חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

אורח ודרך חיים – כל אחד ובחירתו הוא

אהבתם? שתפו עם חבריכם

מה אני בוחר/ת לחיים?

בתקופת בחירות לא ניתן להתעלם מן הצורך של כל אחד ואחד לשקול היטב במה הוא בוחר כדרך חיים. האחד יכול לומר, טובה לי הדרך בה אני מובל ומגיע לאן שאני מגיע. השני יאמר, ביכולתי להיות גורם מכריע בחיי. אני אנווט ואני אקבע מה ואיך עלי לנהוג. מי הצודק בין השניים? אין צודק ואין טועה, כל אחד בוחר את דרכו בין שבילי החיים. אני בוחר לי ולמי שחפץ בשינוי, לחרוג מן השבלונה ולעשות. להיות שותף מלא למהלך חיינו ולא לחכות למפגעי הגורל האכזר. ומכאן ברצוני להוביל לכיוון של אורח חיים בו יש לנו זכות בחירה ועשייה.

היום מתחיל עם ההשכמה. אפשר לקום מוקדם או מאוחר אך יהיה חבל לבזבז את היום כולו על שינה ולא על יצירה. עם בוקר חשובה מאד פעילות המעיים, אנו מפנים את הפסולת הרבה אשר נוצרה בתהליך העיכול וחיי היומיום. השעות האנרגתיות החזקות של המעי הגס הם בבוקר, בין 5 ל – 7. למה להפעיל מערכת בשעה שהיא חלשה אם אני יכול לקבל יעילות רבה יותר בשעות המוזכרות. ארוחת הבוקר צריכה להיות בבוקר ורצוי עד שעה 8. הסיבה לשעות הללו זה פעילות הקיבה ופעילות הטחול. הקיבה קולטת את המזון והשתיה, מבצעת פעילות עיכול ראשונית ומעבירה הלאה. רוב תהליך העיכול נעשה מעבר לקיבה.

מי אחראי על העיכול? הטחול. השעות החזקות של הקיבה הם בין 7 ל – 9 בבוקר. השעות החזקות של הטחול הם בין 9 ל – 11 בבוקר. אזי עדיף לאכול בשעות החזקות של הקיבה כדי שיעילות קליטת המזון והתחלת העיכול יהיה מירבי. בהמשך הטחול אחראי על כל מערכת העיכול, על כן רצוי לא לפגוע בתפקודו. הטחול לא מסתדר טוב עם מזון ונוזלים קרים בבוקר. אי לזאת, רצוי שארוחת הבוקר תהיה חמה או חמימה עם מרכיבים מחממים ולא קרים, אחרת נפתח מחלות הקשורות לטחול לא יעיל.

את ארוחת הצהרים עלינו לאכול בסביבות השעה 13 ולאחר מכן לנוח. הסיבה היא שזו השעה של המעי הדק וכדי שהעיכול לא יגזול מאתנו אנרגיה ובכדי לחזק את הכליות ושלפוחית השתן שבאים לאחר מכן, נאכל וננצל זמן לסיאסטה. שעות אחר הצהרים יהיו יעילות יותר לאחר המנוחה כי טענו את הכליות. אנו לא מבזבזים את האנרגיה הבסיסית של הכליות ובכך נשמר את עצמנו. ניראה יותר טוב ויותר צעירים, נחוש רעננות והכושר הנפשי והשכלי ישתפרו. דרך נפלאה לשימור הנעורים במקום טיפולים רבים ויקרים עם הרבה פחות תועלת. ארוחה עיקרית זו תכלול חלבונים אותם אנו צורכים.
ארוחת הערב תהיה דלה יחסית. ללא שום חלבון מן החי כדי לא לשאוב ממאגרי האנרגיה בגוף לצורך העיכול הקשה הזה. כן נשתדל לא להעמיס ירקות חיים רבים ומאותה הסיבה. ניתן לאכול פסטה, ירקות מבושלים, דייסות למיניהן, לחם למי שיכול ומהסוג שמותר לכל אחד, עם אבוקדו למשל.

ומתי נעלה על משכבינו? בין השעות 21 ל – 23, אזי רמת המלטונין הגבוהה ביותר ולכן גם השינה היותר טובה. טרם השינה, אפשר לקיים יחסי מין ולאחריהן מנוחה של לילה שלם וזה טוב לכולם.
ההקפדה על השעות מאד חשובה לתפקוד תקין ויעיל של מערכות הגוף, לחידוש התאים המתים והמתחלפים בגוף. כך נחוש ואף ניראה צעירים ויפים, מיעוט מחלות ורוב בריאות. יכולת החשיבה תשתפר וכושר העמידות שלנו בפני משברים נפשיים יתגבר.
בכתובים שלנו נאמר: “את הטוב ואת הרע נתתי בקרבך ובחרת בטוב”. אלוקים נותן לנו את חופש הבחירה. מי שבוחר בדרך הנכונה יזכה, ומי שבוחר ופועל אחרת מקבל את מה שבא.

הפעם דברנו רק על נושא השעות, בעתיד נדבר על נושאים נוספים הקשורים באורח חיים. השינוי יביא רק טוב אם כי בהתחלה הוא יכול להקשות על אלו הרגילים לצורת חיים אחרת. מרגע השינוי יתחיל המפנה והוא תמיד חיובי גם בקושי שלו וגם בדברים החיוביים היוצאים מזה. בחירה טובה ודרך חיים נכונה לכל אחד ואחד.

בברכה, פרופ` משה שטרנפלד

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים