Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

היפנוזה וזוגיות – מה הקשר?

אהבתם? שתפו עם חבריכם

היפנוזה וזוגיות – מה הקשר?

מאת: ד"ר ליאנה סופר,MD: רופאה כללית, הומיאופתית, מוסמכת לטיפול בהיפנוזה.

הרבה פעמים שאלתי את עצמי- מה היה קורה לולא פגשתי את בעלי?
האם הייתי מתחתנת עם מישהו אחר? כרגע אין לי תשובה חד משמעית, אך אני מניחה שהייתי מוצאת מישהו שדומה לו… אני כל כך שמחה שפגשתי דווקא אותו! הרי הוא אביר חלומותיי גם עכשיו, אחרי 4 שנות נישואין ו-7 שנות חברות.

איך מוצאים בן/בת זוג מתאימ/ה?
איך יודעים שזה מתאים?
איך מקדמים מערכת יחסים אחרי מציאת בן/בת הזוג?

לכל אדם יש רצונות, משאלות, חלומות, שיקולים, דעות, תפיסות ומנטליות.
כיצד ניתן לדעת אילו שיקולים נכונים ואילו רק מעכבים אותנו בחיפוש אחרי בן/בת זוג מתאימ/ה. הכל נמצא בתת מודע. התת מודע שלנו במקביל למחשבותינו
מחובר גם ליקום. הוא משדר לנו אותות ומסרים באופן רצוף. זה קורה ע"י שינוי בתחושות ורגשות, ע"י אינטואיציה ומחשבות, ע"י חלימת חלומות.המסר בחלומותינו ניתן לפירוש. במיוחד חשובים החלומות שחוזרים על עצמם. מידע רחב על חלומות ומסרים ניתן למצוא בספרי "חלומות היפנוטיים".

איך נוכל להבדיל בין מחשבה רגילה לבין מחשבה שהיא מסר?
לרוב, אנו נוטים להדחיק מחשבות המסר, כי הן גורמות לנו אי נוחות מסוימת. אך דווקא למחשבות הללו צריך להתייחס ברצינות.דוגמא: מישהו מצלצל ומזמין אותך לצאת איתו ל"פגישה עיוורת" בעקבות שידוך של קרובי משפחתך. קולו לא נעים לך, אך דיבורו אדיב ומשכנע. תוך כדי השיחה בראשך עוברת מחשבה- לפי קולו הוא לא נראה לי…אבל את מיד מגרשת אותה ויוצרת מחשבות אחרות כמו: אבל איך אפשר לדעת? עוד לא ראיתי אותו!? דיבורו כה יפה! הוא מכיר את דודתי, ומה כבר יכול לקרות בפגישה אחת בבית קפה? וכן הלאה…
מה קורה בהמשך? אתם יוצאים פעם או פעמיים ומסתבר לך שזה לא זה…אילו הקשבת לקולך הפנימי – לאותה מחשבה ראשונה שעלתה בראשך, אולי היית חוסכת לעצמך טרחה מיותרת…? לפעמים אנו מסכימים ישר, כי לא נעים להגיד "לא". אך על הסכמה נחפזת אנו משלמים מחיר כבד. כי בסופו של דבר בכל זאת נצטרך להגיד "לא".

למה אנחנו נמצאים במערכות יחסים שאינן מובילות לזוגיות נכספת?
דוגמא: דורית בת 27 הגיעה למרפאתי בעקבות בעיות בזוגיות. היא סיפרה על מערכת היחסים עם בן זוגה, שנמשכה כשנתיים. כבר מלכתחילה דורית ידעה, שלא הייתה מתחתנת איתו, אך המשיכה להיפגש. לדבריה, בן זוגה לא היה בנוי למשפחה. למרות זאת היא אהבה אותו ולא התכוונה לנתק את הקשר. יחד עם זאת, דורית טענה שרצתה להתחתן. באמצעות היפנוזה היא גילתה, שפחדה להתחייב ולבנות משפחה. בעודה ילדה, דורית נוכחה במריבות רבות בין הוריה, המתגרשים ובתת המודע היא החליטה להישאר רווקה. בתת המודע דורית נמנעה מיחסים מחייבים ותמיד חיפשה בן זוג ה"מתאים" לצרכיה. בעקבות הטיפול בהיפנוזה, דורית הבינה, שחייה בעצם נוהלו ע"י פחדה מנישואין. היא התגברה על פחדיה והחליטה לשנות את תפיסתה בעניין המשפחה. בעזרת היפנוזה ניתן להשתחרר ממטעני העבר. בעקבות תהליך היפנוטי אדם לומד להקשיב לקולו הפנימי, להיפתח למסרים ולחולל שינויים חיוביים בחייו. אנחנו מושכים לחיינו אנשים שדומים לנו. איש רווק שלא מעוניין בקשר מחייב, תמיד ימצא אישה "מתאימה".

אנו כבני אדם מושפעים רבות מחינוך שקיבלנו. ברוב התרבויות על אישה מוטלת אחראיות של בניית משפחה ולעיתים נגד רצונה. הקונפליקט שנוצר בעקבות חינוך שמרני יוצר חוסר התאמה בין רצונותינו הפנימיים לביטויינו החיצוניים. במידה ואדם באמת ובתמים מעוניין לבנות משפחה, הוא מושך אליו בת זוג מתאימה. תהליך זה דומה למתרחש בעולם הטבע בתקופת החיזור, שבו זכר נמשך לנקבה ולהפך.
דוגמא: ברק בן 30 אמור להתחתן עם אשה צעירה ויפה, המשודכת לו ע"י הוריו.
הוא פנה אלי שבועיים לפני החתונה עם תלונות על כאב ראש וסיוטים. ברק סיפר שהיה מאוהב בבחורה אחרת במשך שנתיים, אך דרכם נפרדו. למרות הפרידה הוא עדיין אהב אותה והתגעגע אליה. הוריו של ברק התנגדו לקשר עם אהובתו ושידכו לו אישה אחרת. מאחר וברק כיבד את הוריו ושמע בקולם, הסכים לרצותם ולהתחתן. ובינתיים הוא ניסה נואשות לשכוח את אהובתו, אך לשווא. ככל שקרב מועד החופה, מצבו החמיר והלך. בעזרת היפנוזה ברק אזר אומץ וביטל את חתונתו. בהמשך הוא חזר לאהובתו. היפנוזה עזרה לו להיות החלטי ולבטוח בעצמו, להתגבר על פחדיו ורגשי האשם שנזרעו בליבו ע"י הוריו. כאשר אדם מרגיש מבולבל ולא בטוח, באמצעות היפנוזה ניתן לחלצו ממצוקתו ולהחזירו לדרך המלך.

שתהיה לכם זוגיות נפלאה!
בהצלחה!

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים