חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

הזעת יתר בידיים וברגליים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

הזעת יתר בידיים וברגליים

תיאור המקרה:
אשה בת 23 אשר מאז ילדותה סבלה מהזעת יתר בידיים וברגליים, במיוחד בעתות הוסת ובהתרגשויות. הזיעה נטפה כטיפות בידיים, והרטיבה את הגרביים לגמרי. בשל גירוי היתר של המערכת האוטונומית, ניתנו לאשה טיפולים שונים אך לשוא. בשלב זה פנתה לקבלת עזרה בטיפול בדיקור.

בבדיקה:
האשה נראתה חיונית ובריאה. בדיקתה הפיזיקלית היתה ללא מימצא פתולוגי למעט הזעת היתר של הידיים והרגליים. היא התלוננה על צמאון, העדפה של שחיה קרה וכן היתה באי שקט. הלשון היתה אדומה ללא חיפוי והדופק היה דק ומהיר.

אבחנה מבדלת:
המימצאים הקליניים של הזעת היתר, הלשון האדומה, הצמאון, אי השקט והדופק המהיר והדק הצביעו על קיום אש וחום.
ההזעה נחשבת כנוזל של הלב מפני שבמקור היא באה מהדם, המווסת על ידי הלב. הזעת יתר על כן יכולה להגרם ע”י אש בלב, שזהו מצב של עודף. ובמקרה שלנו זוהי אכן האבחנה.

טיפול:
עיקרון הטיפול היה לפנות את החום ולאזן את האש בלב. נקודות הדיקור היו בידיים וברגליים. כבר לאחר הטיפול השני ההזעה בידיים וברגליים פחתה משמעותית, הצמא והצורך בשתיה קרה היתה פחות בולטת. לאחר 7 טיפולים ההזעה פחתה עד כדי העלמותה. נדרשו עוד 7 טיפולים נוספים כדי לייצב את ההשפעה. סך הכל נדרשו 21 טיפולים כדי להביא להחלמה מלאה. במעקב של חצי שנה לא נצפתה החרפה או התלקחות של הזעת יתר.

הערה:
מנסיוני הרב בטיפול במקרי הזעת יתר, התגובות ממש טובות וברוב המקרים אין צורך לשקול ניתוח או טיפול לפרוסקופי של הפלקסוס הברכיאלי ובכך ניתן להמנע מהרבה תופעות לואי לא קלות.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים