חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

הורמון גדילה נוזלי בהזרקה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

הורמון גדילה נוזלי בהזרקה

משרד הבריאות אישר לשיווק את הורמון הגדילה הנוזלי הראשון בישראל מתוצרת חברת נובו נורדיסק הדנית.

התרופה, “Norditropin SimpleXx” שמה, מיועדת לטיפול בילדים הסובלים מחוסר בהורמון גדילה, בילדים הסובלים מ-“תסמונת טרנר”, תסמונת נדירה שפוגעת בנקבות בלבד והיא מתבטאת בהיעדר אחד מכרומוזומי X ובהסתברות של תינוקת אחת לכל 3,000 לידות ובילדים הסובלים מאי ספיקת כליות.

התרופה מוזרקת באמצעות Nordipen, שהוא עט הזרקה חדיש הניתן חינם כשרות לחולים, קל ונוח לשימוש, ססגוני ויעיל.

Norditropin Simplexx היא תרופה נוחה יותר לשימוש מאחר ואין צורך יותר לערבב את הורמון הגדילה באמצעות שני בקבוקונים, כפי שהיה בעבר. ההורמון הנוזלי מוגש במחסנית קטנה המוכנסת לתוך עט ההזרקה, המחסנית משמשת את החולים לאורך מספר טיפולים, דבר המשחרר את החולים ההתעסקות בהכנת התמיסה כל יום. התכשיר מיועד בעיקר לציבור מטופלים צעיר ולשם כך תוכנן ועוצב.

עט ההזרקה החדש מאפשר הזרקה של כמות הורמון מדויקת, בצורה קלה ונוחה, ואילו האסתטיקה והגודל הקטן של העט מאפשרים לשאת אותו לכל מקום, מה שמהווה הקלה ניכרת עבור הילדים הסובלים מבעיות גדילה שנאלצו להתמודד עד כה עם המזרקים הפשוטים והישנים המחייבים את ההורים והילדים למדוד את החומר המוזרק בזהירות רבה.

חשוב לזכור כי הצורך בהזרקה יומיומית לילדים הנזקקים להורמון גדילה מסרבל את חייהם מאוד. במהלך תכנון ערכת הגדילה, הסתמכה חברת נובו נורדיסק על מחקרים, שנערכו בארה”ב, ביפן ובסינגפור, שהוכיחו כי הגשת הורמון הגדילה כנוזל והזרקתו באמצעים נוחים ואטרקטיביים משפר משמעותית את רציפות השימוש בו ולכן גם את יעילותו.

את התרופה החדשה ניתן להשיג בבתי המרקחת על פי מרשם רופא בלבד.

בברכה, פרופ` צבי צדיק

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים