חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

איידס והטיפול ברפואה האלטרנטיבית על כל צורותיה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

רפואה אלטרנטיבית

גמרנו עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי, עכשיו עוברים לשלב הבא – רפואה האלטרנטיבית. אם אתם הולכים למרפא אלטרנטיבי תדאגו לקבל המלצות על כישוריו ועל ניסיונו עם נשאים וחולי איידס. הכי מומלץ – תתייעצו עם נשא אחר או עם הרופא המטפל שלכם.

מהי “החבילה הסינית” ?
אני ממליץ, על מה שהאמריקאיים מכנים “החבילה הסינית”. הכוללת טיפול בדיקור, ממדקר מוסמך (Acupuncturist), שקיבלתם עליו המלצות – טיפול במחטים סיניות. הטיפול ייערך, לרוב, אחת לשבוע בשלבים הראשוניים, ובהמשך אחת לשבועיים או שלושה. ניתן לקבל טיפולים אלו במסגרת קופות-החולים או במסגרת יחידות השר”מים (שירותי רפואה משלימה) הפועלות במרכזים הרפואיים הגדולים במדינה.

מהו תפקידה העיקרי של הרפואה המשלימה, בטיפול בנשאי נגיף ה-HIV ובחולי איידס? בעיקר, וזוהי אמונתי, לסייע לנו בלהתמודד עם תופעות הלוואי של התרופות, ולהקל על תופעות המחלה. זה מאוד מסייע ומקל. מי שלא מצליח להסדיר את הטיפולים במסגרת בית-החולים או קופת-החולים, ייאלץ לפנות למרפא פרטי. מי שמצבו הכלכלי דוחק, עומד בפני בעיה קשה. אני ממליץ, שיעשה את כל המאמצים לקבל את תמיכת קופת-החולים לטיפולים אלו. ההגדרות לא ברורות, ואם תלחמו, אני מאמין שתזכו לקבל סיוע. מי שמוותר, אכן מאשש את ההגדרה המקובלת היום בעולם, שאיידס היא מחלה לעשירים בלבד. העשירים יחיו, והעניים ימותו. מכיוון שמערכות התמך הסוציאליות בישראל, כה נרחבות, תלחמו על זכויותיכם, ואני מאמין שלבסוף תזכו.

מהם צמחי-המרפא הסיניים ?
אבל עדיין לא סיימנו עם החבילה הסינית. החלק השני מבוסס על צמחי-מרפא. כאן תיפגשו עם מרפא סיני המתמחה בטיפול בצמחי-מרפא. תקבלו ממנו “פורמולה” של צמחי-מרפא (בעברית – נוסחה סטנדרטית שפותחה בסין, לטיפול בחולים הסובלים מפגיעה במערכת החיסונית). לאחר הפגישה הראשונה, יש מקום למפגש בקרה נוסף, בתום כחודש ממועד תחילת לקיחת צמחי-המרפא. ובהמשך, יש מקום להיפגש אחת לכמה חודשים, לעדכון הטיפול. גם צמחי-המרפא, באים בעיקר לסייע לנו בהתמודדות עם תופעות הלוואי של התרופות. אני ממליץ להיזהר, וזוהי עמדתי, מכל מי שייעץ לכם להימנע מלקיחת התרופות הקונבנציונליות, ולהתבסס על צמחי-מרפא וטיפולים אלטרנטיביים בלבד בריפוי מהמחלה. למרות, שאני חסיד גדול של רפואה אלטרנטיבית, לא הוכח עד היום שטיפולים אלטרנטיביים בלבד מרפאים אותנו או מונעים הידרדרות במחלה. גם המרפאים האלטרנטיביים המובילים, ממליצים על שילוב הטיפול התרופתי הקונבנציונלי עם הטיפול האלטרנטיבי.

איך אומרים התעמלות בסינית ? צ`י קונג !
המרכיב השלישי בחבילה הסינית, ועליו אפרט בסעיף ההתעמלות – עיסוק בצ`י קונג. צ`י קונג – הינה תורת ההתעמלות הסינית. מי ששמע על טאי צ`י, טאי צ`י הינה אומנות הלחימה של צ`י קונג. קיימות צורות של צ`י קונג שפותחו במיוחד בכדי לסייע בטיפול במחלות, ואף קיימת טכניקה שפותחה לטיפול בנשאי נגיף ה-HIV ובחולי איידס.

מה כוללת ה”חבילה ההודית” ?
במקום “החבילה הסינית”, שהיא לרוב המומלצת על-ידי גורמים בארה”ב, הפעילים בתחום הטיפול בחולי איידס, ניתן לאמץ את “החבילה ההודית”. החבילה ההודית כוללת טיפול וייעוץ רפואי, תזונתי, צמחי מרפא וויטמינים ע”י מומחה לרפואה הודית – “האיור-ודה” (Ayurveda). לרוב, המומחה ברפואה הודית, הוא רופא שלמד רפואה במערב, הוסמך כרופא במערב, ולאחר מכן התמחה ברפואה הודית.

טיפולים אלטרנטיביים חליפיים ונוספים ?
אפשרות חליפית הינה לפנות למרפא הוליסטי, כדרך שלישית. על כל אלו, ניתן כמובן להוסיף, את כל העוסקים בטיפולי גוף אלטרנטיביים – רפלקסולוגיה, שיאצו, מסג` על כל גווניו (הודי, שוודי, הוליסטי ועוד). בעת הבחירה בטיפול המועדף, יש להתייחס אליו כאל מרכיב נוסף בטיפול, ויש להתייעץ עם מומחה לרפואה אלטרנטיבית – “האם צורת הטיפול, מומלצת לנשאי נגיף ה-HIV ולחולי איידס ?”. אני קיבלתי המלצה מהמרפאים שלי – לא לקבל טיפולי שיאצו או רפלקסולוגיה באופן סדיר, מכיוון שבאופיים הם עוסקים בהגברת תהליכים אנרגטיים בגוף, תהליכים שעלולים להגביר גם את פעילות נגיף ה-HIV עצמו. כך, שגם במקרים אלו יש להתייעץ עם מומחה לפני שבוחרים בטיפול כלשהו. בנוסף, יש טיפולים כמו ביו-אנרגיה, רייקי, הילינג, טיפול בקריסטלים, שהינם טיפולים אנרגטיים ושגם להם השפעה חיובית על חיוניותה של המערכת החיסונית. מה אני בחרתי לעשות? אני מקבל גם טיפולים בביו-אנרגיה וגם טיפולי הילינג מסוג של תרפיה מיסטית, בנוסף לחבילה הסינית (דיקור, צמחי-מרפא, צ`י קונג) בה בחרתי כקו מנחה. להערכתי, טיפולים אלו מסייעים לי בהתמודדות עם מחלת האיידס.

רמי הסמן

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים