חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

דיאטה איננה רק הרזיה אלה גם התחשבות בבריאות המטופל

אהבתם? שתפו עם חבריכם

הדיאטה כתוכנית תזונה

תוכנית דיאטה איננה רק תוכנית הרזיה, תוכנית דיאטה טובה צריכה לקחת בחשבון לא רק את קצב הירידה במשקל, אלה גם להתחשב בבריאות המטופל, במחלות שיש לו, לדאוג לירידה במשקל מבוקרת ומתחשבת, מבלי לפגוע בבריאות המטופל ובכל זאת לאפשר קצב ירידה משביע רצון.

בבתי ספר לרפואה שמים היום דגש רב יותר על תזונה ועל הפרעות תזונה, כיון שמרבית מהמחלות מושפעות כך או אחרת מהתזונה. אבל לא רק החולים והשמנים זקוקים לתזונה נכונה, גם הבריאים.

ספורטאים שרצים מרתון צריכים תוכנית תזונתית שונה ממתאגרפים. רץ המרתון זקוק למזון עשיר בקלוריות שמתפרקות לאט בכדי שיוכל לגמור את המאמץ המתמשך בריצה. ואילו המתאגרף זקוק לקלוריות ואבני בניין בכדי ליצור עוצמת מכה חזקה תודות למסת גוף גדולה ככל האפשר.

ברור לכולם שתוכנית דיאטה חייבת להבנות למטרה מסוימת, להתחשב בכל הגורמים ולהפעילה ע”י אנשי מקצוע שיודעים בדיוק את שהם צריכים לעשות.
רזון לא תמיד היה יפה, בעבר נשים עגולות היו סמל סקס. לאומתם שמן היה סמל למעמד, ככל שאדם היה יותר שמן עושרו ומעמדו היה גבוה יותר. היום התחלפו היוצרות, יפה הוא רזה, כולם רוצים להראות שדופים כמו דוגמניות העל.

לגוף יש תכונה של יציבות לגבי המשקל. הגוף נוטה לשמור על משקלו ועל שטח ההיקפים שלו. תזוזה קיצונית במרכיב המשקל או הנפח יתוקן במהירות למצב הקודם. לכן אנשים שיורדים במשקל, עולים מהר מאוד חזרה את כל הקילוגרמים שהפסידו. בכדי להתגבר על בעיה זאת, יש ללמד את הגוף להכיר את המשקל החדש, הזמן הוא המורה הטוב ביותר. שלושה עד שישה חודשים צריכים לעבור בכדי שהגוף יכיר במשקלו הנוכחי כמשקל קבוע. לכן לאחר כל דיאטה פרק זמן זה חייב להישמר.
כך קל יותר יהיה לגוף לשמור על המשקל החדש.
כמו כן צריך לזכור שבתקופת ההרזיה הגוף מאבד משקל ונפח. לא תמיד יש סימטרייה בין השינויים של המשקל והנפח. למזלנו לקראת המשקל האופטימלי נוצר איזון בין שניהם. יכול להיות שפלוני ירד היטב במשקל אך הדבר לא יורגש עליו. קצב הירידה במשקל יהיה זעום וכולם יעניקו לו מחמאות.

בדיאטה, אם אחד מהמדדים, משקל או נפח, יורדים. סימן שהדיאטה אפקטיבית.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים