Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

אנדומטריוזיס – אחת מכל 10 נשים סובלת מאנדומטריוזיס

אנדומטריוזיס – אחת מכל 10 נשים סובלת מאנדומטריוזיס

אהבתם? שתפו עם חבריכם

אנדומטריוזיס הינה מחלה דלקתית תלוית אסטרוגן

ממחקרים אחרונים שנערכו בעולם עולה כי המשותף לנשים המתמודדות עם אנדומטריוזיס הוא הימצאות של רמה גבוהה של החלבון CRP בדם, כאשר רמה גבוהה מעידה על דלקת בגוף.
דלקת היא תגובה טבעית של הגוף להגן על עצמו מפני דברים הפוגעים בו כגון זיהומים, פציעות, נגעים, פלישת חיידקים ונגיפים וכדומה.
לפעמים הגוף תופס בטעות את התאים או הרקמות שלו כמזיקים, תוקף אותן, ועלול להוביל להרס רקמות בריאות ועד להתפתחות מחלות אוטואימוניות כרוניות שונות ואף קשות.

הוכח במאות ואלפי ניסויים ומחקרים כי חיידקי המעי "הטובים" ואינולין של טבעלייף סיבים מסיסים המשמש כמצע גידול עבור החיידקים הטובים, ביחד מפחיתים רמות דלקת בגוף, מווסתים רמות הורמונים, מחזקים את מערכת החיסון, מסייעים בשמירה על חדירות המעי כדי למנוע מחיידקים פתוגנים ורעלים אותם מפרישים החיידקים מלחדור אל תוך מערכת כלי הדם, ועשויים למנוע שלל מחלות כולל מחלות אוטואימוניות כרוניות קשות ומחלות החל ממניעת השמנה, מחלות לב, סוכרת, מחלות נשים, מחלות ממאירות, ועד להשפעה טובה על המוח, דיכאון, ואף אולי מניעת אוטיזם, מחלות כגון אלצהיימר, פרקינסון, שבץ מוחי ועוד.

אנדומטריוזיס

אנדומטריוזיס Endometriosis היא מחלה גניקולוגית כרונית שכיחה אצל נשים בגיל הפוריות אשר פוגעת בכאחת מתוך עשר נשים ובמקרים רבים לא מאובחנת, או מאובחנת בטעות כמחלה אחרת, או מאובחנת באיחור.
אנדומטריוזיס הינה מחלה דלקתית וגם תלוית אסטרוגן.

אנדומטריוזיס נוצרת כאשר תאים של רירית הרחם מתנתקים ממנה במהלך המחזור, נודדים בחלל הרחם ומחוצה לו, ומתיישבים באזורים שונים כגון בשחלות, בחצוצרות וברקמות סביב הרחם והשחלות, לעיתים נדירות במקומות אחרים, משתרשים שם ונוצרים נגעים.
הנגעים גורמים לדלקת כרונית מתמשכת, צלקת ברקמות והידבקויות, וכתוצאה מכך נגרמים כאבים חזקים בדרך כלל בזמן המחזור החודשי ולעיתים גם בזמן הביוץ.

חוסר איזון ורמה גבוהה מהרגיל של ההורמון אסטרוגן ממריצים ומעודדים את צמיחת הנגעים ומעצימים את חומרת הדלקת והכאבים.

לאחרונה ישנן עדויות כי חיידקים פתוגנים מחוללי מחלות ורעלים אותם מפרישים החיידקים הללו עלולים לעבור מן המעי (מעי דולף) לאגן ועשויים להיות המניע/קטליזטור להתפתחות אנדומטריוזיס.

במקרים לא מעטים הכאבים הופכים לכאבים כרוניים ונמשכים תקופות ארוכות.
הכאבים בדרך כלל מתרכזים באזור האגן, הגב התחתון, הבטן והרגליים, אם כי יכולים גם להקרין לאזורים אחרים בגוף.
חלק מהנשים סובלות מאי פוריות ולא מצליחות להיכנס להיריון, סובלות מכאב במהלך או אחרי יחסי מין.
חלק גדול של הנשים סובל גם מבעיות במערכת העיכול כגון תסמונת המעי הרגיז.

אנדומטריוזיס ובעיות מעי

חלק לא מבוטל מהנשים סובל גם מבעיות מעיים כגון תסמונת המעי הרגיז אשר עלולה להיגרם עקב "דיסביוזיס" – מצב של חוסר איזון בין קהילות החיידקים במעי, כאשר ישנה ירידה בזנים ובכמות של החיידקים "הטובים", ולעומתם ישנה עלייה ושגשוג של החיידקים מחוללי המחלות.

המעי נעשה חדיר (מעי דולף) יותר לפתוגנים ורעלים אותם מפרישים החיידקים ואשר עלולים לעבור מן המעי למערכת כלי הדם ודרכם מגיעים לאיברים השונים אשר עלולים להיפגע, כך הגוף חשוף יותר לרעלים שמפרישים החיידקים מחוללי המחלות.

כיצד חיידקי המעי ואינולין של טבעלייף סיבים מסיסים עשויים לטפל ולעזור באנדומטריוזיס

לאחרונה עולה מתוך מחקרים ועדויות כי אוכלוסיית חיידקי המעי ואינולין של טבעלייף סיבים מסיסים עשויים לעזור לגוף להתמודד עם אנדומטריוזיס, להפחית את עצמת הכאבים והתסמינים ואולי עשויים במקרים מסוימים אף למנוע התפתחות אנדומטריוזיס.

הוכח בשפע מחקרים וניסויים כי חיידקי המעי ואינולין מטפלים ב:
1. החיידקים הטובים במעי ביחד עם אינולין מייצרים ביחד חומצות שומן קצרות שרשרת חיוניות ועוד חומרים שונים חשובים אשר ביחד פועלים לטיפול ולהפחתת דלקת ולחיזוק מערכת החיסון.

2. מאחר והיום ברור כי למתמודדות עם אנדומטריוזיס יש בנוסף לדלקת בגוף גם רמה גבוהה של ההורמון אסטרוגן הממריץ את צמיחת הנגעים ומעצים את חומרת הדלקת והכאבים, אזי החיידקים הטובים במעי ביחד עם אינולין מייצרים ביחד חומצות שומן חיוניות ועוד חומרים שונים חשובים אשר ביחד פועלים לטיפול ולאיזון ההורמון אסטרוגן ובכך לעזור ולהקל במידה רבה על ההתמודדות עם אנדומטריוזיס.

3. חיידקי המעי ביחד עם האינולין מייצרים חומצות וחומרים שונים המסייעים בשמירה על שלמות ותפקוד תאי האפיתל וחדירות המעי כדי למנוע מחיידקים פתוגנים ורעלים אותם מפרישים החיידקים מלחדור אל תוך מערכת כלי הדם, ואשר משם עלולים להגיע לאיברי הגוף השונים כגון לאגן ולרחם.

4. כמו כן החיידקים הטובים במעי ביחד עם אינולין של טבעלייף סיבים מסיסים מייצרים חומרים טובים כולל סרוטונין המשפיעים לטובה על מצב הרוח ולהרגשה טובה.

 

בנוסף ולא פחות חשוב, אינולין סיבים מסיסים נועד קודם כל לאנשים בריאים, ומומלץ לקחת בקביעות ע"י ה- FDA.

גם ללא קשר לאנדומטריוזיס, הוכח באין ספור מחקרים כי אינולין של טבעלייף וחיידקי המעי "הטובים" מחזקים את מערכת החיסון ועשויים למנוע שלל מחלות, החל ממניעת השמנה, מחלות לב, סוכרת, מחלות ממאירות, ועד להשפעה טובה על המוח, דיכאון, אוטיזם, מחלות אלצהיימר, מחלת פרקינסון, שבץ מוחי ועוד.

מדענים ורופאים בכל העולם כולל ממכון ויצמן והטכניון קובעים: הבריאות שלנו, גם הגופנית וגם הנפשית תלויה בחיידקי המעי שלנו! חיידקי המעי תלויים בקבלת אינולין!

גם ה- FDA ממליץ חד משמעית!.

לרכישת אינולין לחצו כאן

  ליתרונות רבים נוספים ועובדות מתוך מחקרים לחצו כאן

♥ טיפ: שילוב של פעילות גופנית קבועה מדי יום כגון 20 דקות הליכה מתונה יכולה לסייע בהגנה מפני מצבים הקשורים לדלקת כרונית.

 

התמונה נלקחה מהאתר freepik

 

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  No Comments

  Sorry, the comment form is closed at this time.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים