בריאות שמלות ערב
                 בריאות | הריון | דיאטה תזונה | ויטמינים ומינראלים | צמחי מרפא | הורים - הורים וילדים | מין - זוגיות | בריאות וטיפוח העור | מרפאות מומחי טבעלייף | דף הבית  
בריאות הגבר
| בריאות האישה | לב - מחלות הלב | סרטן | דיכאון - בריאות הנפש | רפואה משלימה כל הכתבות מא' ועד ת'   |   SHOP ON-LINE   |   צור קשר
חיפוש בריאות

  חדש - אבחון עצמי
  סובלים מבעיה כלשהי ? 
  כאבים בחזה, פריחה 
  בעור, כאב במתן שתן,
  דלקת בשד, כאבי בטן,
  כאבי מחזור  ועוד......
  ענו לשאלונים שערכו 
  רופאים ומומחים צפו מיד
  באבחון מקצועי און-ליין.
  לגשת לאבחון המתאים
  לכם הקליקו כאן...
  ניתוח מצבך הרפואי
  מלאו שאלון  און-ליין 
  ותקבלו מיידית את ניתוח
  הפרופיל הרפואי והרגשי 
  שלכם.  הקליקו  כאן
  עוד באתר טבעלייף
 • דיכאון
 • דיאטה - לקרוא
 • כאבי מחזור
 • כאבי גב
 • אלרגיה
 • מחשבון קלוריות
 • מחשבון BMI
 • מחשבון משקל
 • פענוח בדיקות דם
 • ויטמינים ומינראלים
 • מתכוני בריאות
 • מזון למוח
 • גברים נשים וסקס
 • סרטן
 • צמחי מרפא
 • סוכרת
 • פורום    Forum
 • דף הבית הריון ולידה מניעת הריון הגלולה המרה למניעת הריון - מבט מהרפואה הסינית
  מין וזוגיות בריאות העור תזונה ודיאטה מחשבונים כתבות חמות פורומים ורופאים
  בריאות הנפש הורים וילדים הריון ולידה חיפוש אינדקסים ווידאו
     
   

  הגלולה המרה למניעת הריון - מבט מהרפואה הסינית

  הגלולה המרה למניעת הריון - מבט מהרפואה הסינית
  בריאות הריון - עובר עוברים הריון ולידה לידה תינוקות לידה טבעית הורות להיות הורים רפואה סינית רפואה טבעית
  כתבות נוספות באותו הנושאהדפסשלח לחברדף הבית
  הגלולה "המרה" למניעת הריון

  הגלולה למניעת הריון היוותה את הדגל למתירנות הגועשת של דור הפרחים. נשים רבות האמינו בעומק ליבן כי התגלה הנס של הפחד מפני הריון לא רצוי. יחסי המין הפכו לחופשיים והחרדה נותרה מאחור אצל השמרנים, המתנגדים האורתודוכסים מכל דת ואלו אשר שכחו ליטול את הגלולה. השמחה הייתה רבה בקרב רופאי הנשים, לפתע ניתן להם כלי עבודה כוחני בו תלויות נשים רבות. הנשים עצמן, הרבו ליטול גלולות כי זה היה נחוץ להשתייכות בחברות מתקדמות והאחרות פשוט לא רצו הריון לא צפוי מכל מערכת יחסים. מפעלים רבים השתיתו את רווחיהן על תעשייה זו. בתי המרקחת היו המפיצים של הגלולות והרווחים הנאים רק עודדו את ההפצה הנרחבת. המתנגדים לגלולה היו במיעוט והממסד הרפואי דאג לבטל את דעתם כי לגלולה נמצאו הרבה סיבות נוספות לבד מהיותן מונעת הריון. החגיגות נמשכו שנים ארוכות וכאילו כבר היה נדמה כי הניצחון מונח בחיק הגלולה עד אשר האמת החלה לזקוף קומה.

  בעשור האחרון החלו להופיע מאמרים רפואיים המורים על תופעות לוואי של הגלולות. אי אפשר היה להמשיך ולהסתיר את האמת המרה כי הגלולה הביאה באמתחתה עליה בשכיחות סרטן השד וסרטנים באיברי-המין הנשיים. מובן שהמפעלים עשו כל שביכולתם להוכיח עד כמה הגלולה טובה וחסרת כל קשר עם העלייה בשכיחות התחלואה הממאירה. נשים בגיל המעבר אשר סבלו מכל התסמינים הלא נעימים, נהנו מהטיפול בגלולות. ברם דווקא הן היו קבוצת הסיכון הגדולה להתפתחות הסרטן. אותן נשים בגיל המעבר להן הובטח כי הגלולה שומרת על נעוריהן ועצם נטילת הגלולה תמזער את הסיכון להתפתחות מחלות לב כליליות. האמת הייתה כואבת ביותר, כאשר בוצעו עבודות מחקר אובייקטיביות. שכיחות התופעות הטרומבו-אמבוליות, היווצרות קרישים בכלי הדם הורידיים ושליחת תסחיפים רק נמצאה במגמת עליה מסחררת. כיום, ידוע ומקובל כי הגלולה אסורה לאלו עם מקדמי סיכון לתופעות שכאלה. ומה על אובדן חומר עצם (אוסטיאופורוזיס)? הרי הייתה זו אחת מן האינדיקציות השכיחות למרשם הרפואי של הגלולות. שוב המציאות חזקה מכל ניסיונות ההסתרה. אכן ההורמונים משמשים חלק חשוב בבניית המטריקס של העצמות ברם, זה אינו מספיק לבניית העצם והצורך בחומר פעיל אמיתי גבר. כיום משתמשים בתרופה שונה לגמרי לצורך בניית העצם. גם דרגת הסיכון לתופעות נוספות רבות אינו מצדיק את נטילת הגלולות הללו. נערות צעירות רבות נתלו על הגלולה כמושיע מפני הופעת או החמרת פצעי הבגרות. אין ויכוח כי בזמן נטילת הגלולות הסבל של הפצעים קטן להפליא.
  הפסקת נטילת הגלולות הללו מביאה להתפרצות גועשת של אותם פצעים. ועד כמה חשוב לנו המראה החיצוני ובמיוחד כאשר מדובר בבחורה צעירה אשר מראה פניה הוא הדגל וכרטיס הכניסה לחברה ולמציאת בן זוג. עד כמה שכחו רופאי הנשים ליידע את אותן הצעירות כי הסיבה השכיחה ביותר לעקרות ראשונית יכולה להיות נטילת גלולות בגיל הצעיר ולאורך השנים. כן לא טורחים להזהיר את אותן הנערות והוריהן על האפשרות של נזקי קרישיות היתר. לא מפסיקים את רישום הגלולות כאשר חלקן של אותן נערות גם מעשן והסיכון רק גדל באחוזים מפחידים. הטענה של הריון לא רצוי בשל יחסי מין מזדמנים של אותן נערות הוא השוט בו משתמשים כדי להמשיך ולתת את הגלולה. המתירנות היתה אולי יותר מתונה באם הכלי הזה לא היה זמין לכולן וכמעט בכל גיל ובכל מצב.

  אינני מתיימר לשנות את פני החברה וגם אני הייתי בימים עברו צעיר ומלא תשוקה מינית כמו כל אותם הצעירים והצעירות. בדור שלי התייחסו לדברים הללו אחרת עם כי אני משתייך לדור הפרחים וההיפים הידוע. שום כלום לא היה זר לי אך עדיין היה אחרת.

  כל הנאמר לעיל מוכר וידוע לרופאי הנשים אולם, לצערי הרב ישנם לא מעטים אשר ממשיכים לתמוך בהפצת הגלולה. נראה לי כי השמרנות והחינוך הקודם עם השפעת מפיצי הגלולות, ואולי גם הענקת מענקי מחקר ועוד טובות הנאה, עדיין מגבים את המשך מתן המרשמים הללו וגם ללא הקפדה יתרה על המגבלות. הייתי מצפה כי הממסד הגניקולוגי יביע בקול את האני מאמין החדש שלו וייתן את המלצותיו הנכוחות ולא את הדרך של פעם. השינוי המתבקש הזה יכול להביא למפנה בראיית העולם של נשים רבות ובטוחני כי שינוי הרגלי הצריכה של הגלולה יתבטא והיטב.

  ברצוני להביא לידיעת הקוראים מספר דוגמאות של נזקי הגלולה בהיבט של הרפואה הסינית המסורתית. ככלל הגלולה מתפרקת בכבד וגורמת להתחממותו. היום גובר בהתמדה עד אשר מביא לחוסר איזון בין האנרגיות היין והיאנג. חום רב מדי בכבד גורם בין היתר לכליאת דם. הכבד אחראי על הזרימה החופשית של האנרגיה המניעה גם את הדם. בתחילה תיתכן כליאת אנרגיה הגוררת התפתחות כאבים, בהמשך יתכנו גושים שפירים כולל כסיות ( ציסטות ). כאשר הדם נכלא זהו השלב הבעייתי. ראשים יתכנו כאבים עזים מן הרגיל. בהמשך, גידולים יכולים להופיע בהקשר למסלול הכבד ולמסלולים אחרים לפי חמשת היסודות.
  על כן יתכנו גידולים בשד בשכיחות גבוהה. גידולים באיברי המין הנשיים. תופעות של קרישיות יתר נובעים על רקע ההפרעה בזרימת הדם. גם הדם עצמו מתחמם יתר על המידה וגורם לאודם באזורים שונים בגוף, למיני פריחות שונות ועד כדי תגובת רגישות יתר. באם יש גם לחות בגוף, הפצעים יהיו מוגלתיים ולעיתים גם יהיו עם ריח מבאיש. החום בכבד גורם לחוסר רגיעה ועד לכדי עצבנות וכעס בלתי נשלטים. לחץ הדם נוטה לעלות ועד לערכים מסוכנים. וטרם נכנסנו לתחילת ההשפעה של הכבד החם על האיברים הקשורים אליו דרך חמשת היסודות. אז כל מה שלקח שנים ארוכות לרפואה המערבית למצוא, לאחר מאבקים לא קלים, השקעות כסף וכוח אדם. הרפואה הסינית הכירה את זה גם ללא שום השקעה ורק היה נחוץ רצון טוב להקשיב למומחים ברפואה הזו.

  אשתף אתכם בכמה דוגמאות של מקרים חריגים של ההשפעה השלילית של הגלולה. אישה בסוף שנות הארבעים שלה, סבל של תופעות גיל המעבר. גלי חום והזעה ליליים, הפרעות שינה עצבנות, נטייה דיכאונית ותחילת אובדן חומר עצם. רופא הנשים המליץ בכל חום על הגלולה המושיעה. ואכן כך היה, ההטבה הייתה ניכרת ובפרק זמן קצר נראה היה לאישה כי היא חיה בגן-עדן. מה רבתה ההפתעה שבלי כל סיבה החלה לסבול מהרפס-זוסטר בקרבת העין תוך חדירת הנגיף אל תוך העין. לא היה מנוס אלא להזריק סטרואידים בכדי לנסות ולבלום את המשך התפשטות הנגיף אל תוך העין. בד בבד נטלה גם תרופות מקובלות כנגד מחלה נגיפית. כל הטיפולים הללו היו לשווא, המחלה התקדמה וכלל לא חשבה להתעכב בגין הטיפולים השונים. הכאבים היו ללא נשוא למרות תרופות משככות כאבים כולל נרקוטיקה. בשלב זה המליצו לאישה לפנות אלי לטיפול בדיקור ובמיוחד כנגד הכאבים שמבחינתה העלו מחשבה לעקור את העין.
  מיד בפגישה הראשונה, בתשאול המתחייב מצאתי כי האישה נוטלת גלולות. התניתי את הטיפול בהפסקת לקיחת הגלולות. מדובר בעשרים שנה אחורה, הרפואה הסינית בארץ הקודש עדיין בחיתולים. ומי אני העוסק "ברפואת אליל" מעיז להכתיב לגניקולוג המומחה, שהיה גם קולגה שלי באותו בי"ח ובאותו שנתון של מומחיות אך במקצועות שונים, לדרוש הפסקת נטילת הגלולות שהיו כה חיוניות לסבל האחר של האישה. האישה החליטה בתחילה ללכת עם הדרך הרפואית הרגילה ונמנעה מלקבל טיפול אחר. המציאות היא הנווט של פועלנו בחיים. הכאב הכריעה את קבלת ההחלטה. לא הסיכון באודן העין או הראייה בגין הזיהום בנגיף השיבו אותה אלי. הפעם הסכימה האישה עם לחץ משפחתי ניכר להתנייתי את המשך הטיפול בהפסקת לקיחת הגלולות. בתוך טיפולים אחדים של דיקור, ומדובר בימים קצרים בלבד, הכאבים פחתו, הנגיף נסוג בהתמדה. וכמו כל סוף טוב, גם במקרה דנן, הכל חלף כלא היה. האישה המשיכה במעקב בלבד ולאחר שנה לא נצפו הישנויות הבעיה. גם לאחר שנים רבות, נאמר לי ע"י הבת, שהייתה אחות בביה"ח בו עבדתי כי אימה בריאה ומוסרת לי את הערכתה. לגניקולוג ולי היו אינטראקציות לא נעימות אך פעם כאשר נזקק לי, השתנה האיש ואף הסכים ליטול חלק בכתיבת מאמר ברפואה הסינית ובעיות גניקולוגיות.

  המקרה השני היה של אישה באמצע שנות הארבעים. נוטלת גלולות בכדי למנוע הריון לא רצוי במהלך חיי הנישואים. אישה זו הגיעה אלי עם כאבי גב עזים במיוחד שלא הגיבו למנוחה ולמשככי כאבים למיניהם. ההצעה הייתה, לעשות ניתוח שאיבת דיסק. בד בבד נמצא בבדיקת רופא נשים כי היא סובלת גם מתהליך טרום סרטני בצוואר הרחם, קונדילומטה אקומינטום. אי אפשר היה לבצע פעולות פולשניות בשל כאבי הגב. ההחלטה הייתה, להמתין זמן סביר ולא לעכב את הטיפול הנדרש יותר מדי זמן. גם במקרה הזה הגיעה האישה לטיפול בשל הכאבים וההגבלה הניכרת בחיי היומיום. בדומה למקרה הקודם, גם כאן דרשתי הפסקת נטילת הגלולות. היו לבטים אך הכאבים הכריעו את כף ההחלטה. בתוך זמן קצר של טיפול בדיקור, כאבי הגב נעלמו כלא היו, הגידול הנגיפי גם הוא חלף ולא חזר מאז 15 שנים. האישה בקשר איתי כך שאני מכיר ויודע על כל מה שקורה מבחינה בריאותית.

  אישה צעירה שבה מן הניכר לארץ אך עם מטען של, הרפס על שפתי הנרתיק וכאבי גב עזים ביותר. הורי אותה בחורה היו לקוחות שלי כך שהם הובילו אותה אלי לטיפול בכאבים. בתשאול מצאתי את הקשר עם הגלולות. למרות גילה הצעיר והיותה רווקה, עמדתי על הצורך והתנאי של הפסקת לקיחת הגלולה. וכמו במקרה הקודם, גם כאן הכאבים הגיבו מהר ביותר לטיפול בדיקור וההרפס נעלם כלא היה. הפתעתה הייתה רבה כי בניכר טופלה בכל התרופות והמשחות המוכרות לטיפול בהרפס ולשווא. והנה הדיקור, "רפואה פרימיטיבית" שכזו, חוללה את פלאי המאה העשרים שלה.

  אישה צעירה בת 30, בעברה נטלה גלולות. עשתה הפסקה של שנים אחדות. הגיעה לארץ, הכירה גבר והתחילה לנהל חיי אישות. כדי למנוע הריון לא רצוי החליטה כי הגלולות יעשו את עבודת המניעה והיא בחופשת המולדת, תוכל לטעום ממנעמי החיים. המציאות טפחה על הפנים מהר מן המקובל. יום אחד התפתחה נפיחות ניכרת, אודם ורגישות בולטת ברגל. פנתה לבי"ח לבדיקה. ממצאי הבדיקה היו גזר דין קשה. סתימות מתמשכות בורידים הפנימיים של הרגל ועד לווריד הפנימי בבטן. בדלית ברירה התחילו טיפול בנוגדי קרישה. הרגל המשיכה להיות נפוחה, אדומה וכואבת. המגבלה הבולטת התגברה בהליכה של מספר צעדים. בצר לה ובגין הכאבים פנתה אלי לטיפול. הפעם כבר הרופאים הפנימיים הרגילים הפסיקו לה את הגלולות כי כבר ידוע על הקשר בין הגלולה ויתר הקרישה של הדם. הטיפול בדיקור הביא לשיפור ניכר בנפיחות ובאודם כמו גם בכאבים.

  מוסר ההשכל מכל הכתוב לעיל, אל תקבלו כמובן מאליו כל הצעה טיפולית. שווה לבדוק היטב מהן ההשלכות האפשריות של הכימיה אותה אנו מחדירים לגוף. אל תהססו להפסיק ליטול תרופות רק משום שהרופא מאיים או דורש. קחו אחריות על גופכם ובריאותכם. דעו רק כי ישנן דרכי טיפול נוספים והם זמינים לכם. כל שעליכם לעשות זה להיות פתוחים לעידן החדש. אל תחכו שהמציאות תחייב אתכם לפעול, נקטו עמדה מוקדם ככל האפשר ובטוחני כי תודו לעצמכם על כך.
  לעוד מידע כדאי ומומלץ ביותר לבקר בדף הבית של טבעלייף
  לחצו כאן לכניסה
   
     
  לחץ כאן לכתבות נוספות באותו הנושא
  מאד מומלץ לקרוא כתבות נוספות מכיוון שבדרך כלל רק בטבעלייף הכתבות הינן מאת
  כותבים שונים או מחקרים שונים, מזוויות ראייה שונות, ע"פ ניסיון שונה, לפעמים ע"פ
  רפואה קונבנציונאלית, לפעמים ע"פ רפואה משלימה ולפעמים ע"פ שילוב שתי השיטות.
  לחץ כאן לכתבות נוספות מאת המחבר

  בטבעלייף עוד מבחר כתבות על בעיות הריון עובר עוברים מי שפיר לידה הכנה ללידה לידה טבעית הריון לידה הריון ולידה יולדת לידה מוקדמת לידה פרטית תינוקות הנקה הפלות מניעת הריון הורות להיות הורים הריון פורום גידול ילדים אי פוריות בעיות פוריות רפואה משלימה רפואה טבעית רפואה סינית

  כל הכתוב ו/או המתפרסם בטבעלייף הוא מידע בלבד, ואין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, איבחון, ו/או המלצה לטיפול זה או אחר ו/או נטילת חומר זה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להנתן בידי רופא ותחת פיקוחו.
  כל הכתוב ו/או המתפרסם באתר טבעלייף הוא מידע בלבד, ובשום פנים ואופן אין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, אבחון, ו/או המלצה לטיפול כזה או אחר, ו/או נטילת חומר כזה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להינתן בידי רופא מוסמך ותחת פיקוחו בלבד.

  אין להעתיק או להשתמש בחומרים הנמצאים באתר לרבות כתבות, שאלות ותשובות במרפאות הרופאים
  הודעות הפורומים ו/או כל חומר אחר המוצג באתר ללא אישור מפורש והחתום ע"י מערכת טבעלייף.
  בכל השייך לפרסום באתר כולל כתבות מרפאות ופורומים ניתן לפנות אלינו צור קשר  דיאטה פורומים מחשבונים ויטמינים | צמחי מרפא | שמנים צמחיים
  תנאי שימוש | הריון | בריאות | דיאטה | גברים | נשים | ילדים | מתכונים
  רפואה אלטרנטיבית | רפואה טבעית | רפואה משלימה | רפואה סינית | רפואה רפואת ילדים
  רפואה בריאות כללית | רפואה כללית בריאות | פסיכולוגיה | הורים וילדים | הרכבים 
  בריאותדיאטהרפואה
   מחלות
  רפואה בריאותמחלות איכות חייםרפואה בריאות
   
   
   
   
   
   
   
    לחיפוש מתקדם לחץ כאן