלי משקל אישי רגשי. כמעט כולנו עברנו חוויה דומה של להוביל תהליך חדש, להתמודד עם התנגדות בדרך.. לפעמים היינו בצד השני המתנגד, לא תמיד מודעים לעובדה..

תהליך שינוי מהותי מתקיים בכל תחום: החלטת ממשלה אשר יוצרת רעש תקשורתי גדול והפגנות, החלפת הריהוט בבית, הכנסת תהליכי עבודה חדשים בארגון הדורשים ציוד או טכניקה חדשה, גמילת הפעוט מחיתול או מהמוצץ שלו, הכנסת חיית מחמד הביתה, החלפת דירה, פירוק זוגיות, קבלת מורה מחליפה בכיתה ועוד.. הדוגמאות משקפות תהליכי שינויי מהותיים הדורשים מאיתנו התמודדות כפולה בעת ובעונה אחת עם המחשבות שלנו וגם עם הרגשות שלנו וכאן האתגר הגדול..

הזכרתי זאת בעבר כי קשה לנו לקבל שינויים!
למה אנחנו מתנגדים? ממציאים תירוצים שונים ומשונים? משכנעים את הסביבה שלנו ובמיוחד את עצמנו שממש לא כדאי ולא משתלם לבצע את השינוי..
אם מוביל השינוי מספיק חזק ונחוש להמשיך ולהוביל את השינוי אז לפעמים אנו מתרצים ומצטרפים אליו ולפעמים אנו מגייסים את כל העולם נגדו ונאבקים בסופו של דבר בלי לשים לב אנו נשאבים לשינוי ובמרחק של זמן ומבלי להודות בכך אנו מקבלים את השינוי ואפילו נהנים מזה..

הכח לשנות מול הכח להשתנות

בכל פעם אנו נמצאים בצד אחר של המתרס, מובילים שינוים או משתנים, ברב המקרים אנו מתבקשים לעשות זאת בעת ובעונה אחת!

להוביל שינוי זהו אחד הדברים הגדולים הדורשים מאתנו עוצמות ויכולות מנטליות ורגשיות בו בעת שאנו מתמודדים עם התגובות מבחוץ וממערבולת הרגשות הפנימית.
אנחנו מושכים אש מכל עבר, במצב זה קל לנו להיגרר לדפוסי התנהגות ישנים שלנו ופתאום למצוא את עצמנו כועסים, צועקים ומטיפים למתנגדי השינוי החצופים שאינם יודעים לפרגן, שמקנאים, כפויי הטובה, לא רק שאינם יודעים לומר תודה אלא מקטרים ומתלוננים כל הזמן.. מה הם מבינים בכלל.. מה כל כך קשה להם לעשות כך ועוד.
השלב שאנו מובילים את התהליך בו אנו נעלבים, מרגישים לא שווים, לא מעריכים אותנו על המאמצים העצומים שאנו משקיעים, השעות, האנרגיות, התסכול, האכזבה, אולי אפילו עצב כשהתהליך נקלע למבוי סתום או נגרר להתבצע בדרך הקודמת, אפילו בעיצומו של השינוי. פתאום מגלים את הסלון החדש עם השטיח הישן שזכרתם שזרקתם במחסן.. כל זה מתרחש בזמן שאתם בעצמכם לומדים מחדש את המיומנויות הדרושות לתהליך חדש..

נחזור לרגע לסיפור מחשוב המפעל המשפחתי, אותו איש צעיר, מוביל השינוי, נדרש ליכולות מנטליות, ריכוז, חשיבה יצירתית, למידה, תכנון, איסוף מידע על תוכנות מחשב, לימוד תהליכי העבודה הקיימים, תכנן ופיתוח תהליך עבודה חדש, התמודדות עם תקלות בדרך בו בעת שהוא חלק בלתי נפרד מעסק שעובד. מוביל השינוי נדרש לשינוי מנטלי משולב בשינוי אישי לקבל את התהליך, להוביל אותו, להיות מסוגל לקבל ולהתמודד עם ההתנגדויות שבדרך, להיות חדור אמונה ונחוש בדרך!
לא כל מובילי השינוי זוכים ליהנות מפירות השינוי או להערכת הסובבים אותם, רבים ממובילי השינוי נוטשים בדרך כי נדרשות מהם עוצמות אישיות המתישות אותם רגשית ומנטלית. לכן אנו זקוקים לכח להשתנות לפני שנחליט לשנות משהו..

אתם הופכים להיות מנהיגים! אתם מובילים תהליך!

כדאי לבדוק עם עצמנו האם אנו בטוחים ושלמים עם תהליך השינוי אותו אנו רוצים להוביל? האם באמת צריך להחליף סלון? האם באמת עכשיו זה הזמן להוריד את החיתול לפעוט? האם עכשיו מתאים להשקיע בציוד חדש בעסק ואם עניתם את כן לעצמכם, קחו פסק זמן למחשבה…
יום, שבוע, חודש, שנה.. הזמן לא משנה כלל אל תמהרו! אם אתם מאמינים כי יהיה לכם סלון חדש, אין משנה אם עכשיו או בעוד שנה, מה שבטוח שיהיה סלון חדש…
מה זה משנה עם הפעוט יסתובב עם החיתול גם הקיץ הזה? הרי לכיתה א` הוא יצעד ללא חיתול.. שחררו את לחץ הזמן, אל תאפשרו לו ללחוץ אתכם לעשות דברים מהר ועכשיו!!

מה נדרש מכם להוביל את השינוי?
אילו כישורים מנטליים פיזיים חומריים יידרש מכם בתהליך השינוי, עשו רשימת “מכולת” כאילו אתם ממש בעיצומו של השינוי, ראו הכל בחנו הכל, תחסכו לעצמכם הפתעות לא נעימות בדרך..

בצעו תהליך שינוי עצמי, רגשי, פנימי עם עצמכם !
שאלו את שאלת השאלות למה?
למה חשוב לי להוביל את השינוי? מה זה עושה לי? מה אני מרגיש אם לא אעשה?
(לא שווה? לא ראוי? לא חשוב?) אם נתקלתם בתשובות שבאות מהאגו, רדו מהר מהסיפור.. אך אם אתם מאמינים בתהליך וזה יושב לכם טוב בבטן ובחנתכם את כל ההיבטים, לכו על זה ועשו זאת בגדול..

המלצה נוספת
דאגו למלא את עצמכם במקביל תהליך השינוי שאתם מובילים, חפשו תחום שאתם מתחברים אליו, שתפקידו לסייע לכם להגיע לרגיעה ונינוחות זה יכול להיות: יוגה, פעילות גופנית כלשהי, השתתפות בסדנא כלשהי , הקדישו לזה זמן אפילו שעה בשבוע כי זה יספק לכם את כח הפנימי להמשיך ..

ואם את בצד המתבקש להשתנות או לשנות..
תקבלו את התהליך, הוא אינו בא לומר לכם כי אינכם טובים עוד ..כי אינכם שווים, הוא בא לומר לכם שהגיע הזמן לשנות דברים וראו בזה אות לעצמכם והעניקו לעצמכם את הזכות לבחון מחדש את המחשבות והרגשות שלכם, יתכן כי בזכות השינוי יהיה לכם יותר זמן פנוי לעצמכם, אולי בזכות השינוי תלמדו דברים חדשים שלא ידעתם, תוסיפו ידע, אולי תגלו כי אחד מהנושאים החדשים הנלמדים מרתק אתכם ותחליטו ללמוד ולהעמיק בו ולהפוך אותו לדרך חיים או למקצוע?

ודעו דבר חשוב !
הראשונים המקבלים את תהליך השינוי זורמים איתו ונהנים ממנו, גם מקבלים את המושכות, אוחזים בו וממשיכים איתו..

באמצעות הכח שלכם להשתנות תוכלו להוביל שינוי במקומות אחרים בחייכם.

בברכה, חיה אליהו

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים