חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

בדיקות סוכר מסביב לשעון

אהבתם? שתפו עם חבריכם

בדיקות סוכר מסביב לשעון

בדיקה חדשה משפרת את המעקב אחר רמות הסוכר אצל חולי סוכרת ומסייעת בהתאמת הטיפול היעיל ביותר. הבדיקה מיועדת גם לנשים בהריון הסובלות מסוכרת הריונית ולמעקב אחר התינוקות הנולדים להן.

מחלת הסוכרת עלולה לגרום לסיבוכים קשים ברקמות ובאיברים חיוניים בגוף ללא טיפול ראוי השומר על איזון רמות הסוכר בדם. מאחר ומדובר במחלה נטולת תסמינים, ברוב המקרים, גם כאשר רמות הסוכר חורגות מהנורמה, החולה אינו חש זאת. לכן קיימת חשיבות רבה לבדיקת רמת הסוכר מדי יום, מספר פעמים ביממה. לעיתים השינוי ברמת הסוכר בדם הוא מהיר מאוד והדבר עלול להקשות על התאמת הטיפול.

לאחרונה הוחל בשימוש בבדיקה חדשה, המבוצעת באמצעות מכשיר הנקרא גלוקוז סנסור. המכשיר מאפשר לחולים לבדוק את רמת הסוכר ברציפות, אחת ל – 5 דקות במשך שלושה ימים, 288 בדיקות ביממה. המכשיר מתבסס על יכולתה של אלקטרודה זעירה המוחדרת לרקמה התת-עורית של הבטן, להעריך את כמות הגלוקוז הנמצא בנוזל הבין-תאי ולהעביר את המידע בצורה של אותות חשמליים למחשב (מוניטור). גודלו של המוניטור ואופן נשיאתו זהים לאלה של מכשיר זימונית. בתום הבדיקה, הנתונים השמורים בזיכרון המוניטור מועברים לתוכנת מחשב ייחודית, המראה בצורה מסודרת וגרפית את תוצאות הבדיקה. בעזרת תוצאות אלו, קל יותר לחולה ולרופא לעקוב אחר רמות הסוכר אצל החולה ולהבין מתי הן נוטות לעלות או לרדת ועד לאיזה ערכים ולסייע בהתאמת הטיפול היעיל ביותר.

“למרות אמינות הבדיקה המבוצעת היום באמצעות מד סוכר ביתי, לא ניתן באמצעותה לעקוב אחרי השינויים התכופים ברמת הסוכר בדם.” מסביר ד”ר חוליו וינשטיין, מנהל מרפאת סוכרת, בי”ח וולפסון, סגן נשיא האגודה הישראלית לסוכרת. לדבריו: “אין ספק כי בדיקה באמצעות מכשיר גלוקוז סנסור מהווה מהפיכה ביכולתנו לעקוב אחר רמות הסוכר בדם החולה ולקבל החלטות טיפוליות בהתאם לתוצאות.”

המכשיר עבר כבר את כל האישורים הדרושים ונמצא בשימוש ברוב מרפאות הסוכרת בארץ, אולם הבדיקה טרם הוכנסה לסל הבריאות ועלותה 350 ש”ח.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים