Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

אכילת יתר אצל ילדים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

אכילת יתר אצל ילדים

ישנם ילדים אשר להם תאבון גדול מהרגיל, הם חשים תחושת רעב רוב הזמן ולכן רוצים לאכול כל הזמן, קל מאד לפתותם לאכילה, בדרך כלל יסכימו לאכול תמיד כשמציעים להם. אין להם תחושת שובע כלל ולכן אינם יודעים מתי להפסיק לאכול. ילדכם אינם מודעים לסיבות שגורמות להם לרצות לאכול ללא הפסק הרבה יותר מכפי שהם צריכים על מנת לגדול ולהתפתח באופן תקין. אתם אלו שצריכים להבין שאכן קיימת בעיה כלשהי ומאחורי בעיית האכילה מסתתרת בעיה אחרת נסתרת שהרי האכילה הינה רק סימפטום ולא בעיה.

על פני השטח בעיית ההשמנה נראית בעקבות אכילת יתר נוצרת השמנת יתר, אך מכוון שקיימת בעיה פנימית יותר, יש צורך לבדוק ולהיוועץ באדם מקצועי. יש לבדוק ולגלות מהם הגורמים לבעיה ומה גורם להחרפת הבעיה, הרבה פעמים זו התנהגות מסויימת שלכם, ההורים, לכן ברוב המקרים יש צורך בהנחיות להורים במקביל לטיפול בילדים. ודאי שלא יעזרו תלונות באופן ישיר לעבר הילד וזיכרו שככל שתיגעו בבעיה הכואבת באופן ישיר כגון: "אתה אכלת מספיק, תראה כמה אתה שמן" או "תפסיק לאכול כבר שלא תשמין עוד" הבעיה תחריף יותר ויותר ותהפך לבעיה עמוקה יותר. כמובן שככל שמחליטים לטפל בגיל צעיר יותר כך טוב יותר ויחד עם זאת אף פעם לא מאוחר.

ובכן להלן עצות מועילות:

– עליכם להקנות לילדכם הרגלי אכילה נכונים, במקום לכעוס עליו על שאינו אוכל כראוי תקנו את הטעויות ולמדו אותו מפני שהוא צעיר מדי בכדי להחליט מה עליו לאכול והיכן יש חלבונים, פחממות וכו` על מנת ליצור תפריט מאוזן.

– למדו אותו ללעוס היטב עם הפסקות בין נגיסה לנגיסה, אכילה מהירה אינה טובה לאף אחד ולכן אתם אלו שצריכים להוות עבורו דוגמא אישית ולאכול לאט.

– להגביל את האכילה למטבח בלבד, אין מטיילים עם האוכל בבית, לא אוכלים ישירות מסירים, האכילה תעשה רק בצלחות ושוב גם כאן השינוי צריך להיות אצלכם מפני שלא ניתן לדרוש מילד מה שאינכם מבצעים בעצמכם.

– השתדלו להחזיק בבית מזון בריא יותר, פחות דברי מתיקה, פחות פיתויים אם יש מוצרים מסויימים שאתם יודעים שהם מפתים יותר את ילדכם הימנעו מלקנות אותם בשלב זה.

– הכניסו ארוחות ביניים של ירקות, פירות וחטיפי בריאות על מנת שהילד לא יגיע רעב מדי לארוחות.

– למדו את ילדכם לשתות מים בלבד, ללא מיצים, מפני שמים הם הדבר היחיד שמרווה באמת, הינם טהורים ונקיים ומשום כך גורמים להרגשה טובה, נינוחה ומרגיעה. לפעמים ילדים אוכלים משום שהם צמאים והם אינם יודעים לזהות צימאון.

– נסו ליצור מצב שהילד אינו משועמם בבית, רוב הילדים בעלי עודף משקל אוכלים כשהם משועממים.

– למנוע הרגלי אכילה מול הטלויזיה.

– לא להעיר על עודף המשקל וודאי שלא לצחוק מכך.

– לא לתת לילד להרגיש אשם, אלא לשוחח עימו על כך ולהסביר שקימת איזושהי בעיה שניתן להתגבר עליה בעזרת יעוץ והכוון.

בברכה, ד"ר סיגל תמיר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים