חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

דימום נרתיקי – בראי הרפואה הסינית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

דימום נרתיקי

תיאור המקרה:
אישה בת 32 עם קונסטיטוציה חלשה, כ – 4 חודשים טרם פנייתה החלה לסבול מדימום נרתיקי מדי יום ביומו. ההנחה היתה שהדימום קשור למאמץ יתר בעבודה. הדימום הופיע 2 – 6 פעמים ביום והכמות המשוערת של הדימום היתה 20 – 100 מ”ל. תסמינים נוספים כללו: סחרחורת, הפרעות בראייה, ריבוי חלומות, חולשה, חוסר מנוחה, ירידה בתיאבון וכאבים עמומים בבטן התחתונה. המחזור התחיל בגיל 15, והיה בן 25 – 29 ימים, וסך ימי הדימום היו 3 – 6 ימים. מאז התחלת הדימומים היומיים, המחזור החודשי פסק.

בבדיקה:
בבדיקה גניקולוגית הרחם נמצא תקין, החצוצרה הימנית היתה מעובה. האבחנה היתה של דימום פונקציונלי. הטיפולים הרפואיים היו ללא תועלת. בשל הדימומים המרובים, קיבלה מנות דם וכן נעשתה גרידה וגם זאת לשווא. על כן פנתה לטיפולים בדיקור.
בבדיקתה הנוכחית נמצאה האישה חיוורת, גוף רזה הנראה מורעב, קול נמוך, הדם הויסתי היה חיוור עם קרישים. הלשון היתה חיוורת עם כתמים סגולים בקצה. החיפוי היה לבן דק. הדופק היה דק משמאל וקופצני ושביר באמצע מימין.

אבחנה מבדלת:
לפי הרפואה הסינית מאמץ יתר פוגע בצ”י. במקרה דנן, הדימום נבע על רקע של עבודה קשה עם קונסטיטוציה חלשה. התסמינים הנוספים כמו חוסר החיוניות, החולשה, היעדר התיאבון הצביעו על חוסר צ”י. עבודה מאומצת פוגעת בצ”י הטחול ואז אובדת היכולת לפקח על זרימת הדם. הדימומים הביאו לחוסר דם וביחד עם חוסר צ”י הביאו לחיוורון, הקול החלש וההפרעה בראייה. מאחר והלב מאכסן את הנפש, ובשל חסר דם גם ללב עצמו, השינה היתה מופרעת, והיא הרבתה לחלום. חסר דם גורם לתת תזונה של הרחם עצמו וזו היתה סיבת כאבי הבטן התחתונה. בחסר צ”י אין מי שיניע את הדם ואז מתפתח עמדון בזרימת הדם ולכן בקצה הלשון היו כתמים סגולים וכן היו קרישי דם. הדופק היה אופייני לחסר צ”י ודם וכן לחסר צ”י בטחול.

הטיפול:
מטרת הטיפול היתה לשפעל את הטחול והקיבה בכדי לייצר צ”י ודם. הנקודות שנבחרו היו בראש, בבטן, ברגל. הטיפול ניתן מדי יום. בנוסף השתמשה האישה בחימום בדידי מוקסה כדי להחדיר יותר אנרגיה במסלולים.
לאחר 4 טיפולים, תדירות הדימומים ירדה ל 2 – 4 ליום. בתום 6 טיפולים, הדימומים פסקו וכל יתר התסמינים פחתו עוצמתם. לאחר 20 טיפולים, המחזור חזר להיות נורמלי. סך הכל טופלה 30 פעמים וכל התופעות נעלמו והמחזור היה לגמרי תקין. בביקורת לאחר 3 חודשים, לא היו שום תלונות על דימומים או הפרעות בווסת, המחזור היה בן 28 – 30 יום ונמשך 5 – 7 ימים, הצבע והכמות היו נורמלים וללא קרישי דם.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים