חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

היעילות בטיפול ההומאופתי בתינוקות ובילדים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

הטיפול ההומאופתי בתינוקות ובילדים

הטיפול ההומאופתי בתינוקות וילדים הינו אחד התחומים היותר מספקים במקצוע ההומאופתי מצד אחד, והיותר תובעניים מצד שני. כאשר אתה מטפל בילד חולני שאפו נוזל כל הזמן והוא סובל במשך כל החורף מהתקפים חוזרים של חום ודלקות, וההורים חווים לילות לבנים ללא שינה והעדרות תכופה מהעבודה, והילד מבריא תוך מספר שבועות כאילו לא היו דברים מעולם – יש בכך סיפוק גדול.

בנוסף לכך, מחממת את לב ההומאופת הידיעה, שככל שיטופלו ילדים רבים יותר בהומאופתיה שהיא גם רפואה מונעת ומחסנת, יגדלו יותר אנשים בריאים פיזית ונפשית, ויביאו לעולם דורות של ילדים בריאים יותר. מצד שני, הטיפול בילדים הינו תובעני משום שהדבר דורש תשומת לב להתפתחות הטיפול במהלך החודשים הראשונים, ומתן יעוץ טלפוני במידת הצורך במשך רוב שעות היום וגם הלילה, במידת הצורך.

ניתן לומר שמכל מקצועות הרפואה המשלימה, ההומאופתיה היא היותר אפקטיבית בנושא הטיפול במערכת החיסונית החלשה אצל ילדים, בעיות שגורמות בין השאר למעגל החוזר של מחלות אף אוזן וגרון – אנטיביוטיקה – וחוזר חלילה. הדבר נובע מכך שההומאופתיה גורמת באופן ישיר לחיזוק המערכת החיסונית, וילדים מגיבים יפה מאד לטיפול ההומאופתי עוד יותר ממבוגרים, משום שהמערכת שלהם עדיין נקייה יחסית מזיהומים המצטברים מאורח החיים של החברה האנושית בימינו.

בנושא שיתוף הפעולה עם הרפואה הקונבנציונאלית, חשוב להדגיש שהטיפול ההומאופתי אינו אמור להחליף את המעקב הרגיל של רופא המשפחה המטפל בילד. הטיפול ההומאופתי, למרות שהוא מסוגל לרפא את שורשי הבעיה טוב יותר מהטיפול הקונבנציונאלי, הינו עדיין בגדר טיפול משני, והאחריות הראשונית היא בידי הרופא המטפל, איתו יש לעמוד, במצב האידאלי, בקשר דיווחי. נכון להיום, יש כבר ציבור גדול של רופאים שידם על הדק האנטיביוטיקה כבר אינה קלה כמו פעם, וחלק מהם אף רואים בעין טובה את שילוב ההומאופתיה בטיפול בילד. גם קופות החולים החלו להבין את הבעייתיות של השימוש המופרז באנטיביוטיקה, דבר שהביא לדוגמא את הקמפיין הפרסומי של קופ”ח מכבי בשנה שעברה, “אנטיביוטיקה אינה תרופה לשפעת”.

לגבי אותם רופאים שמזלזלים עדיין בהומאופתיה ובהורים “ששמים את כספם על קרן הצבי כי השפעת ההומאופתיה היא פסיכולוגית בלבד” – כאן האחריות היא על ההורים, להחליט מה טוב לילדם – השימוש החוזר באנטיביוטיקה וסטרואידים, או הטיפול הטבעי שמסוגל לשקם את המערכת החיסונית ולהחזיר את הילד למצב בריאותי ותפקודי נורמאלי.

בנושא השימוש באנטיביוטיקה, באופן כללי ניתן לומר שאין בעיה מבחינת ההומאופתיה במתן אנטיביוטיקה במקרים חריפים מאד, משום שבדרך כלל במקרים אלו אין לאנטיביוטיקה תחליף, בגלל החשש לסיבוכים המשניים לדלקות. מבחינת ההומאופתיה, הכוח החיוני של הילד מסוגל להתמודד יפה בדרך כלל עם שימוש חד פעמי באנטיביוטיקה. הבעיה מתחילה במתן אנטיביוטיקה באופן עקבי וחוזר, דבר שגורם להחלשה עקבית המערכת החיסונית ומתוך כך לתלות יתר בתרופות הכימיות.

בטיפול ההומאופתי בילדים יש להפריד בין הטיפול הכרוני לטיפול האקוטי. ככלל, הטיפול הכרוני, אמור לשרש את הנטיה לדלקת לדוגמא, ואילו הטיפול האקוטי אמור לטפל בדלקת עצמה, במצבים חריפים. הטיפול הכרוני ניתן בדרך כלל פעם אחת כל תקופה מסויימת בידי ההומאופת עצמו, ואילו את הטיפול האקוטי, ניתן להשאיר בידי ההורה, לתת לילד כאשר ישנה מתקפה של חום, למשל. כך לדוגמא, אם לילד יש דלקת גרון חוזרת, הוא יכול לקבל מידי ההומאופת לצורך הדוגמא תרופה בשם סולפור לטיפול במצב הכרוני, תרופה אותה יש לפי הוראות ההומאופת, ותרופה אקוטית בשם אקוניטום, אותה יוכל ההורה לתת מספר פעמים לפי הצורך, בזמן עלית החום. את נושא הטיפול האקוטי בילדים ניתן ללמד את ההורים בסדנאות עזרה ראשונה מיוחדות, שבעקבותיהן יוכלו ההורים להחזיק בבית בקיט של כ- 25 תרופות הומאופתיות, בהם הם יוכלו להשתמש במצבים חריפים, ולעצור את התופעות החריפות לפני התפתחותן.

הבעיות הנפוצות אצל ילדים שניתן לטפל בהם באופן יעיל בהומאופתיה הם דלקות האף-אוזן-גרון החוזרות, בעיות דרכי הנשימה – מנטיה לדלקת ריאות עד לשיעול ואסטמה, בעיות עור שונות, מתפרחות חיתולים ועד אקזמות ואטופיק דרמטיטיס, בעיות עיכול שונות, אלרגיות, ובמימד הנפשי – חרדות, פחדים, סיוטי לילה, קשיי פרידה והסתגלות, בעיות הרטבה ובעיות קשב וריכוז.

נביא כאן מספר דוגמאות קצרות לטיפול ההומאופתי בילדים.

בתיה בת הארבע סבלה מדלקות גרון חוזרות בחורף, שהיו גורמות לאמא שלה להיות מוזעקת מהעבודה פעמים רבות, ולקבל באופן מתמיד מספר סוגי אנטיביוטיקה, שהגיעו לאחרונה לסוגים חזקים מאד כמו זינאט. האנרגיה של בתיה היתה צונחת לאחר הטיפולים האנטיביוטיים, והיא הפכה לחלושה ובכיינית יותר מהטבע הרגיל שלה. לאחר מספר טיפולים הומאופתיים נעלמה הנטיה לדלקות, ואת החורף הבא בתיה עברה ללא מחלות, גם כאשר כל ילדי הגן מסביבה היו עוברים מחלות וירליות שונות.

לעופר בן השנתיים היו בעיות עור קשות מאז שנולד. היתה לו אקזמה רטובה בעיקר בקפלי המפרקים ומאחרי האזניים, שהגיעו כבר לטיפול במשחות סטרואידיות. הטיפול ההומאופתי גרם להתפרצות התפרחת למספר ימים, ולאחר מכן היא נעלמה והשאירה את העור נקי ושלם.

לסיגל בת החמש היו דלקות אזניים חוזרות, שהיו מלוות בכאבים עזים, בעיקר באוזן ימין. מכיוון שרוב הפעמים הדלקות היו וירליות, לא ניתן טיפול אנטיביוטי, וסיגל היתה סובלת את הדלקת עד שהיתה עוברת, כאשר היא נעזרת בעיקר בטיפטוף שמן שום לאוזן, ואמצעים אלטרנטיביים אחרים כמו ויטמין C ואכינצאה, שאמנם הקלו אבל לא מנעו את הנטיה לדלקות האזניים. הטיפול ההומאופתי, שהחל בזמן הדלקת הוירלית החריפה, העלים את הדלקת עצמה ויותר לא חזרה התופעה.

לסיכום, באמצעות הטיפול ההומאופתי ניתן לגדל ילדים בריאים יותר, ילדים שמהערכת החיסונית שלהם לא דוכאה על ידי השימוש המופרז באנטיביוטיקה וסטרואידים, ושהרגישיות שלהם שמתבטאות בתקופת הילדות בתופעות מצוקה נפשיות שונות, לא יגרמו להם לצלקות לכל החיים, בעזרת הכלי הרפואי הטבעי והיעיל של ההומאופתיה הקלאסית.

בברכה, יאיר שמר.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים