חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

הטיפול ההומאופתי בקרירות מינית אצל נשים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

הטיפול ההומאופתי בקרירות מינית אצל נשים

הקרירות המינית הינה תופעה נפוצה מאד, הרבה יותר מאשר נהוג לחשוב, אצל נשים מכל הגילאים. תופעה זו מתאפיינת בטווח רחב שנע מחוסר הנאה ודחייה ממגע פיזי, ועד לחוסר יכולת לאבד שליטה ולהגיע לאורגזמה.

נשים רבות מדווחות על כך שלמעשה הן הגיעו ליכולת לחוות פורקן מיני תוך כדי מגע מיני רק בגיל 30 – 40, וישנן אף נשים שוויתרו על הנושא הזה ואינן מצפות יותר לחוות את אותה רעידת אדמה מדוברת ומתוקשרת כל כך. נשאלת השאלה, מדוע נושא זה עדיין מהווה בעיה למספר רב כל כך של נשים, בעידן בו הדברים הם גלויים וחשופים וכבר נאמר ונכתב כמעט הכל על מיניות האישה?

מוסכם על כל המומחים בנושא, שבעיות המיניות מקורן “בראש” ורק חלקן הקטן נובע מבעיות פיזיולוגיות טהורות שיכולות להיפתר על ידי התערבות כירורגית. התשובה לשאלה מדוע כל כך הרבה נשים סובלות עדיין מקרירות מינית, נובעת מהעובדה שנושא המגע המיני נוגע בנושאים אינטימיים עמוקים שמתעצבים בראש ובראשונה בחינוך בבית. הרבה חוגים משפחתיים עדיין לא יצאו מעידן התקופה הויקטוריאנית, בה הנושא המיני היה טאבו וכרוך בדעות קדומות, לכן נערות רבות סופגות עדיין בחוג משפחתן אמונות שליליות לגבי המין בכלל ולגבי מיניותן בפרט. בגלל הבושה וההסתר סביב נושא זה נשים אלו לא מפתחות הרגלים של מודעות עצמית, חשיפה וטיפול בנושאים אלו, ומגיעות לפעמים לגיל מבוגר ללא הכרות עצמית מעמיקה בתחום המיני.

המגע המיני הוא תחום פעילות אנושית שבו יותר מכל תחום אחר האדם חייב להיחשף, להיות מה שהוא ולהאמין בעצמו, ולא להישאר מוסתר מאחרי מסכות כל שהן. אנשים שיש להם דימוי עצמי נמוך, דחייה ובושה עצמית, יחוו בדרך כלל את התחום המיני כבעייתי מאד, כי חשיפה זו של העצמי שלהם במערומיו, עצמי שהם חווים אותו כבלתי אטרקטיבי ודוחה, מסכנת אותם בדחייה, שממנה הם בורחים כמו מאש. באופן פרדוקסאלי, כפי שנראה זאת בדוגמא ההומאופתית בהמשך, בנושא זה אין משמעות כלל ליופי החיצוני, כי גם נשים שנחשבות מושכות מאד, יכולות להחזיק בדימוי עצמי שלילי, שימנע מהם להיחשף, לאבד שליטה ולהיות מסוגלות להנות מחוויות המין.

על פי גישת ההומאופתיה הקלאסית, שאומרת שכל הבעיות הפיזיולוגיות והנפשיות מקורן בחוסר איזון אנרגטי ונפשי, גם תופעת הקרירות המינית הינה תופעה שניתנת לטיפול, היות והטיפול ההומאופתי הקלאסי נוגע בקונפליקטים החבויים עמוק בתת מודע ומסוגל להעלותם אל פני השטח.

שיטת האבחון ההומאופתית בנושאים עמוקים שכאלו דומה לקילוף קליפות בצל. בתחילה, מנסים להקיף את כל תופעת הקרירות המינית על כל איפיוניה הפיזיים.
בשלב ראשון נלמדים לפרטיהם כל מאפייני הסימפטומים הפיזיים, מיובש בנרתיק, דחייה ממגע, התכווצות נרתיקית שלא מאפשרת חדירה, (וגיניסמוס) ועד לסוג ואופי הכאבים בזמן החדירה. בשלב הבא נלקחת בחשבון ההיסטוריה האישית מהילדות ועד היום, על כל הארועים שעצבו את האישיות והמיניות של המטופלת. בשלב הבא, העמוק יותר, נלמדים כל המחשבות והרגשות והתחושות שעולות בזמן ומסביב המגע המיני, שהם הפנטזיות, הפחדים, האמונות ותכנים המופיעים בחלומות. בשלב זה נשאלות השאלות האם החוויה המינית נתפסת כהשפלה, כדבר מלוכלך, האם ההנאה כרוכה בכאב, ועוד.
מכאן במידת האפשר, מנסה הומאופת להבין כיצד המטופלת תופסת את עצמה כאדם, כאישה בעולם, כאישה מול גבר.

מטרת התשאול ההומאופתי היא להקיף את רוב רבדי החוויה האנושית של המטופל, ולגלות את המתחולל באמת בחיים הפנימיים שלו, על מנת להתאים לו את הטיפול המתאים. בטיפול ההומאופתי, ככל שהמטופל מסוגל לתת אמון ולחשוף את רגשותיו ותחושותיו האינטימיים והאוטנטיים, כך יש יותר סיכוי להגיע לתרופה הומאופתית המתאימה ולהביא להצלחת הטיפול.
לדוגמא, אחת התובנות הומאופתיות לגבי התנהגות האדם היא מה שנקרא חוק ההיפוך. חוק זה אומר שמה שמוחצן אצל האדם באופן קיצוני ברמה אחת, יאוזן באופן הפוך ברמה אחרת, משום שזו דרכו של האורגניזם לאזן את עצמו, באופן אוטומטי ולא מודע. כך למשל, אישה שמופיעה באופן מאד פרובוקטיבי ומחצינה את המיניות שלה, יכולה להיות מאד סגורה וקרירה במיטה – כדוגמת הנערה הבלונדינית בסרט אמריקן ביוטי עם קווין ספיסי. לעומת זאת אישה שמופיעה בחברה באופן סולידי מאוד ומשדרת קרירות, יכולה להיות סוערת וחמה מאד במישורים האינטימיים.

צריך לומר כאן משהו על טבעה של התרופה ההומאופתית. למרות שמשתמשים כאן במונח תרופה, מונח שמעורר אסוציאציות כימיות, מדובר כאן למעשה לא בתרופה רגילה, גם לא בתכשיר טבעי מצמחים, אלא באנרגיה טהורה שמופקת ממינרלים וצמחים בתהליך הכנה הומאופתי מיוחד. אנרגיה מיוחדת זו שנמצאת בטיפות או בגלולות ההומאופתיות, מסוגלת לעורר את המערכת הנפשית והחיסונית לפעולת איזון, ולהגיע לעמקי התת מודע ולאזן שם באופן אנרגטי את הדרוש איזון.

להמחשת הטיפול ההומאופתי בבעיית הקרירות המינית, נביא כאן את המקרה של אנה. אנה עלתה לישראל מרוסיה בגיל 17 בתחילת שנות התשעים, והיא עובדת היום בשיווק מוצרי קוסמטיקה ומדגמנת מידי פעם. אנה הגיע לטיפול הומאופתי בגלל כאבים שורפים בזמן קיום יחסי מין, כאבים שמונעים ממנה למעשה לקיים יחסים סדירים עם החבר שלה. לאנה פני בובה יפיפיות, והתנהלותה מקרינה בטחון עצמי. ניכר בה שהיא מודעת למיניות שהיא משדרת, ולדבריה היא יודעת גם לנצל זאת, בגבולות המתאימים, על מנת לקדם את עצמה בחברה בה היא עובדת.

כאשר אנה נפתחה יותר לספר על חוויותיה האישיות, היא סיפרה בעצב ובתסכול ושהיא מרגישה שהיא חיה חיים כפולים. חייה החברתיים זוהרים למדי, אבל הם מסתירה מהעולם, בכל מחיר, את הבעיות האמיתיות שלה. אנה ספרה שהיא למעשה מפחדת מיחסי מין, ושהיא מעולם לא חוותה אורגזמה ביחסים עם גברים אלא רק עם עצמה, והיא רואה בזה פגם גדול. בחוויה שלה, יש בחדירה אקט ברוטאלי שקשה לה לשאתו, ורק במצבים של שכרון קל או הרבה משחק מקדים ארוך, היא מסוגלת לאפשר לאקט זה לקרות. הפחד שהיא פיתחה מהכאבים השורפים, גורם לה לחוסר גרוי וליובש, דבר שמחמיר את הכאבים עצמם. בזמן קיום יחסים, הכאבים לפעמים היו גורמים לה להרגיש שהיא “נשרפת מבפנים”.

כאשר נשאלה לגבי הדימוי העצמי שלה, אמרה אנה שמתאים לה דימוי הברווזון המכוער. למרות שכולם נותנים לה פיד בק של ברבור, היא עצמה לא מאמינה שהיא אטרקטיבית, ותמיד מוצאת פגם בעצמה. היו תקופות בצעירותה שהיא סבלה מבולימיה, בעיקר משום שאמא שלה, שהיתה בעצמה שמנה למדי, דחפה אותה לכיוון של דוגמנות והיתה מעירה לה על כל פגם אפשרי. דבר נוסף שגרם לה לחשוש מחשיפה, היה יבלות באזור אברי המין שהיו יוצאות מידי פעם, וגרמו לה לתחושה של כיעור פנימי ודחייה עצמית גדולה.

הטיפול שאנה קבלה היה בתרופה בשם “תויה”, שהיא תרופה הומאופתית המתאימה לאנשים שמפחדים מאד להיחשף שמא חשיפה הזו תביא לדחייה. לאנשים הזקוקים לתרופה זו יש קיבעון שלילי ביחס לדימוי העצמי שלהם, והם בדרך כלל מספרים שיש בחייהם פער גדול בין זוהר ויופי מצד אחד, ותחושת כיעור ודחייה עצמית מצד שני. אנשים אלו יעשו כל מאמץ להסתיר את “הפגם” שהם נושאים איתם, וגם בטיפול עצמו יקשה עליהם להיחשף. כאשר תרופה זו עובדת נכון, אנשים אלו מתחילים להוריד שכבות של הסתרה, להתחבר עם המציאות הפנימית שלהם ולרפא אותה.

לאחר שאנה התחילה בטיפול, קרו מספר דברים בחייה. היא הפסיקה עם הדוגמנות, וראתה בזה אקט של התנתקות מכל מה שנכפה עליה מילדותה. לאחר הטיפול ההומאופתי השני, היא החליטה ללכת לטיפול זוגי עם החבר שלה, והיתה מסוגלת לדבר בחופשיות על הבעיות שלה. אנה חוותה בפעם הראשונה שכתם גדול של בושה יורד ממנה, בעצם יכולתה לדבר על דברים אלו בגלוי. תוך מספר חודשים של טיפול הומאופתי משולב ביעוץ זוגי, נעלמו הכאבים בזמן היחסים. במקרה זה התרופה ההומאופתית היתה קטליזטור של שינוי, שעזר לאנה למצוא את הדרך לשנות הרגלים עמוקים ולחיות חיים המותאמים יותר לאמת הפנימית שלה.

בברכה, יאיר שמר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים