חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

אודות העיסוי המרפא – שוודי, תאילנדי וטיבטי

אהבתם? שתפו עם חבריכם

אודות העיסוי המרפא – שוודי, תאילנדי וטיבטי…

כשכואב לנו, אנו נוהגים, באופן אינסטנקטיבי, לעסות את מקום הכאב.
היד נשלחת אל האזור המציק ומעסה אותו במטרה להפחית את הכאב. למעשה מדובר בפעולה בעלת השפעה רפואית.
כיצד עיסוי יכול להפחית כאב? כאשר שריר מכווץ ותפוס, זרימת הדם והחמצן אליו נמוכים. מצב זה גורם לייצור של חומרי לוואי ופסולת כגון: פחמן דו-חמצני, חומצת חלב ועוד. כאשר חומרים אלה נאגרים בשריר הם גורמים לכאבים ולהתכווצויות.

העיסוי פועל בשני כיוונים: מחד,ממריץ את זרימת הדם, מאפשר תחלופה טובה יותר של חומרי מזון בתאי הגוף כגון חמצן וחומרי מזון אחרים המגיעים אל התאים ומאידך גורם לפיזור של הרעלים וחומרי הפסולת שנאגרו בשריר.
פיזור הרעלים מחד ושיפור זרימת הדם לשריר מאידך, גורמות בסופו של דבר להורדת הכאב. רבים מהכאבים אותם אנו חשים, מקורם ברקמות הרכות, בעיקר בשריר ובמעטפת השריר.

שרירים מכווצים תורמים לעייפות ולכאב. במידה והכיווץ אינו מטופל כראוי הוא עלול להתפתח לכאב כרוני ולדפוס קבוע של מתח ולחץ. העיסוי יכול להגביר גם את קצב זרימת נוזל הלימפה בגופנו. נוזל הלימפה הינו נוזל הזורם במערכת משלו, השונה ממערכת כלי הדם. למערכת הלימפה תפקיד חשוב במערך החיסוני של הגוף.
עיסוי העובד על המערכת הלימפטית יכול להעלות באופן משמעותי את קצב זרימת נוזל הלימפה ובכך לשפר את כושרו החיסוני של הגוף. בנוסף לכל אלה, פעולת העיסוי מביאה לשחרור אנדומורפינים (חומרים משכחי כאבים) מתוך הגוף עצמו.

העיסוי השוודי
העיסוי הקלאסי הוא העיסוי ההוליסטי השוודי המורכב מתנועות של חיכוך על העור בעזרת שמן ומתנועות לישה עמוקות, היוצרות אפקט מרגיע בשריר עליו עובדים. לאחר לישה כזו מתמקדים בעיקר בהזרמת הדם במערכת הוורידית, ועוזרים לדם לחזור מהפריפריה אל המרכז (הלב), זאת כדי למנוע מחומרי הפסולת ששוחררה לחזור לשריר. חומרי הפסולת מתנקזים אל מחזור הדם וכך מוצאים דרכם אל מחוץ לגוף.

עיסוי רפואי
עיסוי הניתן על-ידי מטפלים המתמקדים בשרירים תפוסים ועובדים בצורה ממוקדת על אזורים בעייתיים בגוף. עיסוי זה משמש כתוספת לעיסוי הרגיל.

עיסוי תאילנדי
בדומה לתורות שונות שמקורן במזרח, זוהי טכניקת טיפול עתיקה אשר עברה ממורה לתלמיד כתורה שבעל-פה. לפני כמאתיים שנה לוקט כל הידע שנצבר במקדש בבנגקוק אשר הפך למעין “אוניברסיטה” לנושא העיסוי התאילנדי המסורתי. העיסוי התאילנדי מטפל בכל חלקי הגוף והוא משלב מתיחות ולחיצות איטיות על עשרה קווי אנרגיה מרכזיים.
תנועות העיסוי לקוחות מהיוגה ועקב אופיו העמוק והקצוב יש לעיסוי אפקט מרגיע. העיסוי נעשה על מזרון,בביגוד מלא קליל (ללא שמנים).

עיסוי ארומתרפי
זהו שילוב בין העיסוי הקלאסי (השוודי) לתורת הארומתרפיה – המשתמשת בשמנים בסיסיים (אתרים) המופקים מצמחים. העיסוי הארומתרפי הוא עיסוי עדין באמצעות שמנים ייחודיים, בכל חלקי הגוף, שמטרתו להספיג לאט לאט את השמנים כדי שיחדרו למחזור הדם ויפעילו את תכונות השמן הספציפי בו בחר המטפל.

עיסוי טיבטי
עיסוי המבוסס על מסורת בת 5,000 שנה. הגישה הטיבטית גורסת כי מתחים גורמים לחסימות אנרגטיות בגוף, אשר בסופו של דבר מובילות למחלות. מרבית המחלות מקורן בחולשה ובמחסור באנרגיה באיברים הפנימיים.
הטיפול הטיבטי מנקה את הגוף מרעלים, פותח חסימות אנרגטיות, מחזק את מערכת החיסון ומשפר את התפקוד היומיומי.

באדיבות: “מכביתון” – מגזין הבריאות של מכבי שירותי בריאות.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים