חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

אכילת ביצה אחת ביום טובה לבריאות

אהבתם? שתפו עם חבריכם

אכילת ביצה אחת ביום טובה לבריאות

מחקרים מדעיים קובעים: אין קשר בין אכילת ביצים לבין סיכון למחלות לב.

בשורה לצרכני הביצים – אכילת ביצה אחת ביום טובה לבריאות. כך מסר היום ד”ר רמי לם, האחראי לאיכות מוצרי הלול, במועצה לענף הלול.

עד לא מזמן הזהירו את הציבור מפני אכילת ביצים כיוון שאלו מכילות כולסטרול, העלול להגביר את הסיכון למחלות לב. אולם, מחקרים מדעיים מוכיחים כי אין למעשה קשר בין אכילת ביצים לבין סיכון למחלות לב באוכלוסייה בריאה עם רמת כולסטרול נורמלית.

מחקר רחב היקף, שנערך ע”י פרופ` מאיר שטמפפר מאוניברסיטת הרווארד, קובע כי אין קשר משמעותי בין אכילת ביצים לבין התפתחות מחלת לב או שבץ מוחי. מחקר זה התבסס על שני מחקרים אפידמיולוגיים גדולים, הראשון כלל 80,000 נשים שלא סבלו ממחלות לב, סוכרת או מחלות רלוונטיות אחרות, ומחקר מקביל כלל 40,000 גברים ממקצועות הרפואה.

המחקר בדק, בין היתר, את הקשר בין כמות הביצים הנאכלת לבין הסיכון למחלות לב. אחת השאלות בחנה כמה פעמים בשבוע בממוצע צרכו המשתתפים ביצים במהלך השנה הקודמת. הטווח נע בין “אף פעם” לבין “6 פעמים ביום”. תוצאות המחקר הראו כי אין עלייה ברמת הסיכון למחלות לב ושבץ מוחי בקרב אלה שאכלו ביצים מדי יום לעומת אלה שאכלו ביצים לעיתים נדירות.

יוצא מן הכלל במחקר זה נמצא בקרב חולי סוכרת. בקבוצה זו עלייה בצריכת ביצים העלתה את הסיכון למחלת לב בצורה מובהקת. בכל הקבוצות האחרות – שהן למעשה רוב האוכלוסייה – לא נמצא כל קשר בין צריכת ביצים לבין עליה ברמת הסיכון למחלות לב.

מחקרים נוספים שנערכו בארה”ב מחזקים מסקנה זו. מחקר פרמינגהם (Framingham) הראה שאין קשר בין צריכת הביצים לבין מחלת לב כלילית; ומחקר Seventh-Day Adventist – שהשווה בין אנשים שאוכלים ביצים שלוש פעמים בשבוע או יותר, לבין אלו שאוכלים פחות מביצה בשבוע – מצא גם הוא כי אין קשר בין כמות הביצים הנאכלות לבין סיכון למחלות לב. אמנם נמצא שיש עלייה מסוימת בכולסטרול ה”רע” (LDL), אך חלה עליה גם ברמת הכולסטרול ה”טוב” (HDL) והיחס בין הכולסטרול הכללי לכולסטרול ה”טוב” אפילו השתפר במידת מה.

לדברי ד”ר רמי לם, האחראי לאיכות מוצרי הלול, במועצה לענף הלול, “שלושת המחקרים הראו כי אין קשר בין צריכת ביצים לבין מחלות לב או שבץ מוחי באנשים בריאים. לפיכך, צריכת ביצים מתונה יכולה להיות חלק מתזונה מאוזנת בקרב אנשים בריאים”. עוד הוסיף ד”ר לם כי “חשוב לשלב ביצים בתפריט השבועי, היות וביצים מכילות מרכיבים תזונתיים חשובים, החיוניים לבריאות האדם, כגון: חלבון מאיכות וזמינות גבוהים, חומצות אמינו, ויטמינים וחומרי קורט. לפיכך, צריכה של ביצה אחת ביום היא תקינה ואף מומלצת. הגיע הזמן להיפרד מהסטיגמה שאכילת ביצים גורמת למחלות לב אצל אנשים בריאים”.

מועצת הביצים האמריקנית מפרסמת את המידע לצרכניה תחת הסלוגן: An Egg A Day Is OK ובעברית “ביצה אחת ביום זה בסדר גמור.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים