Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

בעיות מיניות

אהבתם? שתפו עם חבריכם

הקו הלוהט אינו עונה

שאלה
מאז שהתחילו אצלי בעיות מיניות לפני כשנה אני עוקב אחרי כל הפרסומים והכתבות על טיפול מיני. ואיך אומרים, מרוב עצים לא רואים את היער: יש הרבה מאוד שיטות טיפול, כל המודעות מבטיחות פתרון מושלם ואני, מרוב הצעות לא יודע למי להאמין ועל מה ללכת ואני תקוע.

תשובה
אכן, יש לך בעיה וספק אם תתנחם בידיעה שמרבית הגברים והנשים נתקלים במהלך החיים בבעיות מיניות ובדרך כלל אינם יודעים מה עליהם לעשות ואפילו אינם יודעים אל מי לפנות. מדוע הבעיה כל כך מורכבת?

משום שהמושגים מיניות וחיי מין מתייחסים למעשה למרבית ההיבטים של החיים האישיים והזוגיים של בני אדם בוגרים. בעוד שאצל בעלי חיים התנהגות מינית מיועדת להפריה ולהמשכיות הגזע, הרי שאצלנו מיניות מבטאת בנוסף גם הנאות גופניות וגם רגשות ומסרים נפשיים. ככל שהמיניות היא מושג מורכב כך גם הבעיות העלולות לפגום בה. אם מדובר בפן הגופני, הרי שכל מחלה גופנית הפוגמת בתחושה ו/או בתפקוד של הגוף בכלל ושל אברי המין בפרט עלולה לפגום במיניות ויש לטפל בה ולרפאה. הפן הנפשי מתייחס לתחומי החשק והתאווה, הדחייה והעוינות, ובעיקר לחששות ולחרדה. כל בעיה בתחומים אלה למעשה
כמעט כל בעיה נפשית- פוגמת ביכולת למיניות תקינה ודורשת ריפוי.

מיניות הינה בראש ובראשונה התנהגות זוגית וכמו בכל זוגיות היא מושתתת על שותפות באינטרסים, על הדדיות ועל תקשורת נכונה. מיניות זוגית תקינה משמעה שני בני זוג, השואבים כל אחד את סיפוקו והנאתו המינית, המשקיעים בגרימת סיפוק והנאה בבן הזוג, המבטאים ומתקשרים את שהם חושבים ומרגישים והרי לכם אהבה. תקלה בכל אחד משלושת המישורים האלה- תקשורת, הדדיות ושותפות- פוגמת בזוגיות וממילא במיניות. תקלה כזו יש לאתר, לאבחן ולתקן.

ריבוי ומגוון שיטות הטיפול בהם נתקלת בתקשורת מעיד בעצם על מורכבותן של הבעיות ועכשיו גם תבין שקשה לבחור שיטת טיפול לפני שאובחנה הבעיה על כל צדדיה הגופניים, הנפשיים והזוגיים. דהיינו, נדרש אבחון רב מקצועי מוסמך שממנו נגזרת תכנית טיפול נאותה.

בתחום המיניות קשה הפניה לעזרה מקצועית יותר מבתחומים רפואיים אחרים משום שהדימוי העצמי והחברתי העוסקים בגבריות, נשיות וזוגיות טבועים עמוק בנשמה וקשה ביותר לחלוק תחושות של כשלון ובעייתיות עם אחרים. לכן קשה גם לשמוע מחברים וקרובים על נסיונם הטיפולי ומסקנותיהם כפי שאנו עושים במרבית תחומי חיינו. התוצאה האומללה של קשיים אלה היא רבים וטובים התקועים במיניות בעייתית ובזוגיות מתסכלת ואינם מצליחים לאזור עוז ולקחת יוזמה לברור מסודר שיוביל אותם לפתרון.

היועץ המתאים אליו מומלץ לפנות הוא מטפל מוסמך במקצועות רפואה, פסיכולוגיה ופסיכותרפיה שרכש נסיון בפתרון בעיות מיניות וזוגיות. כדי להתגבר על החשש שמא התמחותו של המטפל תוביל בהכרח לכוון טיפולי מסוים, רצוי לפנות למרפאה שבה יש צוות רב מקצועי ובה נעשים אבחון וטיפול רב מקצועיים בתכנית טיפול המותאמת לכל פונה.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים