חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

האם יש גילגולי נשמות?

אהבתם? שתפו עם חבריכם

האם יש גילגולי נשמות?

מאת: ד”ר ליאנה סופר .MD

הנושא של גלגול נשמות תמיד היה אפוף במיסתורין. שום מדע בעולם עד כה לא הצליח להוכיח את התופעה. אומרים – מה שלא הוכח – לא קיים. אך זה לא מדויק.
ניקח דוגמא של ז`ורדנו ברונו, שנשרף בגלל טענתו על צורתו העגולה של כדור הארץ. אז היה מקובל להאמין, שצורת כדור הארץ שטוחה. לכן הוא הוכרז ככופר והוענש במות אכזרי.

ברוב המקרים הרוב קובע, גם אם העובדות אינן מדעיות!
להזכירכם אמונה תפלה על חתול שחור. רבים מאמינים, שחציית הדרך ע”י חתול שחור מביאה מזל רע. איזו הוכחה יש לאמונה הזו?…
אבל מי שמאמין אינו זקוק להוכחות, הוא חיי לפי אמונתו. אז מה קובע? הרוב או המדע? לדעתי, החינוך קובע. ידוע שדרוזים והודים מאמינים בגלגול נשמות. זה חלק מתרבותם. ברור שבאוכלוסיות הללו אין צורך בהוכחה מדעית לקיום התופעה.

איך נדע את האמת? באו נבחן היבטים בעד ונגד קיום גלגולי נשמות.
בעד: קיימת פילוסופיה שלמה של גלגול נשמות המתבססת על הסבר הגיוני. כל נשמה מתגלגלת בסביבה של נשמות קרובות (הורים, אחים, בני זוג). בכל גלגול, בדרך כלל תפקידים משתנים – אם הופכת לאישה או לאחות וכו`. כל נשמה באה לעולם פיזי כדי לחוות חומר ולתקן את חוויתה הקודמת, כדי להתפתח ולצמוח רוחנית. משל, אדם שהיה תלותי ואומלל, בחיים הבאים יצטרך להוכיח את עצמו כחזק ועצמאי. מתוך זה הוא יצמח ויתפתח.

כל נשמה לפני בואה לעולם הפיזי בוחרת לה הורים ומתכננת את חייה העתידיים. זה אומר, שכל חוויותינו מתוכננות מראש במו ידנו עוד לפני לידתנו. כל מבחן שאנו נמצאים בו, מביא לצמיחתנו. אם נביט אחורה על התפתחות העולם כולו, נבחין בהתפתחות רוחנית אדירה. רואים זאת גם בתהליך של שחרור האשה – קבלת זכויות שוות עם גבר, הענקת זכויות לילדים, למיעוטים וכו`. ברוב המדינות עבדות נגמרה, משטרים טוטליטריים התחלפו בדמוקרטיים, כמות המלחמות פחתה. התפתחות אישית של הפרט הובילה להתקדמות גלובלית.

בעד: באמצעות היפנוזה ניתן לחזור אחורה בגיל ואף לחוות גילגולים קודמים. בעבודתי נתקלתי בהרבה מקרים בהם מטופלים חזרו לגלגולם הקודמים באופן אוטומטי. חוויה של אותו גלגול הביאה להבנת הדברים בהווה ולפתרון הבעיות. פעם טיפלתי בגבר בן 50 שניסה להתקדם בתחום העסקי. בעקבות הטיפול הוא הקים חברה משגשגת. למרות זאת הוא עדיין הרגיש חסר ביטחון, לא האמין בעצמו, ולא העז לארגן פרויקטים גדולים. באחת הפגישות בהיכנסו להיפנוזה הוא תיאר את חייו מאחד גלגוליו, שבו חווה את עצמו כמצביא גדול ונאור, המחליט על גורל חייליו והמדינה. כשיצא מהיפנוזה, הרגיש אמיץ ובטוח בעצמו, והחליט להתחיל פרויקט חדש. בדיעבד, הוא הצליח מאד בפרויקט הגדול שהקים.

לפעמים, כשמטופל אינו מתקדם בתהליך הטיפולי, אני יוזמת את חזרתו לחייו הקודמים. התוצאות בדרך כלל נפלאות.
דוגמא: אשה בת 40 טופלה אצלי עקב השמנת יתר. ניסינו מספר שיטות עם הצלחה חולפת. היא טענה שהתקשתה להרגיש את עצמה רזה אפילו בהיפנוזה. זו הסיבה שהייתה משמינה שוב אחרי שהצליחה לרזות. הצעתי לה לחזור לאחור לגלגול שהייתה בו רזה ולחוות תחושה נכספת. בהיפנוזה עמוקה היא חזרה לאחד מגלגוליה, בו חוותה בתור אשה רזה ויפה. זה עזר לה לשנות את דפוס מחשבתה ולרדת במשקל.
נגד: לטענת מדענים אין לסמוך על חוויות היפנוטיות עצם היותן פרי הדמיון. זו הסיבה שעדויות הנתונות תחת היפנוזה, אינן קבילות בבתי משפט.

מבחינה טיפולית, כדי להצליח בתהליך, אין צורך באמונה בגלגול נשמות. כששאלתי את מטופליי האים חוו חוויה של גלגול אמיתי או דמיוני, כולם ענו לי שתמיד הצליחו להבדיל בין דמיונות לבין חוויות אמיתיות. הם ממש חוו את זה!

בעד: חוויה “דה ז`ה וו”. קרה לכם פעם שבמקום חדש לגמרי הרגשתם שביקרת בו פעם? הרגשתם פעם קירבה או סלידה בלתי מוסברות כלפי אדם זר ולא מוכר?
לפי פילוסופית גלגולים, נשמתנו מגיבה לפגישה עם נשמה, שמוכרת לנו מחיינו הקודמים. הנשמה זוכרת מקומות שהייתה בהם פעם. פעם טיפלתי באישה בת 29. היא פנתה אלי עם בקשה להחזירה לגלגול שחוותה בצרפת. האישה סיפרה שבפריז הרגישה מאויימת. אך כשיצאה את העיר ונסעה לפרברים, האיום נעלם. פחדה הגדול היה בפני כנסיית “לנוטרדם”. בהיפנוזה המטופלת חזרה לחייה בצרפת. נתחוור לה, שנענשה בתוך כותלי “נוטרדם” וגורשה מהעיר. עבדנו על רגשותיה ועשינו חוויה מתקנת (לגרום לסיפור להיגמר אחרת). בעקבות הטיפול היא הרגישה הקלה. לפני כשנה היא צלצלה כדי להגיד, שהייתה שוב בפריז, אך הפעם הרגישה נפלא ואף ביקרה ב”נוטרדם”, שהיה לה מוכר להפליא. כל פחדיה נעלמו כלא היו.

נגד: לא ניתן למדוד חוויות של גלגולינו בשום דרך מדעית. מי שזקוק להוכחה מדעית, יפסיד את החוויה! אם כולנו נאמין שנשמתנו נצחיות, העולם יהיה הרבה יותר ידידותי.

בברכה, ד”ר ליאנה סופר.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים