חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

אנרגיית החיים – סוד החיים הטובים. כתבה שניה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

אנרגיית החיים

במאמר הקודם שפרסמתי, העליתי את הרעיון לפיו אנו נמצאים במין מאבק בלתי פוסק על משאב לו קראתי “אנרגית החיים”.
האנרגיה הזו זמינה לנו במצבים ובמקומות שונים ונחלקת ב”גדול” לשני סוגים, הסוג הטהור, זו האנרגיה שאנו קולטים מהיקום החומרי המקיף אותנו, הסוג השני אותו אנו מקבלים או לוקחים מאנשים אתם אנו באים במגע.
האנרגיה נחוצה לנו כדי לחיות, והסוג הטהור שלה נחוץ לנו כדי לשמור על בריאות, ערנות, חדות מחשבה ועל מנת ליהנות מחיינו.
במציאות היומית יש הרבה אנשים שחיים, אבל לא נהנים מחייהם.

בואו ונרחיב קצת את הרעיון הזה וברשותכם אנסה להציע מספר דרכי פעולה בהם ניתן לנקוט כדי להגביר את יכולת הקליטה של האנרגיה הטהורה.

יכולת זו משתנה מאדם לאדם ותלויה כמו כל דבר אחר בתרגול, התרגול במקרה של יכולת קליטת אנרגיה בא לידי ביטוי בצורת החיים. או יותר נכון, בשני פרמטרים חשובים מאד של החיים : איפה אני נמצא ומה אני עושה.
כל אדם מקבל כל יום החלטות המשפיעות על המשך חייו, אני מאמין שכולנו, כל היצורים החיים מחוברים זה לזה וליקום הרוחני בחיבור אנרגטי שברמה זו או אחרת מכוון את מהלך חיינו ומנסה להשפיע על כיוונם, מי שנשמע ל”המלצות” מקבל החלטות טובות יותר ביחס לחייו, מה שמאפשר לו חיבור טוב יוצר ליקום הרוחני וכפועל יוצא יכולת קליטת אנרגיה טובה יותר מזה שבוחר בכיוונים הפחות טובים לו.
כיוון שה”המלצות הנ”ל באות בצורה של תחושות, לעיתים הן נקראות “תחושות בטן”, הרבה אנשים מעדיפים להתעלם מהן ובוחרים בכיוונים שמנתבים את חייהם למקומות בהם היכולת ליהנות מהחיים קטנה יותר.

כדי לבחון היכן אתה נמצא ביחס למצב האידיאלי, אני ממליץ לקחת שעה למחשבה, לשבת במקום שקט מרעשי תקשורת, לבד, בנוחיות, ולשאול את עצמך את שלוש השאלות הבאות: “לו היו נפתרות ברגע זה כל דאגותיי הכלכליות/בריאותיות/קיומיות, ויכולתי לבחור לי מקום, לחיות בו עד יומי האחרון, היכן היה המקום הזה, וכיצד הוא נראה?”
כשאני אומר מקום, כוונתי היא, איזה נוף היית רוצה לראות מחלונותיך כל בוקר.
(מדבר, יער, הרים, בניינים …)
השאלה השניה היא: “לו היו נפתרות ברגע זה כל דאגותיי הכלכליות/בריאותיות/קיומיות, והייתי חופשי/ה לבחור לי כל עבודה העולה על דעתי, מה היה אותו עיסוק. (חייבים לבחור עבודה מסוימת, של לפחות שלוש שעות ביום, חמישה ימים בשבוע.)
והשלישית: איך הייתי רוצה להעביר את זמני הפנוי כמיליונר נטול דאגות .(בטלה, שיט, ספורט, ציור…)

מדוע אני מציע לקחת שעה לפחות לצורך התרגיל המחשבתי הזה? משתי סיבות: קודם כל, תופתעו לדעת שהתשובות על שאלות אלה אינן פשוטות למרות שזה נראה טריוויאלי, קשה לנו לחשוב ברצינות על שני דברים מהותיים ביותר בקיומנו: איפה אני נמצא ומה אני עושה, בהרבה מקרים שני הפרמטרים האלה נתפסים כגזירת גורל כחלק ממסלול אליו הובלנו ע”י נסיבות החיים, וכגזירה שאינה ניתנת לשינוי מסיבות רבות, ו”טובות”.
גם מי שמנסה לחשוב על מצבו נוהג במקרים רבים לעשות זאת בצורה סכמתית ומתוך תפישת עולם שאומרת “אין ברירה… זה מה שיש…” לא פעם אנו שומעים על אנשים שזכו בסכומי כסף גדולים שלכאורה יכלו להיות מפתח לשינוי חייהם ותגובתם הראשונה היא ” אני ממשיך לעבוד כאילו לא קרה כלום…” הסיבות לצורת מחשבה כזו רבות ומעניינות כשלעצמן ולא אתעכב עליהן במאמר זה, אבל כאמור צריך הרבה זמן ושלווה על מנת לדמיין את חייך כפי שהיית רוצה לראות אותם.

סיבה נוספת לזמן הרב הנדרש לפנטוז הזה היא שרצוי לעשות אותו מפורט ככל היותר, לנסות לדמיין את הבית, החדר, החלון, קו האופק, סוג הצמחייה, האנשים שבאזור, מזג האוויר, צבעי האדמה, הריחות… כמה שיותר פרטים הרי זה משובח.

לגבי העבודה המועדפת, התרגיל הטוב ביותר כאן הוא “לחזור לילדות”, עובדה ידועה היא שילדים יודעים בדיוק מה הם רוצים לעשות כשיהיו גדולים, עם ההתבגרות אנו לא משנים בהרבה את רצונותינו אלה מוסטים לכל מיני כיוונים ע”י כוחות שונים החולפים בחיינו.

ובכן דמינו את עצמכם כנהגי משאיות, שוטרים, טייסים, דייגים, רופאים, … כל אותם מקצועות “אקזוטיים” שפספסתם כשהפכתם למה שאתם היום, ונסו לראות את עצמכם (ללא דאגות כלכליות אלה בהתנדבות) אוחזים בהגה המשאית, משליכים רשת אל הים, רודפים אחרי פושעים ברחובות העיר וכו`.

לעניין תחביב שעות הפנאי, המלצתי היא לבחון מגוון רחב של פנטזיות ולנסות לבחור בזו שמעלה חיוך על פניכם “אה, כן , זה בדיוק מה שהייתי עושה…) וניתן לבחור ביותר מאחת.

כדי לשתף אתכם בפנטזיות שלי, אני הייתי עובר לגור באחד מאיי סיישל, או בקוסטה ריקה, בבית עץ גדול עם מרפסת, על חוף ים טורקיז עם חול לבן ודקלי קוקוס משתפלים אל המים.

כעבודה הייתי בוחר בהטסת תיירים לסיורים אוויריים מעל האי ובין המפרצים במטוס ימי (כזה עם מצופים במקום גלגלים).

ואת זמני הפנוי הייתי מעביר בשחייה, צלילה, דייג, טיולים בחיק הטבע עם משפחתי וחברי, כתיבה, (גם לטבע לייף)…ועוד.

מי שמילא בקפידה אחרי ההנחיות הנ”ל אמור בשלב הזה לחוש משהו מעניין, תחושות שמחה, התעלות, עונג… שכאילו יוצאות מאזור חיבור הבטן והחזה בכיוון קדימה החוצה ולמעלה.
כך מרגישים כשקולטים אנרגיה, המחשבות המשמחות, הטובות, ותמונת חיינו האידיאלית, כפי שהיינו רוצים לראותם, מספיקה על מנת להגביר את עוצמת החיבור שלנו ליקום הרוחני, למשוך אנרגיית חיים טהורה מהיקום החומרי, האנרגיה הזו, עוברת דרכנו, טוענת אותנו בכוח חיים וממשיכה הלאה.
השלב הבא בתרגיל אותו אני מציע קשור במימוש הפנטזיות.
לצערי, אין לי כרגע אפשרות לעבור לקוסטה ריקה או אי סיישל, אבל אני משתדל ללכת לים בכל הזדמנות אפשרית, שם אני “טוען מצברים”.
עשיתי קורס צלילה ואני נהנה לקפוץ אל המים ואל העולם היפה שמתחתם.
קניתי לי חכה ואני לוקח את ילדי לדיג ולטיולים ככל האפשר.
אני משתדל לקרוא לפחות ספר אחד בחודש וכפי שעיניכם רואות “חוטא” גם בכתיבה.
הרצון להיות טייס דוכא כאשר הודחתי מקורס טייס אבל בהזדמנות הראשונה בה יכלתי לאפשר זאת לעצמי, הלכתי ללמוד לטוס באופן פרטי.
את הקשר האנושי אני מוצא בעבודה שמאפשרת לי מגע עם אנשים כיועץ.

בשורה התחתונה, יש לנסות ככל האפשר לעשות את הדברים ולהיות במקומות שגורמים ליהנות מהחיים.
ברמה זו או אחרת, כל אחד יכול להתאים את הרצוי למצוי ולעשות את חשבון הנפש לגבי השינויים ו/או התוספות שהיה רוצה לבצע בחייו, אם רק המחשבה על כך גורמת שמחה, תתארו לכם את העוצמות הקשורות בביצוע.
חשוב מאד לזהות את הבעיות שמונעות מאתנו לסגור את הפערים בין הרצוי למצוי בחיינו, ולנסות לטפל בהן, כפי שאמרתי לא כולן ניתנות לפתרון מלא אבל עצם ההכרה בבעיות אלה מאפשר לנו לפעול לצמצומן.
לדוגמה, מי שחושב שהבעיה העיקרית שלו היא כלכלית, אולי כדאי שישקיע כל שבוע או חודש, סכום קטן באחת מהגרלות המזל, עצם המחשבה על האפשרויות שתפתחנה בפניו אם יזכה, גורמת שמחה, ומאפשרת לראות את הרצוי בצורה ברורה יותר.
למי שאין זמן בגלל עבודה, אולי כדאי להגדיר זמן מסוים כחיוני לפעילות פנאי, לוותר פעם בשבוע או יותר על שעות נוספות, או על לקיחת העבודה הביתה, ולעסוק בפעילות אחרת, לבד או עם אחרים.
הרעיון הוא ליהנות, לשמוח, ולשמח אחרים במידת האפשר.
כך אנו תורמים ליקום, לאחרים ולעצמנו, ממלאים את ייעודנו וממצים את חיינו.

אשמח לקבל תגובות לכתבה ולנסות לעזור במציאת פתרונות לבעיות ומכשולים בדרך אל “האושר”

בברכת תיהנו מהחיים
אבנר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים