חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

אלפרליד ולוסטרל

אלפרליד ולוסטרל

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שאלה: דר` שלום רב,

הנני כבת 29 נשואה + 2 ילדים. לאחר לידת ביתי הבכורה, חשתי לראשונה רע מבחינת נפשית ובהמלצת הפסיכאטר ורופא המשפחה, התחלתי טיפול בלוסטרל (כדור ביום) ואלפרליד 1 מיליגרם ( 1 עד 2 ביום) ושוב חשתי בטוב וחשבתי שהכל מאחורי. לאחר זמן קצר נקלטתי שוב להריון ובמהלך ההריון הפסקתי כל טיפול תרופתי. לאחר הלידה שוב חשתי ברע פניתי לפסיכיאטר וחזרתי לאותו הטיפול (לוסטרל, כדור ביום ואלפרליד 1 מיליגרם כדור עד 2 ביום). לעיתים בהתקפי החרדה אני חשה כי אני “עומדת למות” אני מזיעה, מפוחדת (לא ברור ממה) ויודעת לזהות זאת כהתקף חרדה/פחד. שאלתי היא וזאת למען הסר ספק מליבי: האם ישנה אפשרות למוות מנטילת תרופות אלו במינון שציינתי ??? האם הפסקה (בעקבות ההריון) בלקיחת התרופות המצויינות וחזרה לנטילתם יכולה לגרום למוות ??? האם יכול להיות שהמינון שאני נוטלת “מוגזם” ? ברצוני לציין כי בדיקות דם שערכתי לאחרונה תקינות לחלוטין, רק מצב רוחי משתנה לעיתים לדיכאון וחוזר למצב רגיל ושוב…. (עליות וירידות) אינני שותה אלכוהול בזמן הטיפול. אנא כוון אותי אם יכול להיות שאני גורמת לעצמי סיכון כלשהו.
אשמח ואודה לקבלת תשובתך וחוות דעתך.

תשובה: שלום רב לך קרן
אכן התקפי חרדה בלתי מבורים יכולים לגרום לתחושות של אובדן שליטה ועילפון . מאחר ואת נמצאת במעקב רפואי רצוי מאד לשתף את הרופא המטפל בתחושותיך.
במקביל ניתן ללמוד כיצד להתמודד עם התקפי חרדה באמצעות פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית – ביופידבק ובכך לחוש שליטה טובה יות על תגובות בלתי רצויות ורצוניות.
איני רואה כל סיכון במה שאת עושה כל עוד הכל נמצא במעקב הרופא המטפל.
בהצלחה
ד”ר יגאל גליקסמן

אהבתם? שתפו עם חבריכם
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים