חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

אנרגיית החיים – סוד החיים הטובים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

אנרגיית החיים – סוד החיים הטובים

קחו שני אנשים במצב בריאותי וגיל דומה, שניהם עובדים בתחומים דומים ובמצב משפחתי דומה, גם מצבם הכלכלי סביר, לא עשירים, לא עניים, ממש דומים זה לזה, ובכל זאת, האחד ערני, קופצני, דמות מרכזית בכל אירוע חברתי, מצליח בענייניו אבא ובעל למופת, השני, עייף, כבוי, עצבני, לא חולה אבל לא נראה בריא, מתלונן על מחושים, עצור ולא מקובל חברתית, רב עם בני ביתו ובאופן כללי עצוב.

כל אחד, יכול לחשוב על דוגמאות לאנשים כאלה אותם הוא מכיר ברמות שונות של דמיון לסימפטומים המתוארים.
ההסבר הטריוויאלי להבדלים שתיארתי כאן הוא כמובן הבדלי אופי, כל אחד ניחן בתכונות אופי שהופכות אותו לאדם שהוא, יש בזה כמובן הגיון רב אבל העובדות הן שלעיתים קרובות, הבדלים קיצוניים כנ”ל מופיעים אצל אותו אדם בתקופות שונות של חייו ולעיתים אפילו בתוך פרקי זמן קצרים, אפילו באותו יום.
מה הופך אדם ל”סמרטוט” ?

התשובה נמצאת בתוך השאלה, הסמרטוט הסחוט כדימוי לאדם ה”עייף” הוא חפץ מרוקן מתוכן, במקרה של הסמרטוט התוכן שיצא ממנו היו המים שנסחטו החוצה.
באספקט האנושי, הדלק שמניע את חיותו של אדם הוא אנרגיית החיים הידועה בשם “רוח חיים” SPIRIT או צ`י (בסינית).

כל אחד מכיר את הכוח הזה גם אם מעולם לא שם אליו לב. נסה להיזכר במצב בו היית עייף נפשית ו/או פיזית, עיניך נעצמות, מצב הרוח רע, ולפתע, משהו גרם לך “להתעורר” בפרץ פתאומי של חידוד חושים הלכה וחלפה לה העייפות ללא סיבה מוסברת. האמנם? אני חושב שהסיבה יכולה להיות מוסברת ביכולתו של אדם לקלוט לתוכו אנרגיה זו.

היכן נמצאת “רוח החיים”? בכתבה הקודמת סיפרתי על המפץ הגדול בה הפך חלק מהיקום הרוחני/אנרגטי, ליקום חומרי, החומר שנוצר במפץ הגדול הוא למעשה מצב צבירה אחר של אותה אנרגיה ממנה מורכב היקום הרוחני , איינשטיין היטיב לבטא עובדה זו בנוסחה המפורסמת E=MC^2. או בפשטות, ניתן לתאר חומר במונחי אנרגיה וההפך.

כמו כן סיפרתי על משמעותם של החיים כ”קטליזטורים” העוזרים ליקום הרוחני להחזיר לעצמו את אנרגיה מתוך היקום החומרי, ע”י התמרת אנרגיות במצבי צבירה שונים והפיכתן לאנרגיה של חיים.
אנו, היצורים החיים עוסקים בפעילות זו כל חיינו כשלוחיו הנאמנים/אבריו עלי אדמות, של היקום הרוחני שיש המכנים אותו אלוהים, ו”מלאכת קודש” זו של התמרת אנרגיה היא תכלית חיינו ומשמעות קיומנו.

על מנת שנוכל לעסוק בעבודה חשובה זו ניתנו לנו כלים למצוא, לקלוט, לעבד ולשחרר אנרגיות, העבודה לא קלה, אין בה הפסקות, אין תנאים סוציאליים, אי אפשר להתפטר, אין קידומים אבל יש שכר, מי שעובד טוב, מרגיש טוב ומקבל בונוסים בצורה של אושר, בריאות, שמחה, אהבה, עונג. כל הנ”ל הן תופעות לוואי של מעבר רוח חיים בגופנו, חז”ל השוו את ה”צדיק” ל”עץ שתול על פלגי מים” במילים אחרות, מי שממלא את ייעודו הרוחני בעולם הזה נהנה מזרם חזק ובלתי פוסק של מקור החיות הממלא מקיים ונותן לו חיים טובים, גן עדן עלי אדמות.

צדיק לענייננו הוא לא בהכרח מי שמקפיד על קיום הפולחן הדתי, אלה כל מי שנהנה מחייו מבלי לפגוע בהנאת החיים של יצורים חיים אחרים.
נשאלת השאלה, איך ניתן להגביר את זרימת אנרגיית החיים? התשובה היא אחת ויחידה, אלה שכל אחד צריך למצוא את התשובה האחת והיחידה המתאימה לו/לה.
המכנה המשותף לפעולות המגבירות את זרימת רוח החיים בגופנו הוא שמדובר בפעילות חושנית (מלשון הפעלת החושים) שמסבה למבצעיה הנאה, יש הנהנים לקרוא ספר ויש הנהנים לשבת מול הים, לשמוע מוזיקה, לטפס הרים, להריח את ריח האדמה שאחרי הגשם או לצאת לטיול בין יצירות האמנות שבמוזיאון.
מכנה משותף נוסף הוא שמדובר בפעילות אותה מבצע האדם ל ב ד ו.

המצב היחיד בו ניתן להיטען באנרגית חיים טהורה הוא לבד מול “נפלאות הבריאה” כאן אני רוצה להבדיל בין אנרגית חיים טהורה ואנרגיית חיים שאינה כזו, כל היצורים החיים קיימים בזכותה של אותה אנרגיה, כולנו מתמירים ומעבירים אנרגיית חיים ברמה זו או אחרת, מקור האנרגיה נמצא ביקום החומרי שסביבנו וניתן לזהות את המקומות “עתירי האנרגיה” בקלות, חפשו את היופי! כל מה שנראה לכם יפה, פירושו שהוא מכיל אנרגית חיים טהורה וזמינה, חשוב להבין שאנשים שונים מוצאים יופי במקומות שונים, לצורך העניין אין לדבר חשיבות, היופי הוא בעיני המתבונן וזמינותה של אנרגית החיים שונה מאדם לאדם, מי שמוצא את עצמו נהנה להיות במקום מסוים בגלל יופיו של אותו מקום, תחושת העונג שגורם לו המקום הזה פירושה שבאותו רגע הוא קולט אנרגיה מאותו מקום, האנרגיה הזו היא אנרגית חיים טהורה, באופן תת הכרתי הכנסנו אל תוך השפה ביטויים המחזקים את הטיעונים הנ”ל “המקום הזה עושה לי טוב” הנוף הזה ממלא אותי” “על חוף הים אני מתמלא מרץ” וכו`

המנגנון המאפשר לנו לקלוט אנרגיה טהורה הוא עדין ונדרשת מיומנות מסוימת על מנת להפעיל אותו, המיומנות הזו נרכשת דרך חשיפה למקורות האנרגיה והתנסות חוזרת ונשנית באותן תחושות הנאה הנובעות מתהליך ההתמרה, יכולות גבוהות במיוחד ניתן למצוא אצל אנשים החיים בטבע או בקרבה אליו, כך עשו ועושים אנשי רוח רבים, מהאיסיים של מדבר יהודה, דרך הנזירים הבודהיסטים של נפאל, ועד לחסידי ברסלב של היום, באופן תת הכרתי הם נמשכו ונמשכים אל הטבע שם “החיבור לאלוהים” חזק יותר.
מה קורה למי שמסיבות שונות מתקשה להתחבר למקור הטבעי.
ובכן, מחסור באנרגית חיים אחראי למגוון רחב של מה שאנו קוראים “מחלות נפש” וכמעט לכל מחלות הגוף.

יש תלות ויחסי גומלין בין הגוף והנפש בכל הקשור לבריאות הפיזית, כשהנפש “רעבה” לאנרגיה, תשתבש פעולת הגוף, יופר איזון חילוף החומרים והבריאות תפגע, זה נכון שניתן להבריא את הגוף וחלק ממחלות הנפש ע”י טיפול תרופתי, אבל שום התערבות חיצונית לא יכולה להחליף את המינונים והאיזונים הטבעיים שמייצר גוף בריא.
נפש “רעבה” לא נכנעת בקלות ובמקרה שאין לה מקורות אנרגיה זמינים או במקרה שהיא לא מסוגלת להתחבר למקורות הטבעיים הטהורים, יש לה “פתרון” קל לאנרגיה זמינה ממקור אחר,
אנשים אחרים!
מצב זה של “משיכת” אנרגית חיים ע”י אדם אחד מאדם אחר, הוא פעולה שכיחה בחברה האנושית המודרנית בה רוב האנשים רחוקים מהטבע, מה”רוחניות” ולא לוקחים לעצמם זמן ליהנות מה”בריאה”.

לא פעם אנו נתקלים בהם באותם “ערפדי אנרגיה” ש”מייבשים, מרוקנים, גומרים, מתישים, מוצצים…” אותנו (שוב מגוון ביטויים שפתיים שמתארים את הפעולה המתבצעת). ואחרי מפגש אתם כל מה שבא לנו זה ללכת לישון.
גם “גנב האנרגיה” לא נהנה מה”שלל” אנרגיה ממקור אנושי מספיקה על מנת להתקיים, אבל לא על מנת ליהנות מהחיים, היא מכילה שאריות מבעליה הקודמים, ממצוקותיו, בעיותיו ותחלואיו, ומשאירה משקע שלילי אצל המקבל וריקנות אצל הנותן.
המנגנון ל”גניבת אנרגיה” מבוסס על השגת תשומת לבו של הקורבן באמצעים שונים ומשונים: תוקפנות, מסכנות, התעלמות מכוונת, הטרדה מסוגים שונים, המשותף לכולם ריתוק הקורבן למקומו והעמדתו במצב לא נוח. ברמות שונות ובתקופות שונות, כל אחד יכול להיתקל בתופעה הזו אם כקורבן או כגנב.
הצעתי היא בכל מקרה לנסות להתחבר כמה שיותר לאותם מקורות טבעיים, וכמה שפחות למקורות האנושיים.

לכל אחד יש פנטזיה על “גן העדן הפרטי” שלו. (הים, המדבר, הצפון, ההרים)
הפנטזיה הזו היא מעין מפה המראה את הדרך למקומות יפים בהם ניתן פשוטו שמשמעו “לטעון מצברים” ולהתמלא באנרגיה טהורה, כל מה שצריך לעשות זה ללכת לשם ותהה התדירות נמוכה ככל שתהה, ההתנסות בקליטת האנרגיה יכולה להיות חוויה מעשירה, ואולי לפתוח פתח למקומות נוספים בהם תהפוך האנרגיה לזמינה.
אין זה מקרה שמייסדי הדתות הגדולות חוו את חוויותיהם המיסטיות על ראש הר (משה), במערה במדבר (מוחמד), בנופי הגליל (ישו), או על שפתו של נהר זורם (בודהה).
האדם תמיד ראה בטבע גורם חשוב בחייו וגם בתקופתנו המודרנית אנו מנסים לשמר את ה”פראי” בראיה (אולי תת הכרתית) של חשיבותו.
קחו את הזמן ללכת אל היופי ולהתמלא בו.

בברכת תיהנו מהחיים.
אבנר – יועץ רב תחומי.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים