חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

האם עצירות נגרמת כתוצאה מפעילות גופנית מופחתת?

אהבתם? שתפו עם חבריכם

האם עצירות נגרמת כתוצאה מפעילות גופנית מופחתת?

הגיליון הקרוב של כתב העת האמריקאי The American Journal of Gastroenterology שיתפרסם בינואר 2005, יעסוק, בין השאר, בתוצאות מחקרם של חוקרים מאוניברסיטת יוטה, שבדקו את ההנחה המקובלת שאנשים שאינם עוסקים מספיק בפעילות גופנית מועדים לסבול מעצירות.

המחקר בחן את הקשר בין פעילות גופנית, עצירות ואיכות החיים הכללית בקרב נבדקים, שהיו פעילים בחיי היומיום שלהם ועבדו במערכת הבריאות.
1069 שאלונים נשלחו לאנשים בגילאים 24-77 ומתוכם נענו 72%. השאלונים עסקו בתפקוד מערכת העיכול של הנבדקים, רמת הפעילות הגופנית שלהם ודעתם על איכות חייהם.

140 עובדים דיווחו על עצירות. למרבה ההפתעה, רמת הפעילות הגופנית שלהם לא הייתה שונה בצורה משמעותית מרמת הפעילות הגופנית של העובדים שלא סבלו מעצירות. עם זאת, עובדים שסבלו מעצירות דיווחו על איכות חיים ירודה יותר. כמו כן, הסתבר שלפעילות גופנית יש קשר חיובי לתפקוד יומיומי ולהרגשה של בריאות טובה.

מסקנות המחקר המפתיעות העלו כי לפעילות גופנית אין השפעה ישירה על עצירות. אולם, חשוב לציין שככל שרמת הפעילות הגופנית של הנבדקים הייתה גבוהה יותר, כך עלתה שביעות רצונם מאיכות החיים שלהם, באופן כללי. לפיכך, המלצות רפואיות בדבר הצורך בהגברת הפעילות הגופנית לא ישפיעו, בהכרח, על תפקוד מערכת העיכול, אך הן עשויות לשפר את המצב הבריאותי הכללי.

בברכה,
ליאת פלן – לברטובסקי (MA)
“קונטקסט – הוראת אנגלית, תרגום ושרותי מידע”

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים