חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

בעיות זיקפה

בעיות זיקפה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שאלה: בגיל 67 התחילו אצלי בעיות עם הזקפה וכמעט אינני מסוגל לתפקד. עם אשתי אין לי יחסי מין כמעט 10 שנים לאחר ששוב ושוב דחתה אותי. בגיל 66 מצאתי חברה בת 47 ושנה אחת ממש הייתה לנו חגיגה. אז התחילו הבעיות ומזה כשנתיים כמעט שלא עשינו משגל. לפעמים אני מצליח לגמור במין אורלי ולפעמים נשאר מאד מתוסכל. הייתי בקליניקה בתל-אביב וקיבלתי 3 זריקות שלא עזרו. הראש שלי מלא מיניות והלב מאד עצוב שבגיל 69 אני צריך להפסיק

תשובה: כאות הוקרה לגילוי לבך אפתח ואבשר לך שרבים הסיכויים שתוכל לשקם את הזקפה שלך ולקיים חיי מין מספקים עוד שנים ובתנאי שבמקום להתייאש תנקוט בצעדים הנכונים. אנסה להאיר לך בקצרה את אופי בעייתך והפתרונות האפשריים.

זקפה נגרמת על ידי גודש של דם בפין באופן הגורם להגדלה ולהקשחה של הפין וכך מתאפשרת חדירה לפות הנשי. היווצרות הזקפה ושמירתה, שהם כמובן חלק מהותי בתהליך המיני, מושפעים על ידי שלושה סוגי גורמים ולכן האבחון צריך להיערך במרפאה רב-מקצועית המציעה פתרונות גופניים ו/או נפשיים ו/או זוגיים , מהרפואה הקונבנציונלית ו/או מהפסיכולוגיה.

בקבוצת הגורמים הגופניים כלולות בעיות של כלי הדם הקטנים ובעיות עצביות הפוגעות בתחושה ו/או בתגובה בפין (לכן פוגעת מחלת הסוכרת בזקפה), בעיות מבניות בפין, בעיות באיזון ההורמונים ובעיקר בחוסר טסטוסטרון ו/או עודף פרולקטין, מחלות מין ותרופות שונות הפוגעות ישירות בזקפה או בעקיפין בהשפעתן על החשק ו/או על השפיכה והאורגזמה. בדיקת המצב הרפואי, בדיקות דם מתאימות ובעיקר בדיקת זקפות לילה (NPT) יעילה בד”כ לאיתור בעיות גופניות.

קבוצת הגורמים הנפשיים כוללת את מגוון הקשיים ביצירת ובאחזקת קשרים רגשיים ובינאישיים כמו, למשל, במחלת הסכיזופרניה ובהפרעות אישיות סכיזואידית ונמנעת. בעיות אפקטיביות (דיכאון) עלולות לפגוע בחשק וכך גם בזקפה. האויב השכיח והבולט של הזקפה, מבין הגורמים הנפשיים, זו תגובת החרדה משום ביטוייה הגופניים הסותרים את הנדרש לזקפה תקינה. מרבית הבעיות הנפשיות מתבטאות בהימנעות מזוגיות ומלמידה לקויה של המיומנויות המיניות וכך נוצר תהליך שבו הכשל בזקפה מעצים את הקושי הנפשי וחוזר חלילה. זיהוי בעיות כאלו ותכנון השיטות היעילות לטיפול בהן מחייב אבחון פסיכוסקסואלי מקיף.

התפקוד המיני מיושם בזוגיות ותלוי במידה רבה באינטראקציה הזוגית. האדם מביא לקשר הזוגי את מכלול המיניות שלו על כל ידיעותיו, עמדותיו, תאוותיו, חששותיו, מיומנויותיו, שאיפותיו, צרכיו וכמובן שגם את קשייו הגופניים והנפשיים. האופן בו יבואו כל אלה לידי ביטוי, כיצד ישפיעו הדדית, האם יוחמרו הקשיים או איך יחול השיפור – מותנה בהתייחסויות ובתגובות ההדדיות בין בני הזוג. מכאן יובן עד כמה חיוני האבחון הנכון של היכולות הזוגיות ושל מצב הזוגיות.

עתה תוכל להבין שעליך לעבור אבחון מקיף במרכז רב-מקצועי שבו יבדקו כל הפנים הגופניים, הנפשיים והזוגיים של המיניות שלך ויוצע לך טיפול רפואי משולב לשיקום הזקפה וחיי המין שלך. יתכן שתבחר לשתף את אשתך בטיפול זוגי מיני. אולי תעדיף לשתף בטיפול הזוגי את חברתך ואתה עשוי גם להעדיף את הטיפול בעזרת בת זוג חלופית (סרוגייט) שהיא מדריכה טיפולית שמקצועה לעשות תרגול מיני התנהגותי. סיכויי ההצלחה בטיפול שאובחן ותוכנן כיאות הם טובים ובלבד שתנהג בחכמה ותשמור על האופטימיות.

אהבתם? שתפו עם חבריכם
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים