חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

איך ניתן להיות בטוחים האם מוצר הוא אורגני?

אהבתם? שתפו עם חבריכם

איך ניתן להיות בטוחים האם מוצר הוא אורגני?

מוצרים אורגניים הנמצאים תחת פיקוח מסומנים תחת המותג “טוב השדה”. הפיקוח נעשה על ידי חברת “אגריאור”, הנמצאת בבעלות הארגון לחקלאות אורגנית, או על ידי השירותים להגנת הצומח של משרד החקלאות. התוית מעידה על כך שהמרכיבים של המוצר הינם אורגנים ושתהליך היצור נעשה על פי העקרונות האורגניים.

ישנן כ – 20 נקודות מכירה בישראל הנמצאות תחת פיקוח של חברת “אגריאור” (בכל חנות ישנה פינה למוצרים טבעיים, אך לא אורגניים – הפינה מבודלת ומסומנת באופן ברור) מרבית החנויות מקיימות משלוחים לבתי הצרכנים. ניתן לברר את נקודת המכירה הקרובה או לקבל את הרשימה המלאה בפקס באמצעות פניה לרוחלה בארגון לחקלאות אורגנית – 03-5610538, צרכנים שאינם בטוחים האם החנות שבה הם עורכים את קניותיהם נמצאת בפיקוח יכולים לדרוש לראות תעודה המוכיחה שהחנות קיבלה אישור שאכן היא מפקחת.

למוצר האורגני יש מספר יתרונות: הוא נקי מחומרי הדברה ודשנים כימיים שנעשה בהם שימוש בתעשייה ובחקלאות הרגילה. היצרנים מקפידים על כך שתהליך הגידול והיצור ישתלב עם הסביבה ותמנע פגיעה באיכות הסביבה ובמקורות המים. גידול בעלי חיים ובעיקר עופות, נעשה בדרך הומנית המונעת סבל מבעלי החיים. כך למשל, התרנגולות מסתובבות באופן חופשי, נהנות ממרעה טבעי ומקבלות מינימום של תרופות.

חקלאי המעוניין לעבור מגידול רגיל לגידול אורגני נדרש לעמוד במספר כללים, בהתאם לתקנים של הארגון הבינלאומי לחקלאות אורגנית, כללים שיבטיחו גידול תוצרת נקיה ובריאה: החקלאי עובר קורס מיוחד הכולל את עקרונות החקלאות האורגנית, הוא נדרש לעבור תקופת הסבה של שנתיים עד שלוש שנים שבמהלכה הוא מגדל על פי הדרישות האורגניות, אך רק בסוף התקופה, לאחר שהשטח מתנקה מהחומרים שהיו בו, ולאחר שבדיקות המעבדה אישרו זאת, הוא רשאי לשווק את תוצרתו כאורגנית.

אגב, לעיתים התוצרת האורגנית נראית מבחינה חיצונית פחות טוב מאשר תוצרת רגילה. הסיבה לכך היא שבתהליך הגידול אין מעורבות של חומרים מלאכותיים ולכן אנו מקבלים את הפרי או הירק כפי שהוא בצורה טבעית וללא “טיפול קוסמטי”.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים