בריאות שמלות ערב
בריאות
                 בריאות | הריון | דיאטה תזונה | ויטמינים ומינראלים | צמחי מרפא | הורים - הורים וילדים | מין - זוגיות | בריאות וטיפוח העור | מרפאות מומחי טבעלייף | דף הבית  
בריאות הגבר
| בריאות האישה | לב - מחלות הלב | סרטן | דיכאון - בריאות הנפש | רפואה משלימה כל הכתבות מא' ועד ת'   |   SHOP ON-LINE   |   צור קשר
חיפוש בריאות

  חדש - אבחון עצמי
  סובלים מבעיה כלשהי ? 
  כאבים בחזה, פריחה 
  בעור, כאב במתן שתן,
  דלקת בשד, כאבי בטן,
  כאבי מחזור  ועוד......
  ענו לשאלונים שערכו 
  רופאים ומומחים צפו מיד
  באבחון מקצועי און-ליין.
  לגשת לאבחון המתאים
  לכם הקליקו כאן...
  ניתוח מצבך הרפואי
  מלאו שאלון  און-ליין 
  ותקבלו מיידית את ניתוח
  הפרופיל הרפואי והרגשי 
  שלכם.  הקליקו  כאן
  עוד באתר טבעלייף
 • דיכאון
 • דיאטה - לקרוא
 • כאבי מחזור
 • כאבי גב
 • אלרגיה
 • מחשבון קלוריות
 • מחשבון BMI
 • מחשבון משקל
 • פענוח בדיקות דם
 • ויטמינים ומינראלים
 • מתכוני בריאות
 • מזון למוח
 • גברים נשים וסקס
 • סרטן
 • צמחי מרפא
 • סוכרת
 • פורום    Forum
 • דף הבית בריאות האישה מחזור, גיל המעבר וטיפול הומיאופתי רפואת נשים, מחזור הווסת ופריון, והטיפול המשולב עם הרפואה הסינית
  מין וזוגיות בריאות העור תזונה ודיאטה מחשבונים כתבות חמות פורומים ורופאים
  בריאות הנפש הורים וילדים הריון ולידה חיפוש אינדקסים ווידאו
     
   

  רפואת נשים, מחזור הווסת ופריון, והטיפול המשולב עם הרפואה הסינית

   רפואת נשים, מחזור הווסת ופריון, והטיפול המשולב עם הרפואה הסינית
  בריאות כאבי מחזור, המערכת הנשית מורכבת ממספר איברים אשר כל אחד מהם יכול להוות מקור לחוסר איזון ולבעיה רפואית. היא מושפעת מרגשות, תזונה, גיל וכמובן תהליך המחזור והריון.
  כתבות נוספות באותו הנושאהדפסשלח לחברדף הבית

  גניקולוגיה (רפואת נשים), הוא תחום מרתק ומורכב.

  המערכת הנשית מורכבת ממספר איברים אשר כל אחד מהם יכול להוות מקור לחוסר איזון ולבעיה רפואית. היא  מושפעת מרגשות, תזונה, , גיל וכמובן תהליך המחזור, הריון  / לידה, , הנקה והורמונים המשפיעים על תפקודה והרגשתה של האישה.

   

  הרפואה הסינית עוסקת שנים רבות בהבנה ובטיפול בגניקולוגיה ובבריאות האישה.

  הידע ברפואת הנשים התחיל כבר ב- 1500 לפני הספירה, בעיקר בתחום הלידה ובטיפול בתופעות המחזור ע"י צמחי מרפא. באמצע המאה ה – 19 החלה אינטגרציה בין הרפואה המודרנית לרפואה הסינית המסורתית וכיום ניתן לטפל במגוון רחב של בעיות בעזרת שילוב  הרפואה המודרנית והרפואה הסינית ובמקרים רבים ניתן לשפר את תפקוד ואיכות חייה של האישה בעזרת הרפואה הסינית בלבד.

   

  מחזור הווסת

   

  ווסת האישה מתחילה בתקופת הפוריות ומלווה את האישה עד תקופת המנופאוזה (בערך מגיל 12 עד 50). התהליך מתרחש במחזורים חודשיים (אלא אם כן האישה הרה). היום הראשון של הדימום נחשב לתחילתו של כל מחזור וסת ומסתיים בדיוק לפני תחילת הדימום הבא.

  אורכו של מחזור נורמאלי נע בין 21 יום ל- 40 יום.

   

  מחזור הווסת מתחלק לשלושה חלקים:

  שלב הזקיק: נמשך מהיום הראשון של הדימום ועד ליום הביוץ. בשלב זה מתפתחים הזקיקים בשחלות (הזקיקים מכילים את הביציות). שלב זה נוטה להיות קצר יותר בסוף שנות הפוריות (סמוך להפסקת הווסת). בתקופת הדימום חלק מרירית הרחם נושר (תגובה הורמונאלית) השכבה העליונה ושכבת הביניים של רפידת הרחם נושרות בשלב זה, ושכבת הבסיס התחתונה נשארת במקומה ומייצרת תאים חדשים לבניית השכבות שנשרו.  שלב הדימום נמשך 5 ימים בממוצע.

  שלב הביוץ: השלב בו משתחררת הביצית. ישנם נשים שיחושו כאב עמום בצד אחד של הבטן התחתונה (אזור השחלות). שחרור הביצית מתרחש תמיד בשחלה אחת בלבד (מתרחש באופן אקראי).

  שלב לוטאלי: מופיע בעקבות הביוץ ונמשך עד שבועיים (אלא אם האישה התעברה) ומסתיים לפני שמתחיל מחזור ווסת חדש. בשלב זה הזקיק הבקוע נסגר ויוצר גופיף צהוב. הגופיף הצהוב מתנוון כעבור שבועיים ואז מתחיל מחזור ווסת חדש.

  במקרה של הפריה הגופיף מייצר הורמון HCG . הורמון זה שומר על קיום הגופיף הצהוב (המייצר פרוגסטרון), עד שהעובר גדל ומסוגל לייצר את ההורמונים בעצמו. (בדיקת הריון מתבססת על הורמון זה בשתן האישה.

   

  נתוני מחזור ווסת תקין לפי הרפואה הסינית:

  גיל קבלת ווסת ראשונה – 10 עד 13

  גיל הפסקת ווסת – מעל 50

  זמן מחזור ממוצע 28 ימים

  זמן דימום ממוצע 5 ימים

  צבע הדם ורוד / אדום, ללא קרישי דם

  מלבד ימי הדימום (בשלב הזקיק), לא מופיע דימום נוסף

  לפני, במהלך ובסוף הווסת לא מופיעים כאבים (בטן, גב, רגליים...)

  לפני, במהלך ובסוף הווסת לא מופיעים מצבי רוח (כעס, עצבנות, דיכאון. ...)

   

  חוסר איזון במחזור ובווסת:

  מעטות הנשים שהמחזור או הווסת עובר עליהם בשלום, ללא כאבים, מצבי רוח ותופעות נוספות. מסיבה זו מקובל היום לחשוב שמחזור ווסת "נורמאלי" כרוך בסבל רב. כמובן שזוהי טעות חמורה בתפיסה הגורמת לשנים רבות של סבל  לנערות צעירות ונשים רבות.

  הפתרון כמעט היחידי המקובל לטיפול בבעיות המחזור כיום הוא גלולות. הגלולות "מאזנות" את חוסר האיזון ההורמונאלי לתקופת לקיחתן, אך לאורך זמן לא פותרות אותו ואף מחמירות אותו. עדות לכך היא העובדה שבעת הפסקתן כל התופעות חוזרות ואף מחמירות. (מחקרים רבים מעידים על נזק רב של ההורמונים (דרך לקיחת הגלולות), הגורם לסרטנים ומחלות שונות). רוב הנשים מפסיקות את הגלולות כשהן רוצות להרות. לאחר שנים רבות של נטילת גלולות, המערכת ההורמונאלית עלולה להשתבש והדבר גורם פעמים רבות לקשיים רבים בניסיון להרות ולבעיות פריון שונות.

   

  התופעות המוצגות בדף זה הן שכיחות ביותר במרפאתי. בכל אלה ניתן לטפל בעזרתם של צמחי המרפא, הדיקור הסיני והתזונה הרפואית בקלות וללא נזק כלל. כל אישה שמגיעה לטיפול עוברת תשאול ואבחון המשלב בתוכו את הבדיקות המקובלות (הורמונים, דם, רנטגן...) ואת האבחון הסיני הכולל אבחנת דופק ולשון. לאחר האבחון נעשה טיפול ממוקד וספציפי לכל אחת ונרשמות המלצות לשיפור התסמינים בבית.

   

  הפרעות וסת:

  תסמונת טרום וסתית (PMS): מצב שבו מופעים מגוון תסמינים במשך שבוע עד שבועיים לפני ראשיתו של מחזור וסת חדש. התסמינים כוללים עצבנות, רגזנות, חוסר סבלנות, דיכאון קל, כאבי ראש, רגישות בשדיים, נפיחות בשדיים, כאבי גב, , חוסר תאבון או רעב, נפיחות הבטן, חולשה, סחרחורות, גלי חום, בחילות והקאות, בלבול וקשיי ריכוז.

   

  וסת מכאיבה: כאב בטן הנובע מהתכווצויות יתר של הרחם בזמן הווסת. זוהי תופעה נפוצה ביותר ממחצית הנשים. עלולה להופיע כבר במחזור הראשון ועד המחזור האחרון בחיי האישה.

  ברוב במקרים זוהי וסת מכאיבה ראשונית, כלומר ללא ממצע רפואי, אך יש לשלול תופעות של וסת מכאיבה שניונית הכוללות רחם אחורי, אנדומטריוזיס, פיברואידים, אנדומיוזיס והידבקויות. התסמינים כוללים כאב בטן שעלול להתפשט לגב ולרגליים.

  לעיתים רבות  סובלת האישה מבחילות, כאבי ראש, השתנה מוגברת ושלשולים ועצירות לסירוגין.

   

  אל וסת: היעדר מוחלט של הווסת החודשית, בין שהווסת אינה מתחילה כלל (אל וסת ראשונית) ובין שהיא נפסקת לפתע (אל וסת שניונית). כמובן שהיעדר ווסת הוא מצב נורמאלי בזמן הריון, הנקה, לפני ההתבגרות המינית ולאחר חדלון הווסת. הסיבות למצב זה הן רבות וביניהם- חוסר איזון בבלוטת המוח, בבלוטת התריס וביותרת הכליה, תפקוד לקוי של השחלות או אחד מאברי המין, עודף פעילות גופנית, ופגם מולד באברי המין.

   

  חדלון וסת מוקדם: זהו מצב שבו השחלות אינן מתפקדות והווסת מפסיקה להופיע לפני גיל 40 (לפי הרפואה הסינית לפני גיל 45 ואפילו 50). הגורמים לכך הם הפרעות תורשתיות (נוגדנים הורסים את השחלות) ועישון, אך לרוב לא נמצאים ממצאים ברורים לגורם התופעה, רק רמות נמוכות של אסטרוגן. אצל נשים הסובלות מחדלון וסת מוקדם מתגלים גם תסמינים כגון גלי חום, הפרעות במצב הרוח, הזעות לילה ובעיות שינה.

   

  מחזור מאחר / ארוך ( (oligomenorrhoea: זהו מצב שבו כל ימי המחזור מתעכבים ומתארכים מעל 35 או 40 יום. כמובן שיש לשלול במקרה זה הריון וחדלון ווסת נורמאלי.

   

  מחזור מקדים / קצר (polymenorrhoea): זהו מצב  שבו המחזור קצר ביותר והווסת מגיעה כל פחות מ 20 יום.

   

  דימום מועט (hypomenorrhea ): זהו בעצם מצב של חוסר איזון שנשים לא סובלות ממנו ולרוב אפילו מרוצות ממצבן. מצב שבו ימי הדימום הווסתי קצרים והדימום מועט. מצב זה לא גורם לסבל ולירידה באיכות החיים אך הוא מעיד בהחלט על חוסר איזון שעלול להתבטא בעתיד בדרכים אחרות. לכן תופעה זו מצריכה טיפול לא פחות מהאחרות.

   

  דימום ארוך (menorrhagia (: זהו מצב שבו ימי הדימום הווסתי מתמשכים למעלה מ 5 ימים, או שכמות הדם מאוד גדולה. במצב זה יש לשלול שרירנים (מיומה) או ציסטות באברי המין.

   

  דימום בין ווסתי (metrorrhagia): מצב שבו יש דימומים ספונטאניים שלא בזמן הווסת, אלה בתקופת המחזור עצמו. למצב זה אינן מתלוות תופעות נוספות, אך הדימום עלול להיות רב, להתמשך כמעט כל המחזור בהפסקות קלות, דבר שעלול להוביל לעייפות,חוסר דם ואנמיה. הדימומים יכולים להיות קלים בלבד או כבדים ומתמשכים.

   

  Menometorrhagia: שילוב של מספר תסמינים ותופעות חוסר איזון- מחזור לא סדיר+ דימום כבד+ דימום בין ווסתי וכו'. במצב זה חשוב לשלול המצאות מיומה (שרירנים), טרומבוציטופניה ובעיה בהיפופיזה.

   

  Post menopausal bleeding : כאשר מתחיל לפתע דימום בשלב בו האישה כבר נכנסה לשלב המנופאוזה (חדלון ווסת). בחלק מהמקרים זהו מצב של חוסר איזון הורמונאלי חולף ופתיר בקלות, אך לעיתים רבות התופעה מתחילה בעקבות מיומה (שרירנים), או סרטן הרחם.

   

   

  חוסר פריון

  חוסר פריון / עקרות מוגדר כאי יכולת של זוג להגיע לכלל התעברות לאחר שנה לפחות של קיום יחסי מין בקביעות וללא שימוש באמצעי מניעה. בארץ ובארצות הברית אחד מכל חמישה זוגות עונה על ההגדרה של חוסר פריון.

  הסיבות לשכיחותה הגדלה של התופעה הם: חוסר איזון הורמונאלי, בעיה באיכות או כמות הזרע הגברי, חתונה בגיל מאוחר, רצון להגשים שאיפות , רצון לעצמאיות של האישה, תזונה מקלקלת, עישון, חוסר /עודף פעילות גופנית, מתח, חוסר שינה וכו'.

  בחלק גדול מהמקרים שני בני הזוג בריאים לחלוטין ואין כל ממצא רפואי שיכול להסביר את חוסר יכולתם להביא ילד לעולם.

   

  הגורמים הרפואיים העיקריים לבעיית הפריון כוללים:

  הצד הגברי:

  בעיות בתחום הזרע- כמות זרע נמוך, עוצמת זרע נמוכה, צורת זרע לא תקינה, תנועתיות זרע נמוכה או לא נכונה, נוזל זרע חומצי מידי, נוזל זרע יבש או מימי מידי והעדר זרע. במקרים של בעיית זרע הטיפול המקובל אינו מספק ולא נותן תשובה רפואית ופתרון לבעיה מלבד האפשרות לסינון הזרע הטוב והחדרתו לגוף האישה.

  הרפואה הסינית מתמודדת נהדר כמעט עם כל בעיות הזרע. יש קושי רב במקרים בהם הזרע נע לכיוונים שונים ובמקרים של העדר מוחלט של זרע, אך בכל שאר המקרים ניתן לשפר את הבעיה ולרפא לחלוטין את איכותו, כמותו ותנועתו של הזרע.

   

  הצד הנשי:

  מורכב יותר מהגברי וכולל בעיות בכל מערכת המין ומערכת הרבייה וכולל- בעיות ביוץ, חצוצרות, שחלות, צוואר הרחם ובעיות מנטאליות.

  במקרה של ביוץ אשר לא קיים או לא מסודר בעקבות בעיה הורמונאלית, העניין מטופל ע"י טיפול הורמונאלי כזה או אחר. הטיפול ההורמונאלי אינו פותר את הבעיה, אלה מאפשר ביוץ באופן זמני בלבד. הרפואה הסינית , לעומת זאת, משתמשת בצמחי מרפא ודיקור לפתרון שורש הבעיה והטיפול מאפשר לאישה לבייץ באופן תקין. הטיפול אורך יותר זמן מהטיפול ההורמונאלי, אך מאפשר ריפוי ובריאות (בניגוד להורמונים אשר מסכנים את בריאות האישה והעובר).

   

  חצוצרות- במקרים מסוימים החצוצרות הן אנומליות במבנה או בתפקוד כתוצאה מזיהום, אנדומטריוזיס, הדבקויות, גושים סיביים או מסיבה לא ברורה. ניתן ע"י צילום רנטגן מיוחד של הרחם והחצוצרות לבדוק ולטפל בבעיה. במקרים בהן הסיבה אינה ידועה, הפתרון אינו ידוע, לכן האפשרות היחידה היא טיפול בדיקור סיני המאבחן את גורם המחלה ומטפל באשה מהשורש.

   

  צוואר הרחם-  הבעיה העיקרית של צוואר הרחם הוא ריר צוואר הרחם. ריר צוואר הרחם משמש כמסנן ומונע כניסה של חיידקים מצוואר הרחם לרחם. ריר צוואר הרחם גם מחזק את כושר ההישרדות של הזרע. רק בשלב הזקיקי של המחזור הווסתי בו עולה רמת הורמון אסטרדיול הזרע יכול לחדור את הריר לכיוון הרחם והחצוצרות. לעיתים ישנה רמת הורמון נמוכה ביותר בזמן הזקיקי כך שהזרע אינו יכול לחדור פנימה. הדרך היחידה לפתרון הבעיה היא הפריה תוך רחמית, שבה מחדירים את תאי הזרע ישירות אל הרחם.

  הרפואה הסינית יכולה לפתור את בעיית הריר ע"י איזון הורמונאלי ואנרגטי של האישה. הטיפול יבוצע ע"י צמחי מרפא, דיקור סיני ותוספי תזונה המשפרים את אנרגיית הכבד והכליות.

   

  רוב הזוגות המגיעים למרפאתי בעקבות חוסר פריון- בריאים, ללא ממצא רפואי המעיד על בעיה וללא פתרון מלבד טיפול הורמונאלי, הזרעות והפריה. זוגות אלה לא מעוניינים לעבור את שרשרת העינויים הכרוכה בטיפולים ומוצאים ברפואה סינית פתרון יעיל, בריא ומהיר ל"בעיית" הפוריות שלהם.הדרך הטובה ביותר להגדיל את הסיכויים להפריה היא טיפול בגבר ובאישה ביחד.

   

  לסיכום:

  מחזור הווסת הפריון האישה הוא תהליך טבעי שמגיע בזמנים קבועים ולו נתונים אשר משתנים מאישה לאישה. כאבים, דימום ממושך, תופעות קדם ווסתיות ואיכות זרע נמוכה הפכו לתסמינים רפואיים "נורמאליים".

  תופעות אלו ואחרות יכולות להשתפר באופן משמעותי ואף להעלם (ולהפתעת רופאים רבים),  בעזרת טיפול ברפואה הסינית המשלב דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה בריאה.

  ברוב המקרים טיפול בדיקור, צמחי מרפא ושיפור תזונתי קטן מספיק בהחלט על מנת לפתור את הבעיה בדרך להפריה נורמאלית ובריאה ולשיפור איכות החיים של האישה.

   

  בהצלחה בווסת הבאה ובהקמת המשפחה...

  זיו אלקלעי

  מומחה לרפואה סינית וגניקולוגיה סינית

  www.zivmedica.com


  לעוד מידע כדאי ומומלץ ביותר לבקר בדף הבית של טבעלייף
  לחצו כאן לכניסה
   
     
  לחץ כאן לכתבות נוספות באותו הנושא
  מאד מומלץ לקרוא כתבות נוספות מכיוון שבדרך כלל רק בטבעלייף הכתבות הינן מאת
  כותבים שונים או מחקרים שונים, מזוויות ראייה שונות, ע"פ ניסיון שונה, לפעמים ע"פ
  רפואה קונבנציונאלית, לפעמים ע"פ רפואה משלימה ולפעמים ע"פ שילוב שתי השיטות.
  לחץ כאן לכתבות נוספות מאת המחבר

  רפואת נשים, בריאות האישה, מחזור הווסת ופריון.

  כל הכתוב ו/או המתפרסם בטבעלייף הוא מידע בלבד, ואין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, איבחון, ו/או המלצה לטיפול זה או אחר ו/או נטילת חומר זה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להנתן בידי רופא ותחת פיקוחו.
  כל הכתוב ו/או המתפרסם באתר טבעלייף הוא מידע בלבד, ובשום פנים ואופן אין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, אבחון, ו/או המלצה לטיפול כזה או אחר, ו/או נטילת חומר כזה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להינתן בידי רופא מוסמך ותחת פיקוחו בלבד.

  אין להעתיק או להשתמש בחומרים הנמצאים באתר לרבות כתבות, שאלות ותשובות במרפאות הרופאים
  הודעות הפורומים ו/או כל חומר אחר המוצג באתר ללא אישור מפורש והחתום ע"י מערכת טבעלייף.
  בכל השייך לפרסום באתר כולל כתבות מרפאות ופורומים ניתן לפנות אלינו צור קשר  דיאטה פורומים מחשבונים ויטמינים | צמחי מרפא | שמנים צמחיים
  תנאי שימוש | הריון | בריאות | דיאטה | גברים | נשים | ילדים | מתכונים
  רפואה אלטרנטיבית | רפואה טבעית | רפואה משלימה | רפואה סינית | רפואה רפואת ילדים
  רפואה בריאות כללית | רפואה כללית בריאות | פסיכולוגיה | הורים וילדים | הרכבים 
  בריאותדיאטהרפואה
   מחלות
  רפואה בריאותמחלות איכות חייםרפואה בריאות
   
   
   
   
   
   
   
    לחיפוש מתקדם לחץ כאן