חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

האנזימים בטיפול בסרטן

אהבתם? שתפו עם חבריכם

האנזימים בטיפול בסרטן

אנזימים הם חלבונים המזרזים תהליכים כימיים בגופנו. שום פעולה בגוף לא יכולה להיעשות ללא אנזימים. האנזימים אחראים הן על עיכול המזון והן על חילוף החומרים הפנים תאי.
בכל רגע נתון נעשות בגוף במקביל מאות פעולות שונות של אנזימים. כל שינוי של חומר פירוקו, או תרכובת של יסודות נעשה בעזרת אנזימים.

האנזימים פועלים כמו פס יצור בו כל התהליך נעצר, אם חסר רכיב דרוש, שכן חוזקה של השרשרת נקבע על פי החוליה החלשה.
בגוף קיימים שני סוגים של אנזימים, אקסואנזימים, ואנדואנזימים.
האנדואנזימים הם האנזימים הפועלים בתוך התאים, ואילו האקסואנזימים, הם אנזימים המופרשים בתוך צינור העיכול ומפרקים את המזון לחלקיקים, שיכולים להיספג על ידי המעיים.

אנזימים אלה מופרשים בחלקם הגדול על ידי הלבלב, אך גם על ידי המעי הדק והקיבה. למערכת זו אנו יכולים לעזור על ידי הוספת אנזימי עיכול, הן בצורה טבעית, על ידי מזון חי המכיל אנזימים כגון ירקות, פירות וכן על ידי מתן כמוסות מכילי אנזימים.
כיוון שאנזימים פועלים פעולת שרשרת ואחד דרוש לשני, חשוב לתת אותם בתרכובת שמכילה מספר אנזימים כגון – פנקריאטין, טריפסין וכימוטריפסין שהנם מפרקי חלבון מהחי. או אנזימים מפרקי חלבון מהצומח כגון – ברומלין ופפאין וכן ביופלוונואידים.

הוכח כי תרכובת שבה קיימים מספר סוגי אנזימים פועלת בצורה סינרגיסטית או בעוצמה רבה בהרבה, מעוצמתו של כל אנזים בנפרד.
לדוגמה, פעילות כדוריות הדם הלבנות מסוג תאי הרג והמקרופאגים בעקבות הכנסת האנזימים טריפסין, כימוטריפסין, ליפאז, פפאין וברומלין למבחנה, גברה מאוד.
אצל המקרופגים תוך 10 דקות, ב – 700 אחוזים ואילו פעילות תאי ההרג גברה
ב 1300 אחוזים.

בגוף קיימים כ 50000 סוגי אנזימים פעילים שונים. כ 22 אנזימי עיכול יכולים לעכל חלבונים פחמימות סוכרים ושמנים.
אחד הגורמים היכולים לפגוע ביכולתו של הגוף להלחם בתאי הסרטן הוא החוסר באנזימים.
תוספים המכילים את האנזימים טריפסין כימוטרפסין ברומלין ופפאין, נמצאו יעילים בטיפול במחלות שונות כמו דלקות אוזניים, סינוסיטיס, כבד, מחלות אורולוגיות, מחלות פרקים ושלד, טרשת נפוצה, מחלות הקשורות לכלי דם, מערכת הנשימה, עור ועוד.

יש אנזימים שמתפקידם לסלק חלבונים לא מוכרים בדם. אנזימי הלבלב לדוגמה יכולים לעזור בטיפול בסרטן במספר דרכים:
הם יכולים לחשוף אנטיגנים זרים על פני תאי הסרטן ובכך מאפשרים למערכת החיסון לזהות תאי סרטן המגינים על עצמם, באמצעות חלבונים המשדרים למערכת החיסון- איננו זרים.
אנזימים של הלבלב יכולים לזרז פעילות של תאי הרג , תאי T, וגורם הנמק לסרטן TNF ,

אנזימים פרוטאוליטים כמו ברומלין טריפסין וכימוטריפסין, יכולים לעכל חלבונים הנמצאים על פני תאי הסרטן ובכך לחשוף את תאי הסרטן לפגיעה על ידי מערכת החיסון.

נטילת אנזימים פרוטאוליטים מגבירה יצור של ALPHA2-MACROGLOBULIN.
שהנו חלבון הנמצא בסרום , מיוצר על ידי הכבד במענה לרמה מוגברת של אנזימים מעכלי חלבון. חלבון זה גם מיוצר על ידי המקרופאגים כאשר קימים אנזימים פרוטאוליטים ברקמות, לדוגמה באיזורי דלקת.
אנזימים פרוטאוליטים יכולים גם לעכל קומפלקס נוגדן אנטיגן ובכך לחזק את מערכת החיסון הנפגעת מקופלקסים אלה.

יצור מוגבר של החלבון ALPHA2-MACROGLOBULIN יתבטא בסילוק פרוטאזות כמו פלסמין , קולגנאז, אלסטאז ובכך תצומצם הפעילות הסרטנית .
כמו כן יתבטא סילוק הפרוטאזות, בצמצום פגיעה בציטוקינים ובכך תתאפשר פעילות מוגברת של מערכת החיסון , הגברת הצגת אנטיגנים על פני התא הסרטני בפני תאי T , הגברת פעילות מקרופאגים, ואף מעבר לכך, וסות פעילות מערכת החיסון כדי לעזור בקטילת תאי הסרטן.

מערכת החיסון של חולי סרטן מדוכאת על ידי יצור מוגבר של TGF-beta.
רכיב זה הקיים הן בתאים נורמליים והן בתאים סרטניים יש לו תפקיד הן של הגברה והן של האטת חלוקה של תאים.
יצור מוגבר של TGF-b מגביר דיכוי מערכת חיסון, מגביר יצירת תאי סרטן, עקב דיכוי תאי הרג, מקרופאגים, ולימפוציטים מסוג CD-8 , וכן מגביר גרורות .
טיפול באמצעות האנזימים מעכלי החלבונים, מצמצם יצירת TGF-b ובכך מונע דיכוי מערכת חיסון, מצמצם גדילת תאי סרטן, ומונע יצירת גרורות.

לאנזימים אין תופעות לוואי והם בטוחים לשימוש.

לפני כ 60 שנים מצאו FREUND ו KAMINER בוינה כי כאשר הכניסו לתרבית תאי סרטן אנושיים דם אדם בריא, תאי הסרטן נהרסו. לעומת זאת כאשר הכניסו לתרבית תאי סרטן אנושיים, דם של אדם חולה סרטן , תאי הסרטן לא נפגעו . אותם חוקרים ואחרים מצאו כי אנזימים מהצומח ומהחי יעילים בטיפול בסרטן .
אם אנזימים מפרקי חלבון יוכנסו לתרבית בה קימים תאי סרטן , תאי הסרטן יפורקו לגמרי, אך אם יוכנסו אותם אנזימים לתרבית בה קימים תאים בריאים , לא יאונה דבר רע לתאים הבריאים.

בגרמניה טיפל רופא בשם מקס וולף באנזימים מפרקי חלבון ביותר מ 1000 חולי סרטן.
הטיפול לווה גם בנתוחים , ויטמינים ועוד. למרות שלא בוצע מחקר מבוקר, אומר דר` מקס וולף, הטיפול באנזימים אינו מרפא בפני עצמו, אך עוצר יצירת גרורות ומאריך חיים. לדוגמה אצל חולות סרטן שד, מתוך 107 חולות סרטן שעברו ניתוחי שד, 84 אחוזים מהחולות חיו 5 שנים . הרופא מעדכן כי הטיפול המקובל, מאפשר תוחלת חיים זו אך ל43 עד 48 אחוזים מהחולות.

רופא אחר בשם פרנק שיבלי , טיפל ב 96 חולי סרטן במצב מתקדם. הרופא הזריק לחולים אלה את האנזימים . לדברי הרופא אצל חולים רבים הגדול הסרטני נמק וסולק בנתוח בקלות מהרקמה בה היה.

רופא בשם ניקולס גונזלס מארה”ב אשר טיפל בחולי סרטן בתזונה , תוספי מזון ואנזימים, דווח כי חולי סרטן הלבלב שטופלו באמצעות האנזימים, האריכו חיים משמעותית לעומת חולים שטופלו בשיטות המקובלות.
81 אחוזים מהחולים המטופלים באנזימים חיו שנה אחת, לעומת 25 אחוזים בטיפול המקובל.
45 אחוזים מהחולים באנזימים חיו שנתיים, לעומת 10 אחוזים בטיפול המקובל.
36 אחוזים מהחולים המטופלים באנזימים חיו 3 שנים לעומת הטיפול המקובל בו אין כמעט ניצולים.

בעקבות הצלחתו זו קיבל ד”ר ניקולאז גונזלס ביוני 2000 , מענק מאת ממשלת ארה”ב לבצע מחקר קליני, בו ינסה להוכיח כי אכן האנזימים מועילים לתוחלת חיי חולי סרטן הלבלב.
מעבר לדיווחים על ידי הרופאים שצינתי , בוצעו מחקרים השואתיים ואף קלינים הן בחיות מעבדה והן בבני אדם, בהם הוכחה יעילות האנזימים בהארכת חיים מעבר למקובל בטיפול המקובל.

נמצא כי הטיפול באנזימים הפרוטאוליטים, הועיל משמעותית בהקלה על תופעות לואי של חולי הסרטן בעקבות מתן כימוטרפיה ניתוחים והקרנות. דוגמה בולטת היא לימפואדמה בזרוע, הנגרמת בעקבות הקרנות וניתוח הוצאת בלוטות לימפה בסרטן השד.

נמצא גם כי האנזימים מועילים אצל חולי סרטן שסובלים מירידה במשקל ובעקבות שילוב האנזימים בטיפול בהם , הם עולים במשקל. קימת ירידה בעיפות ובדכאון, ואנזימים אף עוזרים בצמצום נוזלים בריאות..

למיטב ידיעתי, קימים כיום שתי חברות המיצרות את האנזימים האלה, באיכות ובריכוז האנזימים המתאים והם MUCOS PHARMA בגרמניה ו VITALINE FORMULAS בארה”ב.

לסיכום , הטיפול בחולי סרטן מתבסס על שלל אמצעים , כאשר לכל אמצעי כמו תזונה, ויטמינים מינרלים, צמחי מרפא, פטריות, אנזימים, ביופלוונואידים ועוד, יכולת להחליש את הפעילות הסרטנית ואף לגרום לריפוי הסרטן.

כיום נערכים מחקרים שיש בהם הרבה מן האבסורד, כיון שרוצים להצמד למחקר הרפואי בו חל הכלל כי יש לבודד את הרכיב הנבדק ולבדוק את יכולתו להועיל לחולים.

צורת הבדיקה הנכונה וההגיונית יותר בטיפול בחולי הסרטן , היא להשתמש בכל האמצעים שצינתי, במקביל . נוכל להשוות כמובן את התועלת של הטיפול הטבעי לעומת חולים שעוברים טיפול מקובל.
טענה שאינה מקובלת עלי נשמעה מפי אונקולוג בישראל. אם אומנם הטיפול הטבעי יועיל, הכיצד נדע אלו הרכיבים הטבעיים שנתת , הועילו לחולים ?
ואני אומר, בואו נעזור קודם לחולי הסרטן ואחר כך, ננסה לבדוק מהם הרכיבים וכיצד הם הועילו…

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים