בריאות שמלות ערב
בריאות
                 בריאות | הריון | דיאטה תזונה | ויטמינים ומינראלים | צמחי מרפא | הורים - הורים וילדים | מין - זוגיות | בריאות וטיפוח העור | מרפאות מומחי טבעלייף | דף הבית  
בריאות הגבר
| בריאות האישה | לב - מחלות הלב | סרטן | דיכאון - בריאות הנפש | רפואה משלימה כל הכתבות מא' ועד ת'   |   SHOP ON-LINE   |   צור קשר
חיפוש בריאות

  חדש - אבחון עצמי
  סובלים מבעיה כלשהי ? 
  כאבים בחזה, פריחה 
  בעור, כאב במתן שתן,
  דלקת בשד, כאבי בטן,
  כאבי מחזור  ועוד......
  ענו לשאלונים שערכו 
  רופאים ומומחים צפו מיד
  באבחון מקצועי און-ליין.
  לגשת לאבחון המתאים
  לכם הקליקו כאן...
  ניתוח מצבך הרפואי
  מלאו שאלון  און-ליין 
  ותקבלו מיידית את ניתוח
  הפרופיל הרפואי והרגשי 
  שלכם.  הקליקו  כאן
  עוד באתר טבעלייף
 • דיכאון
 • דיאטה - לקרוא
 • כאבי מחזור
 • כאבי גב
 • אלרגיה
 • מחשבון קלוריות
 • מחשבון BMI
 • מחשבון משקל
 • פענוח בדיקות דם
 • ויטמינים ומינראלים
 • מתכוני בריאות
 • מזון למוח
 • גברים נשים וסקס
 • סרטן
 • צמחי מרפא
 • סוכרת
 • פורום    Forum
 • דף הבית רפואה משלימה רפואה משלימה כללי שיטת הביואורגונומי, לכל דבר יש גוף אנרגטי. את הגוף האנרגטי ניתן לאבחן, לטפל ולשקם אנרגטית
  מין וזוגיות בריאות העור תזונה ודיאטה מחשבונים כתבות חמות פורומים ורופאים
  בריאות הנפש הורים וילדים הריון ולידה חיפוש אינדקסים ווידאו
     
   

  שיטת הביואורגונומי, לכל דבר יש גוף אנרגטי. את הגוף האנרגטי ניתן לאבחן, לטפל ולשקם אנרגטית

  שיטת הביואורגונומי, לכל דבר יש גוף אנרגטי. את הגוף האנרגטי ניתן לאבחן, לטפל ולשקם אנרגטית
  בריאות ביואורגונומי שיטת הביואורגונומי נוגה גזית
  כתבות נוספות באותו הנושאהדפסשלח לחברדף הבית

  ביואורגונומי 

  מאת נוגה גזית  - תלמידתו של רפי רוזן ז"ל

  מייסדת ומנהלת את המרכז לביואורגונומי

   

  ביואורגונומי היא שיטת טיפול ואבחון אותה המציא ופיתח רפי רוזן ז"ל בעקבות מחקריו של ד"ר וילהלם רייך (עמית מחקר של פרויד).

  משמעות השם ביו = חיים; אורגונומי =אורגון, השם שנתן ווילהלם רייך לאנרגיית החיים [מלשון אורגניזמים, יצורים חיים]. אנרגיה זו מוגדרת במזרח כ"צ'י" או "פארנה", וביהדות "חי".

  בסוף שנות ה-70 החל רפי רוזן לטפל בשיטת הביואנרגיה, ובהמשך  אף ללמד אותה. שיטה זו היתה שיטה פיזית, שונה מאוד משיטת הביואורגונומי, אותה פיתח בהמשך דרכו.

  בשנות ה-80, בעקבות מחקרים שערך רפי רוזן על אנרגית האורגון, הוא גילה כי באמצעות תגובת העפעפיים, ניתן ל"ראות" את מצבם האנרגטי של בני אדם, בעלי חיים, ואף את מצבם האנרגטי של מקומות, ארגונים, עסקים, גרמי שמיים ועוד. בנוסף הוא גילה כי יכולת העפעוף היא יכולת טבעית, הקיימת אצל כל בני האדם, וכינה אותה בשם "החוש השביעי", אשר מאפשר לנו ל"ראות" את המציאות שמעבר (או במילותיו של רפי רוזן – "לעפעף על המציאות שמעבר").

  מעניין לציין כי היכולת לאבחן באמצעות העפעפיים מוזכרת כבר במקורות, בספר תהילים פרק י"א פסוק ד': "ה' בהיכל קודשו, ה' בשמים כיסאו, עיניו יחזו, עפעפיו יבחנו בני אדם"

   

  עם השנים, באמצעות תגובת העפעפיים, "נולדה" שיטת הטיפול אותה כינה רפי רוזן "ביורגונומי" (המוכרת גם בשמות ביואורגונומי" או "ביואנרגיה שימושית").

   

  מהי תרומתה של שיטת הביואורגונומי לעולם?

  1.            התפיסה שלכל דבר יש ביטוי אנרגטי, או בלשון הביואורגונומי לכל דבר יש גוף אנרגטי. את הגוף האנרגטי ניתן לאבחן, לטפל ולשקם אנרגטית.

  2.            יכולת אבחון אנרגטית של כל דבר (בין אם זה גוף פיסי, מצב נפשי, מחשבה, פחד וכד'). ייחודו של האבחון הביואורגונומי הוא שהוא אינו פולשני ומתבצע ללא מגע פיסי. ויתרה מכך, אין צורך בקרבה פיסית של המטפל והמטופל, כך שניתן לאבחן ולטפל באנשים הנמצאים במרחק של אלפי קילומטרים זה מזה. כמו כן ניתן להגיע לדיוק גדול בשל העובדה שניתן להקטין או להגדיל את הגוף האנרגטי הנבדק בהתאם לצרכינו. לדוגמה,  ניתן להגדיל את האוזן ולבחון את האזור הפגוע עד לרמת העצב הבודד או לרמת התא. לחילופין, ניתן להקטין את הגוף האנרגטי של האדם כך שנוכל לבחון אותו כשהוא "נמצא מולנו" בגודל הנוח לנו.

  3.            ניתן לאבחן אירועים שונים במסלול חייו של המטופל, ולאתר טראומות ואירועים שונים שיצרו אצלו חסימות בגוף. בשפת הביואורגונומי, העבר אינו קיים, אלא נמצא כאן ועכשיו, ולכן ניתן לטפל בו ולשקם טראומות ופגיעות שהתרחשו בו. יכולת זו מאפשרת לאתר טראומות שהמטופל חווה גם בחיים קודמים. לדוגמה, חלק ממקרי האנורקסיה יכולים להיות מוסברים בחוויית מוות בתקופת השואה, או מוות שהיה מלווה בייסורי מצפון הקשורים לאוכל ולמחסור. הפוביות והפחדים המלווים אותנו ולא מרפים מאיתנו (פחד גבהים, פחד טיסה, פחד ממקומות סגורים, פחד ממרחבים) יושבים לרוב על רגע המוות הטראומטי מגלגול העבר. איך ניתן להסביר פוביות אלה אם לא כזיכרון של הגוף האנרגטי מחיים קודמים?

  4.            ישות משלימה! רעיון ייחודי לביואורגונומי. לפיו לכל אדם יש ישות משלימה המשפיעה על מהלך חייו (בן זוג אנרגטי החי במקום כלשהו בכדור הארץ). במידה והיא מתה מוות שאינו טבעי, היא שואבת את אנרגיות הגוף שלו, ומחלישה את רצונו לחיות. לעיתים מקור הבעיות והחולשות של האדם הם לא בתהליכים שהוא עצמו עובר אלא בהשפעות של הישות המשלימה שלו. מה שמסביר לנו את התופעה של אנשים השומרים באדיקות על בריאותם: תזונה נכונה, פעילות ספורטיבית, מנוחה וכו', ולמרות זאת מתנהלים ביום יום מתוך חולשה וחוסר חיות. כאשר האדם מתהלך בחייו ללא אותה מערכת הגנות (שהישות המשלימה החיה מעניקה לו), יש סיכויים גדולים יותר לבעיות פיזיות ונפשיות.

  מקרים כמו התאבדויות, מוות בעריסה, מחלות קשות למיניהן, הפרעות קשב וריכוז ועוד נובעות לרוב כתוצאה מאותה "בעיה" עם ההשלמה.

  במקרים רבים ניתן להבחין בשינויים וריפוי מאוד משמעותי מעצם האבחון והטיפול בהשלמה האנרגטית.

  מטופלת שביקשה את נפשה למות, אחרת שסבלה ממחלה קשה, ילד שסבל מהפרעות קשב וריכוז קשות – מקרים כאלו ועוד רבים אחרים מצאו מזור על ידי הטיפול הביואורגונומי בהשלמה.

  5.            טיפול באמצעות ערבול אנרגטי של המטופל עם המשלימה שלו! גם זו דרך ייחודית לביואורגונומי. הטיפול הוא כעין תפילה, בקשה מהמטופל שיכנס למתקן אנרגטי ("מערבל") יחד עם הישות המשלימה שלו מזמן האירוע שבו הוא נפגע ובקשה מה"מערבל" לערבל את האנרגיות שלהם מהזמן שלפני האירוע תוך כדי אירוע ועד ימינו.  הערבול משקם את שדות האנרגיה של המטופל ושל האיבר הפגוע, ומחזיר לו את פוטנציאל הריפוי.       
  משך הזמן מהטיפול האנרגטי ועד להבראה או הפחתה בכאבים שונה בין מטופל למטופל, מריפוי מיידי, ועד לריפוי המתרחש כעבור מספר שעות, ימים ולעתים רחוקות אף חודשים (כמו במקרה של בעיות בעיניים או בעיות עור שונות).

  6.            תפיסה שמערכות יחסים בחיים העכשוויים מושפעות ממערכות יחסים שהיו בחיים קודמים. שיקום מערכות החיים משם (מהגלגול שבו שני בני האדם חוו חוויה טראומטית בניהם) משקם את מערכת היחסים בניהם כאן.    

   

  למי כדאי לקבל טיפול ביואורגונומי?

  1. לאדם החולה במחלה פיסית

  על פי הביואורגונומי כל מחלה פיסית, מקורה בגוף האנרגטי. לכן יש לשקם אותו תחילה. השיקום יגרום להחזרת פוטנציאל הריפוי של הגוף ולהאצה בתהליך הריפוי.

  מצבים של מחלות כרוניות, נגרמים לעתים בשל מות הישות המשלימה בפציעה. במצב מוות כזה, הגוף האנרגטי של הישות המשלימה נצמד אל המטופל ושואב ממנו אנרגיה. בחלק גדול מהמקרים האדם מותש פיסית בגלל שאיבת האנרגיה מגופו וגם מאבד את הרצון לחיות. לכן, בטיפול בכל מחלה שהיא, רצוי לתת לאדם לפחות טיפול ביואורגונומי אחד בנוסף לטיפולים האחרים שהוא מקבל לשם חיזוק פוטנציאל הריפוי שלו.

   

  2. לאדם הנמצא בדכדוך נפשי

  אחד הדברים המרשימים ביותר שרפי רוזן מצא, הוא הקשר הישיר בין פתיחה וסגירה אנרגטית לבין הרגש והחשיבה של האדם. נושא החופש והשליטה כגורם הפותח וסוגר את השדות האנרגטיים של האדם, היוו בסיס להבנת תהליכים רבים בבריאות וחולי. לכל דבר ביקום יש את התדר האנרגטי שלו, למחשבה, מתח, כעס, פחד, כאב או טראומה. המטפלים בביורגונומי מתארים באמצעות העפעוף את מקור כל הגורמים לדכדוך ולמתח, מטפלים בהם ומביאים להקלה במצבו הנפשי של האדם.

   

  3. לאדם החולה במחלה נפשית

  אצל חלק גדול מהאנשים שסובלים מחוסר רצון לחיות, וממחשבות אובדניות יש ישות משלימה מתה הצמודה אליהם וכביכול "קוראת" להם להצטרף אליה. שחרור הישות מביא להקלה עד כדי "חזרה" לחיים באופן דרמטי ומפתיע!

  בביואורגונומי מצבי דיכאון מטופלים על-ידי טיפול בכיס המרה [האדם נמצא במרה שחורה], בטחול [מוטרד מכל מיני פרטים קטנים], ובמרכז האנרגטי של הפחדים והחרדות.

   

   4. למערכות יחסים הנתקלות בקשיים [בני זוג, הורים- -ילדים, מנהל–עובד, קולגות ועוד]

  הטיפול הביואורגונומי במערכות יחסים יכול לחולל שינוי ברמה של נס, וזאת בתנאי שהגורם ל"קצר" בין בני הזוג "יושב" על זיכרון תאי מחיים קודמים. ההנחה בבסיס הטיפול אומרת שהאדם מביא לחיים זיכרון של חוויות ומצבים שחווה בגלגולים קודמים. מצב זה יוצר משפטים כגון: "איך שראיתי אותו ידעתי שהוא יעצבן אותי", "רק הרחתי אותו מרחוק וכבר ידעתי שאיתו יהיו לי צרות". אך הבעיות הן לא רק באנשים אקראיים שפוגשים, אלא יכולות להיות בתוך המשפחה ולהתבטא בקשיים רבים ביצירת קשר וזרימה בין בני הבית.

  הטיפול הביואורגונומי מאתר את הגלגול בו חוו שני האנשים חוויה שהביאה לפירוד ולקשיים בחיים הנוכחיים. לדוגמה, אמא המתקשה לאהוב ילד מסוים במשפחה: ייתכן שבאחד הגלגולים חוותה צער פרידה מכך שאותו ילד (ייתכן שהיה אז בעלה) מת והשאיר אותה בשברון לב מוחלט. בגלגול הזה, זיכרון הכאב מאותו אדם, מונע ממנה לאהוב אותו בשנית מחשש של פגיעה רגשית המלווה באהבה האין סופית שהייתה אז.  

   

  5. למבנים, לעסקים, למרחבים שונים בעלי  "תחושה" לא נעימה או "תקיעות" אנרגטית

  "מקום חסר מזל" - האם זאת הערה סתמית הנזרקת לחלל האוויר או יש כאן מצב אנרגטי המחייב טיפול? איך זה שמקום שלא הצליח עסקית, מחליף בעלים ושוב אותו חוסר מזל דבק גם בו? מבחינה אנרגטית יש לכך הסבר, וטיפול בעסק ובמקום יכול להביא לשיפור גודל ביותר בתחושה של המקום ובהתנהלות העסקית שבו.

   

  ומה עוד?

  w             רפי רוזן לימד אותנו דרך ליצור מציאות טובה יותר על-ידי ציור אנרגטי, המזרים אנרגיה אל המקום או אל התחום שבו אנו רוצים ליצור שינוי לטובה. באופן זה ניתן לבקש בקשות אנרגטיות ולבדוק את פוטנציאל התגשמותן.

  w             כמו כן, העפעוף מאפשר לענות על כל שאלה של כן ולא (מעפעף או לא מעפעף). מכאן ש"יועץ סתרים" נכנס לחיים ומאפשר חוות דעת נוספת במקרים של התלבטות.

  w             העפעוף מאפשר לבדוק את האנרגטיות של כל המאכלים והמוצרים בהם אנו משתמשים ולהתאים לכל אחד את המתאים לו ביותר.

   

  לסיכום

  טכניקת הביואורגונומי היא טכניקה יעילה וייחודית, אשר כל אדם יכול להתחבר אליה, משום שבכל אדם קיימת היכולת לאבחן ולרפא באמצעות העפעפיים [החוש השביעי].

  מכאן שכמעט כל אדם יכול לסייע לעצמו ולאחרים בתהליך הריפוי האישי כמו גם בריפוי הסביבה ולעזור לכולנו לחיות במקום טוב, נעים ובריא יותר.

   

  אתם מוזמנים ליצור את הנס הפרטי שלכם – אין צורך בידע קודם.

  לשאלות, לבירורים על מועדי פתיחת קורסים ועל מטפלים ביואורגונומיים ברחבי הארץ:

  נוגה גזית, קבוץ גשר, 04-6758677

  052-8663899

  באתר: www.biorgonomy.net

  דוא"ל: bionoga@gmail.com


  לעוד מידע כדאי ומומלץ ביותר לבקר בדף הבית של טבעלייף
  לחצו כאן לכניסה
   
     
  לחץ כאן לכתבות נוספות באותו הנושא
  מאד מומלץ לקרוא כתבות נוספות מכיוון שבדרך כלל רק בטבעלייף הכתבות הינן מאת
  כותבים שונים או מחקרים שונים, מזוויות ראייה שונות, ע"פ ניסיון שונה, לפעמים ע"פ
  רפואה קונבנציונאלית, לפעמים ע"פ רפואה משלימה ולפעמים ע"פ שילוב שתי השיטות.
  לחץ כאן לכתבות נוספות מאת המחבר

  ביואורגונומי שיטת הביואורגונומי נוגה גזית.

  כל הכתוב ו/או המתפרסם בטבעלייף הוא מידע בלבד, ואין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, איבחון, ו/או המלצה לטיפול זה או אחר ו/או נטילת חומר זה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להנתן בידי רופא ותחת פיקוחו.
  כל הכתוב ו/או המתפרסם באתר טבעלייף הוא מידע בלבד, ובשום פנים ואופן אין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, אבחון, ו/או המלצה לטיפול כזה או אחר, ו/או נטילת חומר כזה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להינתן בידי רופא מוסמך ותחת פיקוחו בלבד.

  אין להעתיק או להשתמש בחומרים הנמצאים באתר לרבות כתבות, שאלות ותשובות במרפאות הרופאים
  הודעות הפורומים ו/או כל חומר אחר המוצג באתר ללא אישור מפורש והחתום ע"י מערכת טבעלייף.
  בכל השייך לפרסום באתר כולל כתבות מרפאות ופורומים ניתן לפנות אלינו צור קשר  דיאטה פורומים מחשבונים ויטמינים | צמחי מרפא | שמנים צמחיים
  תנאי שימוש | הריון | בריאות | דיאטה | גברים | נשים | ילדים | מתכונים
  רפואה אלטרנטיבית | רפואה טבעית | רפואה משלימה | רפואה סינית | רפואה רפואת ילדים
  רפואה בריאות כללית | רפואה כללית בריאות | פסיכולוגיה | הורים וילדים | הרכבים 
  בריאותדיאטהרפואה
   מחלות
  רפואה בריאותמחלות איכות חייםרפואה בריאות
   
   
   
   
   
   
   
    לחיפוש מתקדם לחץ כאן