חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

הטיפול בגרורות סרטניות ברפואה הסינית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

הטיפול בגרורות סרטניות ברפואה הסינית

המהלך הטבעי של מחלות סרטניות רבות והגורם לכשלון הטיפולי ואף למוות בחולי הסרטן הם הגרורות. טרם ניתן להתחייב מדעית באם ניתן להשתלט על הגרורות הסרטניות בעזרת ניתוחים, הקרנות וטיפולים כימיים. מכל אלו נמצא שהטיפולים ברפואה הסינית עולים בתוצאותיהם בעריכות ואיכות החיים של אותם חולים תוך הפחתה משמעותית בגרורות הרחיקניות.

התפתחות הגרורות מעידה על פגיעה בתיפקוד המערכת החיסונית. הוכח בעכברים שחיזוק המערכת החיסונית שלהם הביאה לדחיה של גרורות רחיקניות. הירידה בכושר החיסוני, המבטא ירידה בתיפקוד התא, ירידה במספר הכדוריות הלבנות וירידה בפקטורי החיסון הביאו להגברת התפשטות הגרורות בגוף. הטיפול ברפואה הסינית נמצא כמגביר את תיפקוד המערכת החיסונית.

בעבודות מדעיות רבות הוכח על קיום סטזיס של דם. בגישה המדעית מוכרת התופעה כאנגיוגנסיס – היווצרות כלי דם פתולוגיים באזור הגידול המספק דם רב לגידול בשל צורכי הגידול לדם לצורך חלוקת תאים מואצת. הטיפול הסיני פועל כנגד הסטזיס הזה ובכך פועל כנגד הגידול עצמו וכנגד הגרורות. בה בעת נמצא כי הדם יותר צמיג בחולי סרטן. הסיבה לכך נובעת מכך שהגוף מפריש חומרים שונים חלבוניים במהותם כהתגוננות מפני הגידול. חלק מאותם החלבונים משמשים כמרקרים איבחוניים מעבדתיים. השינויים ההמו-ריאולוגיים האלה מושפעים גם הם מהטיפול הסיני. לא די לדלל את הדם בעזרת התרופות הרגילות מפני שזה לא פותר את הבעיה כפי שהתרופות הסיניות עושות. הסיבה לכך היא, התפקיד המורכב של התרופה הסינית הפועלת על מגוון מערכות, תיפקודים ואיזון אנרגטי.

אורך חיי החולים התארך ב – 30% ועד ל – 50%, בקרב המטופלים בתרופות הסיניות ובהשוואה לאלו שלא טופלו בתרופות הסיניות אלא רק בגישה המערבית. העבודות שנעשו היו על סוגי גידולים אלימים ושכיחים כמו, סרטן הריאות, סרטן הקיבה, סרטן המעי הגס ועוד. מדובר בעבודות רבות ועל מספר רב של חולים ובמרכזים שונים ברחבי סין.

לסיכום, העבודות שנעשו מדגימות את ההשפעה הסינרגיסטית של הרפואה הסינית לטיפול הניתוחי וזאת בהשוואה לטיפולים הרגילים – כימיה והקרנות. הואיל ואני עוסק בתחום הרפואה הסינית לאורך מעל שני עשורים ויותר, אני כבר יכול לומר שמנסיוני הטיפולים עוזרים מעל ומעבר. ואני כרופא מערבי הופתעתי כל פעם מחדש מהיכולת הרבה של הרפואה הסינית לסייע לחולים עם ממאירויות ולאלו עם הגרורות גם כן. לבד מן הרפואה הסינית, אני מוסיף המלצה טיפולית גם באוזון, וזה נמצא כמסייע רבות לחולים עם ממאירויות בכך שזה מחזק את המערכת החיסונית של האדם, מפחית את כמות הרדיקלים החופשיים בגוף, מחזק כללית את האדם ומגביר את החיוניות. סך הכל עוזר מאד בטיפול בחולי סרטן.

בברכה, פרופ` משה שטרנפלד

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים