חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

בלוטת התריס והאטת ההזדקנות. כתבה ראשונה בסדרה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

בלוטת התריס והאטת ההזדקנות. כתבה ראשונה בסדרה

בלוטת התריס נמצאת בצוואר, מעל קנה הנשימה, ולמרות ממדיה הקטנים מוטלות עליה מטלות רבות. תפקידה להפריש הורמונים אשר מפקחים על חילוף החומרים בגוף,על טמפרטורת הגוף ועל קצב פעימות הלב.

תפקוד לקוי של בלוטת התריס הוא אחד הגורמים העיקריים בהאטת הפעילות הגופנית והשכלית. ייצור בלתי מספק של ההורמון המיוצר בבלוטת התריס וספיגה מעטה שלו בגוף יוצרים מצב שאינו מאפשר לחילוף החומרים לפעול ביעילות המרבית.

כאשר הבלוטה אינה מתפקדת כראוי, או אינה מתפקדת כלל, מתרחשות כמה תופעות לוואי שאנו מפרשים בטעות כמחלות זיקנה: עייפות וחוסר אנרגיה, תנועה איטית יותר, חולשה, רגישות יתר להצטננות ווירוסים, מחלות נשימה, קשיי נשימה, התכווצויות שרירים, כאבים בגב התחתון, חבלות שכיחות, פעילות מנטלית איטית, היחלשות הזיכרון, כאבי ראש, אי יציבות רגשית, שינויים קיצוניים במצבי הרוח, תחושות קור (בעיקר בידיים וברגלים), עור חיוור ויבש, שיער קשה והתקרחות, ציפורניים סדוקות, איבוד תיאבון, קשיחות במפרקים, דלקות מיפרקים, ירידה בפעילות המינית, הסתיידות עורקים, שומנים בדם, האטה בזרימת הדם לב וירידה בזרימה סדירה של חמצן למוח כתוצאה מכך.

רוב התופעות הללו הפיכות, מפני שלמעשה הן אינן מחלות זיקנה, אלא תופעות שקשורות התפקוד לקוי של בלוטת התריס או בתזונה לקויה. טיפול הולם ומקיף עשוי להחזיר את בלוטת התריס לתפקוד נורמלי. ניתן, למעשה, לחדש את האנרגיות, להשיב את החשק המיני, לחזק את הביטחון הרגשי והשכלי, להגן על הפרעות בקצב הלב, להקל על מחלות מיפרקים ולהתגונן בפני סוגי סרטן שונים, וכמובן לחזק ולהבריא את השיער, העור והציפורניים.

בלוטת התריס זקוקה ליוד על מנת לפעול ביעילות.
מדובר בכמות קטנה ביותר – 100 מיקרוגרם לנשים ו- 120 מיקרוגרם לגברים.
אספקת היוד מגיעה ממלח ומאכלי ים. מי שמתגורר בארץ מקבל את הכמות המספקת מירקות, שכן במישור החוף יש עירוב של מי תהום עם מי הים. דגים אצות וכיוצא בזה מכילים יוד.
במקומות גבוהים מן הים, כמו שוויץ או הרי ההימליה, ששותים בהם מי גשמים ושלגים מופשרים, יש להוסיף יוד למי השתייה, ורשויות הבריאות המקומיות אכן מוסיפות אותו למים.

עד כאן, בכתבה הבאה נדון בקשר שבין תפקוד בלוטת התריס לבין הויטמינים השונים.

שלכם, פרופ` רפי קרסו

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים