חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

החיים הם כמו ספר. כל אחד כותב את סיפור חייו

אהבתם? שתפו עם חבריכם

סיפור אישי

אל פחד, אני לא הולכת להפוך את כתבתי לווידוי אישי. בסיפור אישי, כוונתי כל אחד והסיפור האישי שלו. החיים הם כמו ספר, שבו כל אחד בכל יום כותב דף ועוד דף, עד אשר בונה את סיפור חייו. “חיים שכאלה”.

דמיינו לעצמכם גוש גבינה צהובה שוויצרית. גבינה כזאת עם מלא חורים בכל מיני גדלים. כולם אוכלים והנה הגבינה נגמרת. היכן נעלמו החורים?
הרי לא אכלתם אותם, כי חור הוא בעצם כלום. החורים היו קיימים רק בזכות הגבינה שמסביב.

באור: כל עניין הגבינה איננו אלא אלגוריה לסיפור אישי. כל אחד יוצר את “הגבינה” שלו ובה חורים. הגבינה זאת המציאות שאנחנו יוצרים לעצמנו. לכל אדם זהות משלו. על פי זהות זו, בונה את חייו. נניח שמישהו מזדהה בעיקר עם היותו מנהל בחברה בה הוא עובד. ביום בו מפטרים אותו מעבודתו, כל עולמו קורס, וכך גם זהותו. הרי על כך נבנה! הלכה הגבינה, והוא נשאר עם החורים בלבד!!! נשאר רק אם מה שהוא לא!!
ואותה גברת שכל זהותה נבנתה מהיותה אשת איש ואם, ביום שהקן המשפחתי משתנה כי הילדים גדלו או שהבעל פנה לכוון אחר, הינה שבורה ומרוסקת. נשארה רק עם מה שהיא לא.

מסקנה: ככל שהסיפור האישי, המציאות של כל אחד ואחד תהיה מורכבת מיותר גוונים מהם האדם נבנה, ככל שהוא מזדהה ומפתח יותר גוונים באישיותו, כך יתעצם החוסן הנפשי. זהות במקרה זה וחוסן נפשי אחד הם. ככל שחוסן נפשי יציב וחזק יותר, כך אנחנו מתמודדים טוב יותר עם “החורים” שבהכרח קיימים במציאות בחיי היום יום.

אז אם אנחנו אדונים לעצמנו, ניצור לעצמנו מציאות כרצוננו, במישורים הניתנים לשליטתנו. ממילא יהיו מישורים בהם אין לנו שליטה ושם יידרש החוסן הנפשי בהתמודדות. ככל שנהיה יותר מגוונים, כך סיכויינו גדולים יותר להיות מאושרים. לגלות את זהותנו בעוד ועוד שטחים על מנת שלא נשאר עם “חורים”!

ולא לשכוח למילה כוח עצום. כפי שתספר לעצמך על עצמך ועל המציאות שלך,על חייך, כך זה ייראה לך קודם כל, ואחר כך גם לאחר. כי מה שאתה מרגיש, אתה מקרין לזולת, גם אם אתה לא אומר.
מדיניות חצי הכוס המלאה, קוראים לגישה כזו. להסתכל בכוס ולראות את החצי המלא. ואם יש שם ולו רק מעט, כל שנותר לעשות זה להעביר לכוס קטנה יותר על מנת שיהיה מלא! כמו שאמר הדלאי למה: עשיר הוא לא זה שיש לו הכי הרבה אלא זה שיודע להסתפק במעט!

ועוד דבר לסיום:
האדם אינו רוצה את מה שיש לו,
לו רצה את מה שיש לו
היה לו כל מה שהוא רוצה!

שלכם, אניטה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים