חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

דלקת עינים ועדשות מגע

דלקת עינים ועדשות מגע

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שאלה: שלום וברכה!
לבתי בת ה-16 היתה דלקת עינים חזקה. בתי מרכיבה משקפיים במספר גבוה (כ- 7 וצילינדר). יש לה גם עדשות קשות. רופא העינים אמר לה לחטא/לשייף את העדשות ולא להרכיב אותן ללא חיטוי כי עלולים לקבל דלקת בקרנית.
הבאנו את העדשות לאופטומטריסט והוא טוען שעדשות קשות אין לשייף אלא אם הן שרוטות. הסביר ששיוף יתר מוריד מיציבות העדשות. וכלל לא מחטאים עדשות קשות, אלא בנוזל הרגיל שלהן.
בתי חוששת מדלקת חוזרת ובודאי מדלקת בקרנית בעקבות כך. מה עלי לעשות? למי להאמין?
תודה מראש חנה.

תשובה: חנה שלום,
שיוף עדשות מגע נהוג לבצע בדרך כלל כאשר העדשות שרוטות,אם זאת ניתן לחטא אותן (במידה ויש צורך – כמו למשל לאחר דלקת חריפה) בחומרים חריפים יותר מאשר החומרים הרגילים. חומר חריף לחיטוי עדשות מגע קשות לדוגמא הוא – crystal cleaner ניתן להשיגו בבתי מרקחת או בחנויות אופטיקה – יש לקרוא היטב את ההוראות על גבי האריזה מכיוון שיש צורך בהשריה קצרה מאוד בחומר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  No Comments

  Sorry, the comment form is closed at this time.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים