חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

אישה מושפלת ויחסי מין

אהבתם? שתפו עם חבריכם

אישה מושפלת ויחסי מין

שאלה
אני בת 46, בעלי בן 54 ולנו 5 ילדים. נישאתי בגיל 17, היו לנו כמה שנים טובות וגם מין סביר אבל יותר מעשרים שנים היחס של בעלי אלי הוא בלתי נסבל. בעלי הוא עצבני, היפוכונדר, חולה לב ומצבו הנפשי קשה. את כל העצבים שלו הוא מוציא עלי, הוא פוגע, מעליב ומשפיל ומוכיח לי ולילדים כמה אני גרועה.

יחסי המין אתו הפכו מצדי לבלתי נסבלים וכשאני מתחמקת או מסרבת הוא מכריח אותי ונהנה למשוך אותם עוד ועוד.
למדתי לזייף כדי שהסיוט ייגמר אבל הוא מכריח אותי “ליהנות” עוד ועוד ומתנה זאת בנתינת כסף לצורכי הבית. הוא נותן לי הרגשה של זונה והמין אתו הפך אצלי לסיוט ואפילו לאונס. כשאני מנסה להסביר לו שאין לי צורך במין, הוא עונה שאני הרכוש שלו והוא יעשה בי כרצונו. עם כל זאת אני לא שונאת אותו אלא מרחמת עליו ולא אתגרש ממנו כי הוא זקוק לי ותלוי בי.

תשובה
מצבך הקשה וסבלך מעוררים בי הרבה אמפטיה. אם תביני את בעייתך ובעיקר את תרומתך לה- אולי יגדל הסיכוי שתצליחי לשפר את מצבך.
יחסו של אדם לזולתו מושפע רבות מיחסו כלפי עצמו. כאשר יש לו הערכה עצמית גבוהה, כשהוא מקבל את עצמו ובעיקר כאשר הוא אוהב את עצמו – הוא מעביר מסרים חיוביים לאחרים ומוכן ליצור אתם יחסים שוויוניים (בגובה העיניים).

מאידך, כשהאדם במצוקה מתמשכת, כשהוא חש כשלון ועליבות, כשאינו מעריך ואוהב את עצמו – יחסיו עם האחר אינם יכולים להיות מאוזנים ושוויוניים אלא יהיו בהכרח מוטים, או שיתרפס ויתבטל בפני האנשים שהוא תופש כחזקים וסמכותיים או שיתעמר וישפיל את האנשים שהוא תופש כחלשים ותלויים בו. ככל שמצוקתו רבה יותר – כך יגבר חוסר האיזון ביחסיו הבינאישיים. נראה כי בעלך אכן במצוקה ומתנהג בדרך לא שוויונית לאחרים ובוודאי גם אליך.

מיניות היא מכלול ההתנהגויות, הצרכים הגופניים והנפשיים והזהות המינית שאצל האדם מהווה חלק חשוב מאד מהחיים (ולא רק לצורך רבייה והמשכיות הגזע כמו אצל שאר בעלי החיים).

המשגל אינו החלק הבלעדי במיניות וחשובים לא פחות הם החיבוק, הליטוף והאינטימיות. לא די באלה אם נתן את הדעת למרכזיות של מושגי הגבריות והנשיות בזהות הפסיכולוגית, החברתית והתרבותית של כל אדם.

מושג הגבריות, לדוגמה, עוסק לא רק בהיותו של האדם ממין זכר אלא גם בכוח, במעמד חברתי, בהישגיות ובגורמים רבים נוספים שלפיהם מגדיר הגבר את מטרותיו וציפיותיו בחיים.
מושג הנשיות, בהיבט סטריאוטיפי גם כן, עוסק גם באמהות, באהבה, בבית ועוד ועוד. עתה ברור לחלוטין שבהתנהגותו ובציפיותיו המיניות מבטא האדם את יחסו לעצמו ולזולתו הרבה מעבר לניסיונו לספק את יצרו ולהפרות את זוגתו. אני משוכנע שביחסו ובדרישותיו המיניות של בעלך הוא מבטא את אישיותו כולה ואת תבנית התייחסותו הכוללת אליך כאשתו.

זוגיות היא מכלול היחסים בין בני הזוג כולל, כמובן, גם המיניות של שני בני הזוג. זוגיות היא אינטראקציה בין בני זוג והיא מושתתת על עקרון ההדדיות. הווה אומר שבני הזוג בונים את יחסיהם תוך כדי השפעה הדדית של אישיותו ומיניותו של האחד על השני וחוזר חלילה. מכאן שבדפוס המשפיל והמנצל בינך לבין בעלך יש גם לך תרומה הנובעת כנראה גם מהאישיות שלך.

כדי לעזור לעצמך אל תעסקי ברחמים עצמיים אלא תעבדי על אישיותך ועצמיותך ואז תוכלי לעבוד גם על שיפור הזוגיות שלכם. את אלה תוכלי להשיג בטיפול יחידני ו/או זוגי.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים