חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

איזון מרכזי האנרגיה התחתונים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

איזון מרכזי האנרגיה התחתונים

במאמר זה אסקור את ההשלכות הנלוות לחוסר איזון של הצ`אקרות התחתונות. מרכזי האנרגיה הראשונים, צ`אקרה ראשונה וגם שנייה, מהווים את המסד שעליו נשענים יתר המרכזים. כמו עלייה במעלה המדרגות כך גם הבסיס צריך להיות איתן דיו ע”מ להחזיק ולחזק את הקומות הגבוהות יותר. וכפי שנאמר במקורות “אם אין קמח – אין תורה”, כך גם הדין לגבי הבסיס שלנו. מאחר והצ`קרה הראשונה שצבעה אדום חמרה, מדברת על הישרדות וגשמיות בעולם הזה נתחיל קודם כל באילו מאכלים מותאמים לצ`אקרה זו. ראשית נסווג זאת לפי הצבע האדום או החמרה. שורש שצבעו חום אדמדם, עגבניות, תפוח אדמה אדום, פלפל אדום, פירות יער אדומים, סלק, לחם חי או לחם אורגני, חיטה, קווקר וכל מה שצבעו שייך לאדמה. לא בכדי המילה אדמה נגזרת מן המילה אדום. כל מה ששייך לחום אדמדם ולגידולי אדמה. ייתכן מאד וישנם עוד סוגי מזונות המותאמים לצ`אקרת הבסיס אולם לעת עתה אסתפק “ברשימת מכולת” זו.

האדום מזרים את הדם שבעורקים וגם מגביר תפוקה בעבודה ובעשייה בכלל. רשתות של מזון מהיר לא אחת משתמשות בצבע האדום ע”מ לקדם את המכירות ע”י הגברת התיאבון של קהל היעד. האדום אמנם מזרים דם ועשייה לטווח הקצר אולם לאחר מס` שעות יכול לגרום לעצבנות, כאבי ראש ויתר לחץ דם. כפי שניסו במפעל מסוים לבדוק את השפעת הצבע על העובדים בפס הייצור, נתגלה כי אכן התפוקה שלהם גדלה בטווח המהיר והקצר, אולם לאחר שעות ספורות התלוננו העובדים על כאבי ראש וחוסר שקט. מכיוון שכך, יש להתייחס לצבע האדום בצורה מתונה ולא “ללגום” ממנו בכמויות גדולות מדי.

הצ`אקרה השנייה היא מרכז האנרגיה של המין. צבעה כתום שזהו שילוב של אדום עם צהוב. המאכלים המיוחסים אליה יהיו: בטטה, גזר, דלעת, דלורית, פאפייה וכל צבעי האדום כתום. ידוע היום גם ברפואה המערבית כי חמוציות (אשר צבען אדום) טובות לדלקות בדרכי השתן. וכי מיץ סלק מסלק רעלים מהגוף ואף מוסיף לו חיוניות ומרץ. מאכלים אלו כאשר הם מבושלים ומוגשים כמנה חמה מרגיעים את המיינד שלנו ומאפשרים לנו לתפקד בצורה מבוקרת ושלווה יותר. לעומת זאת ממתקים שאלו הם סוכרים זמינים גורמים לתחושת היפר בהתחלה ואח”כ ישנה נפילה. הן במצב הרוח והן ברמת הסוכר בדם.

ברגע שאנו מחוברים לגוף שלנו ע”י תזונה נאותה כך גם ההכרה שלנו נמצאת במצב תקין יותר. אדם רעב זהו אדם עצבני שאינו יכול לקבל החלטות ענייניות. לעומתו אדם שבע אשר מודע לערך התזונתי שבאבות המזון ירגיש ויתפקד בצורה שקולה יותר מזו של חברו הרעב.

מעבר לפן התזונתי, ישנו גם הערך המוסף של העשייה בגין אותם מרכזים אנרגטיים.
הן הצ`אקרה הראשונה והן השנייה מושפעות ומשפיעות על עולם החומר המקרקע אותנו לאדמה ולעצמנו.ניתן לטפח ולפתח אותן ע”י עבודה בחימר, פימו, בצק או עיסוי שנקבל עבורנו או שנעסה אחרים. אפייה, בישול, פיסול, עבודת גננות בגינה וכל מה שנגזר מן העיסוק עם הידיים והרגליים שלנו. לעשות עבודת יד עד שנרגיש כחומר ביד היוצר. להרגיש את הקרקע תחת רגלינו, להרגיש שייכות לשורשים המחברים אותנו לשקט ולשלווה שלה אנו מייחלים כל חיינו.

אם האהבה זוהי האנרגיה הקוסמית החזקה והטהורה ביותר שיש ביקום, ניתן להבין מכך שללא אהבה אין לנו תכלית ורצון להמשך. אדם מאושר זהו אדם שיש לו מטרה לנגד עיניו. אנו צורכים אהבה ללא גבולות ומייחלים לה. המילה משמעות מכילה בתוכה גם את המילה משמעת. ואכן כאשר יש לו לאדם משמעות אמיתית ותוכן לחייו הוא ינסה להשיגה ולשמרה על ידי משמעת עצמית.

הצ`אקרה השנייה מושפעת גם משירי ילדים ומקצבים אתניים. ילד פעוט המתחיל לחקור את הסובב אותו מגלה כי הוא לא לבדו במרכז העולם וצריך לשתף גם אחרים בחוויותיו, בין אם זה יתר האחים שלו ובני ביתו או הילדים האחרים בגן שאליו הוא משתייך. גם השליטה על הסוגרים שמקושרים לצ`אקרה הראשונה והשנייה מחברת אותו לגופו ולצרכיו. מרכזי אנרגיה אלו הם הבסיס כפי שכבר ציינתי זאת בתחילת המאמר ועליהם נבנים יתר המרכזים. ילדים זקוקים בתחילת חייהם ליותר תשומת לב ואהבה מאחר והבסיס שלהם עדיין כחומר ביד היוצר והשפעת הסביבה חזקה ומעצבת עבורם. הסיבה שהם נולדים יפים על פי רב ומתוקים למראה ולמגע מאחר והם זקוקים ליד מכוונת ומטפלת. ומכיוון שהטיפול בתינוק ובילד הרך הוא תובעני ביותר, כך גם
חשוב שאנו כבוגרים נרגיש חמלה כלפיהם ונתייחס אליהם במלוא האהבה שהם ראויים לה.

דרך הילדים הרכים והתינוקות אנו מתחברים לילד הפנימי שבנו וגם למרכזי האנרגיה התחתונים אשר מהווים את הבסיס לקיומינו בעולם הזה.

בברכה, רונית גלילי – רפלקסולוגית בכירה ומרפאה הוליסטית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים