חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

אנמיה שמקורה בחוסר ברזל משפיעה על התפקוד הרגשי והמנטלי בקרב נשים צעירות לאחר לידה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

אנמיה שמקורה בחוסר ברזל משפיעה על התפקוד הרגשי והמנטלי בקרב נשים צעירות לאחר לידה

גיליון פברואר 2005 של כתב העת האמריקאי “Journal of Nutrition” מפרסם את תוצאותיו של מחקר, שמטרתו הייתה לקבוע האם אנמיה שמקורה בחוסר ברזל משפיעה על המצב הרגשי ועל התפקוד ההורי בקרב נשים צעירות לאחר לידה. כמו כן, בדק המחקר את ההשפעה שיש לחוסר הברזל על האינטראקציה בין האם לתינוק ועל התפתחותו.

המחקר המקיף, שנערך בדרום אפריקה, בדק 3 קבוצות של אמהות צעירות, שילדו בלידה רגילה תינוקות בריאים במשקל תקין. הקבוצה הראשונה כללה נשים שלא סבלו מאנמיה, הקבוצה השנייה הייתה מורכבת מנשים אנמיות שקיבלו תרופת דמה (10 מ”ג חומצה פולית ו-25 מ”ג ויטמין C), ואילו הקבוצה השלישית כללה נשים אנמיות, שקיבלו תוספת ברזל במינון של 125 מ”ג ביום, בתוספת של 10 מ”ג חומצה פולית ו-25 מ”ג ויטמין C.

המחקר העריך את התפתחות התינוקות בגיל 10 שבועות, ובגיל 9 חודשים. בשתי הפעמים, נבדקו המצב ההמטולוגי, הקוגניטיבי והרגשי של האמהות, המצב הסוציו-אקונומי של המשפחה, האינטראקציה אם-תינוק והתפתחות התינוק.

תוצאות המחקר הצביעו על כך שתוספת הברזל שיפרה ב-25% את המצב הדיכאון והלחץ בקרב נשים שאובחנו כאנמיות. כמו כן, חל שיפור בביצועים הקוגניטיביים של האמהות ובתפקוד ההורי שלהן. אמהות אנמיות שקיבלו תרופת דמה לא הפגינו שיפור דומה. לפיכך, קובעים החוקרים, הוכח כי קיים קשר הדוק בין חוסר ברזל לבין דיכאון, לחץ ותפקוד קוגניטיבי ירוד, בקרב נשים לאחר לידה.

בברכה,
ליאת פלן – לברטובסקי (MA)
“קונטקסט – הוראת אנגלית, תרגום ושירותי מידע”

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים