חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

אודות הכירופרקטיקה – כרפואה מונעת בדרך טבעית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

אודות הכירופרקטיקה – כרפואה מונעת בדרך טבעית

יותר ויותר אנשים חשים כיום בצורך לשמור על גופם במצב תקין, אך רבים אינם יודעים כיצד לעשות זאת. אחד הגורמים הקובעים יותר מכל את בריאותו של הגוף, הוא עמוד השדרה. הוא מאכלס בתוכו את חוט השדרה המקשר בין המוח לבין כל חלקי הגוף.

עמוד השדרה הנו שרשרת ארוכה של חוליות. אלו צריכות לשמור על תפקוד מרבי כדי למנוע לחץ על חוט השדרה והעצבים היוצאים ממנו אל חלקי הגוף השונים.
“חפש בעמוד השדרה, ותמצא את שורש המחלה” – דברים אלו נאמרו ע”י היפוקרטס, אבי הרפואה המודרנית, אשר חי במאה החמישית לפני הספירה. ואכן הכירופרקטיקה, במאה שנות קיומה, מיישמת את המשפט הנ”ל הלכה למעשה, תוך התבססות על המחקר המדעי המודרני, ופיתוח שיטות טיפול ייחודיות ויעילות.
תוצאות המחקרים והפיתוח הזניקו את מקצוע הכירופרקטיקה למעמד וההכרה הבינלאומית כמקצוע היעיל והחסכוני ביותר בהשוואה למקצועות ריפוי אחרים בטיפול בבעיות גב ועמוד השדרה.

הכירופרקטיקה מטפלת בבעיות הגב ועמוד השדרה, וכן בבעיות הנוצרות באברים מרוחקים יותר. הכירופרקטים מטפלים בכל הגילאים ובמגוון רחב של בעיות כגון – כאבי גב, כאבי צוואר, כאבי ראש ולסת, סחרחורות, חוסר תחושה או נימול בגפיים, כאבים ברגליים כתפיים וידיים, בלט או פריצת דיסק, ספונדילוזיס, סיאטיקה, כאבי פרקים, פגיעות שנגרמו כתוצאה מתאונת דרכים, כמו “צליפת שוט”, פגיעות שנגרמו בעקבות פעילות ספורטיבית, נקעים חוזרים, עקמת או יציבה לקויה.

הכירופרקטיקה הינה רפואה טבעית המתמחה באבחון ובטיפול בבעיות תפקודיות של מערכת העצבים השלד והשרירים, ובמיוחד אלה שבעמוד השדרה.

כירופרקטורים מטפלים ב- SUBLUXATIONS , מצב שבו המרפק איבד את יכולת התנועה החופשית. ובמקרה של עמוד השדרה הדבר עלול להפריע לתפקוד התקין של מערכת העצבים. הטיפול הכירופרקטי העיקרי היינו ה – ADJUSTMENT, כלומר החזרת המרפקים והרקמות שסביבן לתפקוד נורמלי. הטיפול מסייע לשמור על תפקודן התקין של החוליות בכלל ועל בריאות הגוף כולו בפרט.
כמו כן, מתייחס הדוקטור לכירופרקטיקה לאיזון בין המערכת הפיזיולוגית והביוכימית של הגוף, עם התייחסות למבנה ותפקוד השלד ועמוד השדרה, מערכת העצבים והשרירים, יציבה נכונה בישיבה, עמידה ושכיבה, תזונה נכונה, מצב נפשי, והשפעות הסביבה. שיטות הטיפול של הדוקטור לכירופרקטיקה מבוססת על השכלה אקדמית וקלינית, שרכש במוסד אקדמי ללימודי כירופרקטיקה, הכוללת גם שימוש בשיטות אבחון וטיפול המקובלים ברפואה המודרנית. הטיפול הינו ידני, ללא תרופות או ניתוחים, ממוקד, מדויק ובטוח ביותר.

הכירופרקטיקה הינה רפואה טבעית מובילה בתחומה. זהו המקצוע הרפואי השלישי בגודלו בעולם המערבי לאחר הרפואה הקונבנציונלית ורפואת השיניים. הכירופרקטיקה נוסדה לפני כמאה שנה בארה”ב והיום פועלים בה מעל ל – 60,000 כירופרקטורים.

לימודי ההכשרה לקראת קבלת התואר ד”ר לכירופרקטיקה נמשכים 7 שנים אקדמאיות. בארצות הברית פועלים כ- 20 קולג`ים לכירופרקטיקה, ומחוצה לה פועלים שבעה נוספים.
הקולג`ים מאוחדים בארגון בינלאומי, ה- CCE (המועצה ללימודי הכירופרקטיקה) השומר על סטנדרט אקדמי גבוה וכפוף למועצה להשכלה גבוהה בארה”ב. עם תום הלימודים במוסד הלימודי חייב הסטודנט לעמוד בהצלחה בבחינות ההסמכה מטעם ועדה ממלכתית בטרם יקבל את הרשיון לעסוק בכירופרקטיקה. בישראל הכירופרקטיקה מוכרת ע”י משרד הבריאות, חברות הביטוח, קופות החולים, בתי החולים ומשרד הביטחון.

80% מהאוכלוסייה סובלים מבעיות גב. ברוב המקרים ניתן לטפל וגם למנוע זאת על ידי טיפול כירופרקטי. אבחון וטיפול מוקדם של בעיות בגב, צוואר או גפיים חשוב גם אצל ילדים. בדרך זו ניתן למנוע כאבים בגיל מאוחר.
כולנו למדנו, בטעות, לחשוב ש”אם אין כאב – אין בעיה”, אך גם כשמדובר בשיניים – החורים אינם מורגשים תמיד ככאב. על כן, מומלץ לקבוע תור לדוקטור לכירופרקטיקה לצורך יעוץ ובדיקה מקצועית, על מנת למנוע את הכאב, את הניוון ולשפר את איכות החיים והתפקוד היומיומי.

בברכה, דר` יעל וויס

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים