חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

אבחון מידת חסינות הגוף בפני מחלות – אירידיולוגיה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

אבחון מידת חסינותו של האדם בפני מחלות – אירידיולוגיה.

אבחון גודלו, צורתו וצבעו של האישון הוא רק תחילת השלב הראשון של ניתוח הקשתית.
ע”י מבנה וצפיפות מארג הסיבים שבקשתית העין, יוכל האירידיולוג לסווג את מידת חסינותו של המטופל בפני מחלות. ככל שצפיפות מארג הסיבים תהיה דחוסה ומאורגנת בצורת שכבות חלקות ושוות, כך עמידותו של האדם בפני מחלות תהיה איתנה יותר. צפיפות פגועה מתבטאת בכמות סיבים דלילה שאינה מכסה את כל הקשתית, כך שייראו בה חללים ריקים.
ככל שגדלים הרווחים בין הסיבים כך קטנה עמידותו של האדם בפני מחלות.
בד”כ סיבים בקשתית כזו לא יהיו מאורגנים בצורה שווה, חלקם יהיו מצומקים ולעיתים אף מנוונים לחלוטין. קיימות ארבע רמות צפיפות בקשתית העין.

רמת צפיפות בשם “סילק” מצביעה על התנגדות גבוהה בפני מחלות. מארג הסיבים יהיה שלם ללא רווחים. הסיבים יהיו מאורגנים ומקבילים זה לזה (ראה תרשים 1). אנשים בעלי קשתית מסוג כזה “מחוסנים” מלידה, באופן טבעי, נגד מחלות. יש להם כוחות ריפוי טבעיים. הם מתרפאים בכוחות עצמם. היתה לי מטופלת שהיו לה סימנים שהצביעו על ציסטות בשד השמאלי. צפיפות מארג הסיבים שלה היה “סילק” ולכן הסיכוי שאלו יהפכו לממאירים היו נמוכים. לאחר טיפול שכלל דיאטת אלימינציה וצמחי מרפא לניקוי מערכת הלימפה, הסימנים שבקשתית הפכו לבהירים יותר.

רמת צפיפות בשם “סילק ליינן” תאופיין במספר קווים לבנים סבוכים זה בזה המצביעים על פגיעות תורשתיות. לעיתים יופיעו גם קווים לבנים המצביעים על הפרשות תת אקוטיות. לפעמים יופיעו גם טבעות עצב (2). בעלי קשתיות ברמת צפיפות כזו נחשבים מעט פחות חסינים מבעלי רמת צפיפות “סילק” בגלל הנטיות התורשתיות שלהם. ברמת הטיפולית, יהיה צורך בחיזוק הנטיות התורשתיות.

רמת צפיפות “ליינן” תאופיין בקווים לבנים וסבוכים. הקשתית תכיל טבעות עצב אחדות ויהיו סימנים רבים למצבים תת אקוטיים (סימני לקונות) וסימנים המצביעים על מצבים כרוניים (כמו סימני קריפטים). בעלי רמת צפיפות “ליינן” חסינים פחות בפני מחלות. כוחות הריפוי הפנימיים שלהם חלשים. הם זקוקים לזמן רב להתרפא ממחלה. הם זקוקים לטיפול מחזק ומנוחה ממושכת.

ברמת צפיפות “הסטן” ו”נט” שולטים סימנים המצביעים על מצבים כרוניים וניווניים. יהיו רווחים גדולים בין סיב לסיב. הסיבים יהיו מקושרים בצורה לא מאורגנת. טבעות העצב חלקות בחלקן ויהיו מספר רב של פגיעות סגורות. צפיפות מסוג כזה מעידה על כושר תנגודת נמוך מאוד בפני מחלות (4,5). אנשים כאלו חסרי כוחות ריפוי פנימיים. אלו אנשים שמתעייפים מהר מאוד ובמקביל עשויים ליפול למשכב הם מחלימים לאט, ודורשים טיפול ממושך, תוספות מזון וצמחי מרפא מחזקים למשך תקופה ארוכה, מנוחה ממושכת.

מאת: דר` שלומית תמיר – אירידיולוגיה.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים