חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

דלקת הנרתיק והטיפול על פי הרפואה הסינית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

דלקת הנרתיק והטיפול על פי הרפואה הסינית

ההתוויה המערבית הרפואית עבור דלקת נרתיקית (ואגינלית) היא הימצאותם של מוגלה והפרשות שלעתים הן גם דמיות.

התסמינים הם גרד מקומי בשפתי הנרתיק והפרינאום (חיץ הנקביים), השתנה תכופה וכואבת, אדמומית ולעתים גם פריחה בנרתיק.
הסיבות לדלקת הן רבות. מבחינה מערבית המקור לדלקת נרתיקית הוא חיידקי או בקטריאלי (לדוגמא: קלמדיה, גונוריאה, סטרפטוקוקוס, כנדידה, טריכומונה ואחרים). חלק מהגורמים הנוספים לדלקת נרתיקית הם השימוש בכימיקלים חזקים לשטיפת הנרתיק, השארת טמפון לזמן רב, רמת היגיינה נמוכה ומחלות המועברות ביחסי מין.

הרפואה הסינית רואה את כל התסמינים הללו כמניפסטציה של המצב הפיזי והנפשי של האישה. לכן המשימה הראשונה שעומדת בפני המטפל הסיני היא זיהוי שורש הבעיה שגרמה לדלקת. מבחינה זאת יש מספר אפשרויות:

1. חולשה וחֶסֶר במערכת העיכול – התסמינים: הפרשה נרתיקית מתמשכת, חסרת ריח וצמיגה, לבנה או צהובה, פנים צהבהבות, עייפות ויציאות תכופות, הגפיים קרות ונפוחות, הלשון חיוורת עם חיפוי עבה, הדופק חלש ואין ממצאי מעבדה פתולוגיים. הטיפול הסיני יחזק אנרגיה (צ`י), יחמם את מערכת העיכול וינקז נוזלים שנאגרו. טיפול מערבי אנטיביוטי בהפרשות נרתיקיות מסוג זה לא רק שיגרום לנזק נוסף ולא ירפא כלל, אלא להפך, הוא עלול לגרום לבעיה כרונית מכאן ואילך.
הטיפול הסיני יכלול דיקור, צמחי מרפא סיניים והנחיות תזונתיות מיוחדות. לעתים יומלץ על אמבטיית ישיבה בתוך תערובת נוזלית העשויה מתמצית של צמחי מרפא סיניים.

2. הצטברות של נוזלים פתולוגיים וחום (לחות- חום) – התסמינים: הפרשה נרתיקית צמיגה ושופעת, צהובה או לבנה, בעלת ריח חזק, גרד ופריחה בשפתי הנרתיק ובנרתיק, השתנה תכופה וכואבת (לעתים מלוּוָה גם בתחושת צריבה חזקה), תחושת מחנק בחזה, טעם שמנוני בפה וכאב בבטן התחתונה, חיפוי הלשון צהוב, עבה ושמנוני והדופק מתגלגל ומהיר. הטיפול הסיני ינקז את עודף הנוזלים ויפיג חום. דיקור, צמחי מרפא סיניים (לעתים לשימוש חיצוני בלבד), תזונה ושינוי באורחות החיים, הם האמצעים לכך.

3. הצטברות של לחות- חום בכבד ובכיס המרה – התסמינים: הפרשה נרתיקית שופעת, דביקה או מקציפה, צהובה או ירקרקה עם ריח חזק, גרד, צריבה וכאב באיברי המין ובצלעות, דיכאון, טעם מר בפה, גרון יבש, נדודי שינה, עצירות, שתן כהה, לשון אדומה וחיפוי צהבהב ודק, והדופק מתגלגל, קטן ומהיר. התסמינים מוחרפים סמוך למחזור, עם ההתעברות או בלידה. בדיקות גינקולוגיות תגלנה אדמומית ונפיחות עם כתמי דם והפרשה מוקצפת. בדיקות מעבדה יגלו הימצאות של טריכומונה. מטרת הטיפול הסיני לנקז חום, לסלק טפילים ולהפסיק את הגרד. זה נעשה בעזרת דיקור, צמחי מרפא סיניים, ייעוץ תזונתי ושינוי באורח החיים.

לסיכום, הרפואה הסינית יכולה לאבחן באופן ייחודי את השורש (ולא רק את הענף) של הגורם לדלקת נרתיקית ולבעיות גינקולוגיות אחרות. לכן יש באמצעותה לספק לעתים פתרונות טיפול יעילים מאד. מהדוגמאות שלעיל ניתן להסיק שלמטפל הסיני יש אפשרויות אבחון עצמאיות ומדויקות ביותר אף מבלי לקבל לידיו תוצאות מעבדה. אין פירוש הדבר שהמטפל אינו מוכן לראות את תוצאות המעבדה המודרנית ולהסתייע בהן כאשר הדבר נדרש.

כללית, הרפואה הסינית טובה מאד לטיפול בבעיות גינקולוגיות, היא אינה פולשנית ואינה גורמת לנזק. היא יכולה להציל נשים רבות ממצבים כרוניים ואקוטיים. במיוחד במצבים שנאמר להן ש”אין מה לעשות” וכי מוטל עליהן “לחיות אתם”.
הרפואה הגינקולוגית הסינית היא בעלת ניסיון מוכח רב ויכולה לטפח את בריאותן של נשים לפני, במשך ולאחר תום תקופת הרבייה בחייהן.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים