Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

במזל בתולה. על הפחד מכישלון

אהבתם? שתפו עם חבריכם

במזל בתולה. על הפחד מכישלון

שאלה
שמי עידו בן 43, עורך דין במקצועי בעל משרד עצמאי משגשג. בריאותי תקינה ואני מקפיד על פעילות גופנית סדירה. אני עדיין רווק ולמעשה טרם חוויתי מצב אינטימי של ממש עם אישה (למעט מפגשים מיניים בתשלום). מה עלי לעשות?

תשובה
ערכנו אבחון פסיכו-סקסואלי וגילינו, שעידו ששיך לקבוצה נכבדה של גברים ונשים שמעולם לא חוו זוגיות וחיי מין מספקים. בתקופת ההתבגרות, שבה מרביתינו מגלים עניין בבני ובנות המין השני, ומתחילים לצאת ולבנות קשרים זוגיים, התמקד עידו בלימודיו בהם הצליח מאד ושם, בין הספרים, הרגיש בטוח. בעוד חבריו רוקמים מיומנויות זוגיות, מצא עידו עצמו בפער הולך וגדל בין הציפיות מגבר בגילו לבין מיומנויותיו וניסיונו האמיתיים. כמו כל פרפקציוניסט חווה עידו חרדה רבה עקב אי הצלחתו להיות מספר אחד ובוודאי, שכל מחשבה על קשר זוגי, בו הרגיש אומלל, עוררה בו פלצות. כל כך חרד היה, שכלל לא ידע איך ואל מי לפנות. לתומו חשב עידו, שיוכל לקנות את הידע החסר לכן פנה מספר פעמים לנערות ליווי אלא, שבכל המפגשים האלה תפקודו המיני היה כושל, רגשותיו לאחר המפגשים היו עגומים והערכתו העצמית-מתחת לאפס.

עידו הגיע לטיפול עם מומחיות רבה בהסתרת בדידותו וחרדתו בתירוצים
משכנעים, שהוא בררן ואנין טעם וטרם מצא את המתאימה, שעבודתו והקריירה אינם
מאפשרים לו להתפנות ועוד כהנה וכהנה. האמת שעלתה באבחון הראתה גבר מוצלח עם נשמת ילד אובד וחרד הכמה לזוגיות ומרגיש תקוע במצב ללא מוצא. ממצאי האבחון הצביעו על סיכויי הצלחה טובים בטיפול קוגניטיבי התנהגותי במודל זוגי שמקורו אצל מאסטרס וג`ונסון המפורסמים.
בשיטה זו, עובד הזוג יחד על רכישת מיומנויות ותיקון ליקויים בדרך המשלבת שיחות עם מטפל יחד עם תירגול מעשי של ההתנהגות הבעייתית. עידו, ללא בת זוג, הצטרף לשיטת טיפול זו בעזרת בת זוג חלופית SURROGATE, שאיתה הוא למד ותרגל כפי שהודרך על ידי הפסיכולוג. לאחר 15 שבועות למד עידו איך יוצרים היכרות, איך מתקרבים גופנית ונפשית לבת זוג, איך מקיימים יחסי מין, ובעיקר איך בונים קשר זוגי.

הפסיכולוג המטפל לווה את עידו מספר שיחות נוספות כשיצא עידו לחפש זוגיות בחייו.
בשבת האחרונה פגשתי את עידו בטיילת כשהוא דוחף עגלת תינוקות ולצידו אישה נאווה.
לעולם איני פונה למטופל, אולם עידו, כשראה אותי אורו עיניו ובעת שברך אותי לשלום
הציג בפני את אישתו אותה הכיר מבית הספר התיכון, ושאליה התקשר כשרכש את היכולת והביטחון בתום הטיפול. בכך הצטרף עידו לקבוצה של 55 גברים שהשתתפה
במחקר שהוצג בכנס הפסיכולוגים השנתי, שרובם המכריע הגיעו מבדידות ותחושת כישלון לזוגיות וחיי מין מספקים לאחר טיפול קצר מועד, המשלב בני זוג חלופיים בטיפול
הפסיכולוגי.

בברכה, דר` אילן בירן

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים