חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

הגבול הדק בין סקס אלים לסקס חזק

אהבתם? שתפו עם חבריכם

הגבול הדק בין סקס אלים לסקס חזק.

נשים וגברים רבים, אי שם במעמקי הפנטזיה המינית הכמוסה שלהם, מוצאים ריגוש רב באקטים מיניים הכרוכים בכוחניות, בעילה בכוח ומשחקי שליטה.
מאידך, גברים ונשים מעטים נוטים לממש פנטזיות אלה, או אפילו אינם נוהגים לספר עליהן לבנות או בני זוגם.

אפשר להבין זאת לאור הקוד התרבותי הנוקשה אשר התפתח לו בשנים האחרונות.קוד מוסרי, אסתטי, אשר חיוני מאוד ללא כל ספק כדי לשמור על שלמותה של חברתנו ומניעת קיפוח החלשים.
אך מאידך, אותם קודים גם קושרים אותנו.
אותם כללים, נימוסים, מקובלויות, יצרו מעין מחסום בינינו לבין דברים שפעם היינו. אם נעמיק בסיפורים ארוטיים מיתולוגיים, נמצא כי אקטים מיניים מפורסמים רבים כללו מידה בלתי מבוטלת של מאבקי כוחות, שליטה וכיבוש. מאידך, גם לאלימות היה לעיתים חלק בעניין, אך בדרך כלל היא שמשה להשגת השליטה והניצחון שבכיבוש ולא לשם הכאב עצמו.

טענתי היא כי הבריות אינן באמת משתנות. לא בטבען העמוק ביותר בכל אופן.

מנגנונים בסיסיים בהווייתנו כמו למשל מיניות ואינסטינקטים נוספים תמיד נשארים בתוכנו. לדעתי הם אפילו אינם מאבדים מכוחם, הם פשוט מודחקים.
ההדחקה אמנם יעילה למדי לעיתים, אך יש לה מחיר. מחיר יקר. ברגע בו אנו מדחיקים אותם, אנו למעשה דוחקים אנרגיה ממשית למצב של המתנה. כאשר האנרגיה ש”בהמתנה” תצטבר לה לכמות מספקת היא תתפרץ לה החוצה, ותוכל ללבוש פנים אחרות מאשר היו לה בתחילה. אם למשל אותה אנרגיה הייתה בתחילה אנרגיה מינית מודחקת, הרי שלאחר זמן תוכל להפוך לכעס, אגרסיביות או אפילו כוונת זדון.

כעת אם נחזור לעניינו, הרי שנוצרה לה בעיה. מחד, קיימת לה הפנטזיה הארכאית והקולקטיבית למדי של מיניות כוחנית בועלת, בה אגב יתכן בהחלט היפוך תפקידים בין המינים, ומאידך פנטזיה זו נתפסת כיום כלא נאותה, לא “פופולארית”.
הגישה הנכונה לפתרון קונפליקט זה היא פשוטה למדי. עלינו לא לבלבל בין פנטזיה מינית לבין המציאות שלאחר קיום יחסי המין. כאן לדעתי מתגלה גדולתו של האדם, אמנם יצריו הם חייתיים, אך הוא הברייה היחידה המסוגלת ליותר, המסוגלת להתעלות מעבר ליצר, איני מתכוון להתכחש ליצר אלא להעניק לו את הנפח הנאות, לשלוט בו אך גם להתמסר לו, זהו הדיאלוג.

ללא קיומו של דיאלוג זה, לא תתכן מיניות ואפילו יצירה או חיים מלאים ומאושרים. אנו איננו יכולים להתכחש לטבענו, באנו מהטבע, אנו רק מכילים את המותר, מותר האדם, אך עדין יש בנו טבע, המון טבע.

עד כאן דברנו על סקס חזק, על יצר השליטה ובעצם נגענו במוטיב הבעילה עצמו.
אבל, ישנו גם סקס אחר, סקס אלים.סקס, ואפילו מערכות יחסים רגשיות מורכבות אשר לכאב עצמו יש תפקיד חשוב בהן.
כאן מדובר בסוגיה שונה לחלוטין. אמנם גם כאן מדובר באנרגיה מינית, אך כזו שכבר שינתה את פניה. היא כבר עברה טרנספורמציה לאלימות, לתענוג מעצם הכאב.

יחסים אלה מוכרים, ודווקא זוכים לפופולאריות עולה בשנים האחרונות, או לפחות מדברים עליהם בפתיחות יחסית. אולם שימו לב הם שונים במהותם ומקור ההנאה והסיפוק בהם הוא ממקום שונה. לעיתים מתוך בורות אנו נוטים לבלבל בין סוגי המיניות הללו. שימו לב מדובר בשני דברים שונים בתכלית השינוי. גם מבחינה סטטיסטית ההתפלגות באוכלוסייה היא שונה בין שתי הקבוצות. הקבוצה אשר מעדיפה יחסים הכוללים כאב פיזי ואלימות, היא קטנה באופן יחסי לעומת הקבוצה האחרת.

מה כל זה אומר לגבינו?

ראשית תמיד נחמד להיזכר בכמה מגוון ועם זאת אחיד המין האנושי, ושנית, עלינו תמיד לפשפש בתוכנו לשאול ולנסות להבין מה אנו באמת רוצים. לעיתים התשובה היא חמקמקה וממוסכת על ידי גורמים רבים. אבל עלינו לזכור כי תשוקותינו תמיד תרבוצנה שם ואם לא נאוורר אותן במועדן, הן תחזורנה ותכינה בנו שוב. לא נוכל לעולם לברוח מטבענו, אם כי עלינו בהחלט לקחת את הזמן ולהתבונן, לבדוק מה באמת אנו רוצים. התשובה כאמור אינה תמיד ברורה מיד, לעיתים גם אולי קשה לעיכול, אבל היא אנחנו.

ואם נברח מעצמנו, איש לעולם לא ממש יהיה עמנו. ואוי לו לאדם אשר לא חווה לפחות פעם בחייו את אותה תחושת מיזוג מלאה עם אחר, תחושה אשר לאחריה כבר נפרצה בועת הבדידות האינסופית אשר כולנו נולדים לתוכה. פריצה זו של הבועה תתכן רק כאשר נשחרר את חוש הביקורת במעט ופשוט נניח לטבענו לפרוץ החוצה, נניח לו לפרוץ כי נדע שאין דרך אחרת. נניח לו לפרוץ כי כולנו בני אדם וכולנו בניו של הטבע.

בברכה
ד`ר אודי בר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים