Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

אוננות

אהבתם? שתפו עם חבריכם

אוננות

בני אדם מקיימים יחסי מין ואילו בעלי חיים מזדווגים. בשני המקרים הפעולה דומה – החדרת הפין לפתח המין הנקבי. לבני האדם יש אופציה נוספת – להגיע לפורקן מיני בעזרת האדם הקרוב ביותר אלינו – אנחנו עצמנו. רובנו מבינים שזהו סוג נוסף של פעילות מינית, אף על פי כן רבים וטובים מפתחים רגשי אשם וסבלם רב.

מדוע פעילות מינית מהנה שאינה דורשת אלא השקעה מזערית, שלא כרוכים בה התפשרות על בן/בת זוג או חיזור, שלא נדבקים בגינה במחלות מין ואינה מסוכנת להריון בלתי רצוי – מעוררת רגשי אשם?

על פי דיווחים מתברר, שרוב הציבור מאמינים שאוננות מתאימה לנוער ולצעירים והיא מצבעיה על אינפנטיליות מצדם ועל אי הצלחתנו עם בני המין השני. יש לזכור כי אצל גברים צעירים הזקוקים לפורקן מיני קיים דחף מיני חזק, והמיעוט שאינו מאונן מתוודע לקרי-לילה שמלווה לעיתים בחלומות ארוטיים. רובנו לא מודים באוננות אף לא בפני החברים הקרובים ביותר ובוודאי לא בפני בני זוג. במקרים רבים שני בני הזוג מאוננים ללא ידיעת הצד השני, חלקם כהשלמות וחלקם כגיוון של חיי המין (אוננות מוגדרת כפעילות עצמית בלבד ללא עזרת הצד השני).

להלן רשימה חלקית של התגובות מהצד השני כאשר הוא קלט שבן זוגו מאונן:
"אתה לא צריך אותי" – עלבון
"תתבייש לך" – התחסדות וצביעות
"גם אני עושה כך" – הזדהות

לאוננות יתרונות רבים, ואלו מקצתם:

1. פתרון טבעי לסיפוק הדחף המיני – כאשר אין שותף מתאים ולא רוצים להתפשר – עצמאות.
2. אלמלא האוננות היו מתרחשים בודאי מקרי אונס רבים – בעיקר אונס נשים בידי גברים.
3. אלמלא האוננות, אוכלוסיית העולם היתה כיום כפולה או משולשת, בעיקר בקרב תושבי העולם השלישי.
4. ללא אוננות ניתן להניח שמספר הנשים העוסקות בזנות בעולם, בעיקר בזנות מתוך כפיה, היה גדל משמעותית.
5. אלמלא האוננות אנשים רבים יותר היו חולים במחלות מין מדבקות.
6. האוננות היא פעילות טבעית יפה לבריאות הנפש והגוף, שכן הפורקן האורגזמי משחרר לחצים נפשיים ומקל על תחושת הבדידות. התסכול והעצבנות, בנוסף – הגירוי בעת האוננות משכך כאבים קלים (כגון כאבי שיניים, כאבי גב, ראש, כאבי מחזור וכו`).
7. האוננות חיונית לפוריותו של הגבר, משום שהיא תורמת ליצירת זרעונים טריים המצטברים ביותרת האשך ובצינורות הזרע ולכן הם פוריים יותר מאשר זרעונים שהתיישנו בהמתנה לפליטה.
8. נשים שאינן מאוננות תתקשנה לחוות אורגזמה משום שחוויית האורגזמה הראשונית באמצעות אוננות מסייעת בידי נשים לגלות את תחושותיהן וללמוד את גופן, כן להדריך את בן הזוג לצרכיהן האמיתיים.
9. האוננות חשובה לשמירת המומנטום המיני ותורמת להאטת ההזדקנות בטרם עת.
10. האוננות משפרת את הפנטזיות המיניות ובכך מסייעת לשיפור ההנאה כאשר יחסי המין משעממים ונטולי ריגוש מיני.

למרות כל יתרונותיה הבולטים של האוננות, יצא לפעילות זו שם לא טוב.
לפי הסטטיסטיקה ניתן לומר שצעירים מאוננים יותר מצעירות, מבוגרות מאוננות יותר ממבוגרים, בסופו של דבר המספרים משתווים לאורך השנים. על פי ממצאים שנערכו, גברים חווים יותר רגשי אשם מנשים, מסיבות ידועות.

חיסרון אפשרי המאפיין בעיקר גברים הוא התמכרות לאוננות. ההתמכרות אינה תלויה בתדירות בלבד, אלא שרק בחברת עצמם (ללא נוכחות נשים) ובאמצעות מגע ידם בלבד הם יודעים ליצור את הקצב הנכון והחיכוך המתאים שאליהם התרגלו ברבות השנים. לטענתם, קצב התנועה ותחושת החיכוך הואגינלי אינם מגרים מספיק ולכן הם מאבדים את המומנטום של הגירוי ואת יכולת הזיקפה, לגברים הללו מומלץ טיפול בעזרת סרוגייט (בת זוג חלופית) שעשויה להחזיר למטופל את יכולתיו הקודמות ואף לייצר יכולות חדשות ומשופרות מבעבר.

בברכה, יששכר רוטרי

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים