בריאות שמלות ערב
                 בריאות | הריון | דיאטה תזונה | ויטמינים ומינראלים | צמחי מרפא | הורים - הורים וילדים | מין - זוגיות | בריאות וטיפוח העור | מרפאות מומחי טבעלייף | דף הבית  
בריאות הגבר
| בריאות האישה | לב - מחלות הלב | סרטן | דיכאון - בריאות הנפש | רפואה משלימה כל הכתבות מא' ועד ת'   |   SHOP ON-LINE   |   צור קשר
חיפוש בריאות

  חדש - אבחון עצמי
  סובלים מבעיה כלשהי ? 
  כאבים בחזה, פריחה 
  בעור, כאב במתן שתן,
  דלקת בשד, כאבי בטן,
  כאבי מחזור  ועוד......
  ענו לשאלונים שערכו 
  רופאים ומומחים צפו מיד
  באבחון מקצועי און-ליין.
  לגשת לאבחון המתאים
  לכם הקליקו כאן...
  ניתוח מצבך הרפואי
  מלאו שאלון  און-ליין 
  ותקבלו מיידית את ניתוח
  הפרופיל הרפואי והרגשי 
  שלכם.  הקליקו  כאן
  עוד באתר טבעלייף
 • דיכאון
 • דיאטה - לקרוא
 • כאבי מחזור
 • כאבי גב
 • אלרגיה
 • מחשבון קלוריות
 • מחשבון BMI
 • מחשבון משקל
 • פענוח בדיקות דם
 • ויטמינים ומינראלים
 • מתכוני בריאות
 • מזון למוח
 • גברים נשים וסקס
 • סרטן
 • צמחי מרפא
 • סוכרת
 • פורום    Forum
 • דף הבית הריון ולידה תופעות אבחונים ומחלות הטיפול ההומאופתי בדיכאון לאחר לידה
  מין וזוגיות בריאות העור תזונה ודיאטה מחשבונים כתבות חמות פורומים ורופאים
  בריאות הנפש הורים וילדים הריון ולידה חיפוש אינדקסים ווידאו
     
   

  הטיפול ההומאופתי בדיכאון לאחר לידה

  הטיפול ההומאופתי בדיכאון לאחר לידה
  בריאות הטיפול ההומאופתי בדיכאון לאחר לידה - לא רק בסימפטום
  כתבות נוספות באותו הנושאהדפסשלח לחברדף הבית
  הטיפול ההומאופתי בדיכאון לאחר לידה

  מחקרים שנעשו בדיכאון לאחר לידה מצאו שלוש רמות עקריות: דכאון קל, בינוני וקשה. הרמה השכיחה היא הדכאון הקל, שתשעים אחוז מהיולדות עוברות אותו ביום השלישי בגלל השינויים ההורמונליים שלאחר הלידה. אצל עשרים אחוז מהיולדות, הדכאון הקל הזה יתפתח למצב בינוני של אפתיה בשלושת החודשים הראשונים. אצל יולדת אחת מאלף, יתפתח מצב של דכאון קשה, אפתיה וחרדות.

  מצב הדכאון הקל, נגרם עקב השינויים ההורמונליים שנגרמים עקב הפסקת ההורמונים שמופרשים כל עוד העובר נמצא בבטן, והוא חולף תוך יום יומיים. הדכאון הבינוני, מתאפיין בדכדוך, עייפות וחוסר קשר רגשי עם התינוק, והוא נמשך מספר חודשים עד שהאם "מגלה" פתאום את התינוק ואת החיבור לאימהות. המצב השלישי, הקשה יותר, מתאפיין בסימני דכאון ברורים יותר. בנוסף לקשיי החיבור עם התינוק עצמו, היולדת מרגישה אפתיה רגשית גם לבני המשפחה האחרים, חוסר מוטיבציה לחיים בכלל, חוסר אנרגיה ועייפות, התקפי בכי ותחושת בדידות מול המצב. רגשות האשם החזקים, שמא הדכאון וחוסר הקשר הרגשי מזיקים לתינוק, מכבידים עוד יותר על המצב הנפשי והפיזי הרעוע ממילא. חוסר האונים מול המצב הנפשי הזה מעורר גם פחדים היכולים להתגבר עד כדי חרדות וקושי להישאר לבד, לצאת מהבית ופחד לפגוש אנשים בכלל. קשיי התפקוד עקב הדכאון מביאים גם רגשי אשם, בושה וניסיונות הסתרה, ומצב זה יכול להתדרדר עד לחוסר תפקוד כללי ולמחשבות אובדניות.

  לדכאון לאחר לידה אין סיבה אחת ברורה, וישנם מספר גורמים אפשריים למצב זה, וביניהם השינויים ההורמונאליים, איכות הקשר עם בן הזוג, השינויים בגוף, שינוי הסטטוס האישי מאדם עצמאי לאדם בעל מחויבות גדולה יותר, המצב הכלכלי, בדידות, היחסים עם המשפחה והחשש מחוסר היכולת להיות אמא טובה. בחלק מהמקרים הדכאון נופל על האישה כרעם ביום בהיר, גם במקרים בהם היא שמחה בהריון וציפתה לילד החדש שיופיע במשפחה.

  ברוב המקרים מוצע לדכאון טיפול פסיכולוגי או במקרים קשים, טיפול תרופתי בתרופות פסיכיאטריות. הגישה ההומאופתית המאוזנת אינה מתנגדת לטיפולים משולבים. ישנם מקרים שבהם רק הטיפול ההומאופתי יספיק, וישנם מקרים שסיוע של יעוץ ותמיכה פסיכולוגית הינם חיוניים. התרומה של הטיפול ההומאופתי, כפי שנראה בהמשך, יכולה לתרום לריפוי שורש הבעיה, במידה ומצליחים לאתר את המאפיינים העיקריים של המצב הנפשי האישה שסובלת מדכאון שכזה.

  "אין מחלות – יש אנשים חולים".
  סיסמת הטיפול ההומאופתי היא "אין מחלות – יש אנשים חולים", והעקרון הזה תופס גם במימד הנפשי. מבחינת התפיסה ההוליסטית ההומאופתית, לכל מצב נפשי או פזיולוגי, יש רקע וקרקע המצמיחים אותו, גם אם רקע זה אינו חשוף וידוע לאדם עצמו. מטרת ההומאופת היא לגלות את סוג הקרקע שמצמיחה את ה"צמח" הזה, ולטפל בקרקע, לא בצמח עצמו. הרעיון מאחרי תפיסה זו היא שאם תרפא את האדם, תחזק את יכולת ההתמודדות שלו - הגוף והנפש ירפאו את המחלה מבפנים, ללא הצורך בקביים של סיוע כימי. על כן הטיפול ההומאופתי אינו מתמקד בסימפטום עצמו, בדכאון, אלא בהבנת סביבת החיים של הסובלת מדכאון לאחר הלידה, הרקע הנפשי שלה, הדינמיקה המשפחתית שלה, נסיבות הגידול שלה ועוד. מסיבה זו, אם תבואנה עשר נשים שסובלות מדכאון לאחר לידה, כל אחת תקבל תרופה שונה, המאובחנת על פי תמונת הסמפטומים האישית והמיוחדת שלה.

  מניסיוני בתחום, דכאון לאחר לידה נובע בעיקר מהסיבות הבאות:

  א. הקושי במעבר שינויים, שהוא במקרה זה הקושי לשחרר את המצב הקודם של האישה העצמאית שאחראית לעצמה בלבד, וחייה עם בן הזוג חיים חופשיים ללא התחייבויות גדולות. חיים אלו לפתע נקטעים באחת וסובבים שביב שלומו ורצונותיו של יצור נוסף. אנו פוגשים כאן את הדילמה הפנימית העמוקה בין החופש לזרום ולעשות כל מה שבא לך, לבין המחויבות שנתפסת כמו כלא, עם האחריות שבאה איתה. אצל נשים מסוג זה, תחושת הכלא הפנימית בדרך כלל היתה כבר חבויה בפנים, ולידת הילד רק הוציאה אותה החוצה. על פי העיקרון של "אין מחלות יש אנשים חולים" הדבר הדרוש ריפוי במקרה זה הוא לא הדכאון עצמו, אלא תחושת הכלא הפנימית. גם במקרים בהם הופיע הדכאון לאחר הלידה השניה, יכול הדבר להיות "המסמר האחרון" בארון הקבורה של החופש.

  ב. סיבה נוספת היא חרדות עמוקות (עיתים נסתרות) ממצב האימהות, שנובעות מספקות לגבי היכולת להיות אמא טובה, ותחושת אי יכולת להתמודד כראוי עם כל האחריות הזו. סיבה זו מובילה את המטפל לבדוק את מצב הערך והדימוי העצמי של האמא הטריה, ומשם פעמים רבות לבדוק את טיב מערכת היחסים עם האמא-הסבתא. כאן הדבר שדורש ריפוי הוא תחושת הערך העצמי, הדימוי הנשי הפנימי, כל אותם חלקי נפש נשיים שהתהוו בילדות מול אמא שלא תפקדה באופן מאוזן ושגרמה לנזק ישיר או עקיף להתפתחות הנשיות של הילדה, שהפכה לאמא עם בעיות זהות ותפקוד נשיות.

  ג. סיבה נוספת היא מערכת היחסים עם בן הזוג, וכאן יש מספר גורמים: האמהות משנה את הדימוי העצמי החיצוני והמיני, וכאן מערכת היחסים עם בן הזוג נכנסת לפאזה חדשה. המקרים בעייתיים הם המקרים בהם הבחורה תלתה הרבה מהערך שלה בהופעתה החיצונית, ופגם מסוים בהופעה זו ערער אותה, וגרם לה לחשוב על עצמה כחסרת ערך. כאן, שוב, הדבר הדרוש ריפוי הוא הערך העצמי שנדבק חזק מידי להופעה החיצונית על חשבון הפנימיות. במקרים אחרים, הבעיה היא בחוסר התמיכה או איכות השיתוף עם בן הזוג. מצב האימהות החדש מחדד את הצרכים ומעלה על פני השטח את הנזקקות של האישה, שהופכת מעצמאית לתלותית יותר, ואם אין לה את התמיכה הרצויה, היא יכולה לשקוע בדכאון. כאן הדבר הדרוש ריפוי הוא איכות הקשר, והאסרטיביות של האשה, לקבל את מה שהיא ראויה לו.

  להלן מספר דוגמאות של נשים שסבלו מדכאון לאחר לידה וקבלו טיפול הומאופתי, עם הדגש על הטיפול במצב הפנימי שברקע:

  ענת, (שם בדוי) בת 29, קיבלה דכאון לאחר לידה לאחר הלידה הראשונה. בעלה היה שקוע בעבודה, והיחסים שלהם התאזנו בעיקר על ידי בילויים וחופשות, שנקטעו פתאום לאחר הופעת הילד בחייהם. ענת, שהיתה טיפוס חברתי ומוחצן מאד, הפסיקה לעבוד כי היא רצתה להקדיש את עצמה לילד בשנה הראשונה, אבל תוך כדי הישיבה בבית היא מצאה את עצמה מקנאת לבעלה ובטוחה שבגלל הלידה הוא כבר אינו מעונין בה כאישה, ושיש לו רומנים נוספים, ולא עזרו הסברים כל שהם. לאחר 5 חודשים ענת עברה לגור אצל הוריה, כי היא הפסיקה לתפקד והיתה סובלת מהתקפים קשים של חרדות. ענת קיבלה תרופה בשם לאכסיס, תרופה שמופקת מארס נחש דרום אמריקאי, שהיא תרופה שעוזרת לאנשים מוחצנים מאד עם דימוי עצמי פנימי פגוע, שחוסר הערך העצמי גורם להם לחשוב באופן אובססיבי, שבן הזוג שלהן מעדיף אחרות. לאחר קבלת התרופה פסקו החרדות והתקפי הקנאה, והדכאון נעלם תוך חדשיים מתחילת הטיפול.

  אתי, (שם בדוי) קיבלה את הדכאון לאחר הלידה שניה, והגיעה כבר בשלב שהיא סובלת ממחשבות אובדניות. אתי הרגישה שהיא הרגישה שהיא שוקעת וצוללת לעומק מעגל המועקה והדכאון ואין מה או מי שמסוגל לעזור לה. כיון שלא נראה לעיין דבר שמסוגל לעצור את ההתדרדרות, אתי חשבה שהיא עומדת לאבד את השפיות, וחלק מהפתרונות שעברו בראשה היו מסירה של הילדה לאימוץ, או התאבדות. אתי, שגם אמא שלה סבלה מדכאון שכזה, היתה בטוחה שהילדה לא תגדל לעולם, ושהיא תהיה לתמיד תקועה עם בקבוקים וחיתולים, כפי שקורה לאנשים השרויים בדכאון, שחושבים שתמונת העולם השחורה שלהם היא בלתי הפיכה. המאפיין הבולט של הדכאון של אתי היה רגשות אשם חזקים וכבדים על הנזק שהיא עושה לתינוקת ובן השני שלה, ותחושת חוסר ערך עצמי מוחלט עקב כך. אתי קיבלה תרופה בשם אאורום, שהיא תרופה המופקת מזהב, ומתאימה לאנשים פרפקציוניסטים עם רגש אחריות גדול מאוד, שנוטים לשקוע בדכאון ומחשבות אובדניות עקב תחושת כישלון בעמידה באתגרי החיים שלהם. התרופה ההומאופתי עזרה לאתי לקבל את הפרופורציות הנכונות ולצאת מהמצב הדכאוני שנראה לה בלתי הפיך.

  שולה (שם בדוי) היתה אם חד הורית, שקבלה את ההחלטה להרות בגיל 37, וילדה בגיל 39. שולה סמכה בעיקר על אמא שלה שתתמוך בה. האם, שחלתה בסמוך ללידה, השאירה אותה גם חרדה לשלומה וגם חסרת משענת שהיא צפתה לה. במקרה זה עלו דווקא תחושות נטישה חזקות על האם שנוטשת בדיוק שזקוקים לה, דפוס שהיה גם בעבר. תחושות הנטישה האלו שצפו ממקום עמוק ולא רציונאלי, השקיעו אותה בדכדוך עמוק וחוסר מוטיבציה. שולה הרגישה פגיעה ושבירה מאד, ועל כל מילה שנאמרה לה היא היתה פורצת בבכי. הטיפול ההומאופתי התמקד בתלותיות של שולה, שקיבלה תרופה הומאופתית בשם פולסטילה, שעזרה לה גם לצאת מהדכאון וגם מתחושות התלותיות והנטישה.

  לסיכום, הדיכאון לאחר הלידה איננו מצב שאין לו פתרון, בין אם בטיפול פסיכולוגי, הומאופתי - הוליסטי, או במקרים קשים, גם פסיכיאטרי, לפחות על מנת לצאת מהמצב הקשה. הטיפול ההומאופתי, שניתן בגלולות או בטיפות של חומרים טבעיים מדוללים, במידה והוא עולה על השורש שבאישיות החולה, מסוגל להפוך את המצב תוך מספר שבועות וחודשים.

  בברכה, יאיר שמר
  לעוד מידע כדאי ומומלץ ביותר לבקר בדף הבית של טבעלייף
  לחצו כאן לכניסה
   
     
  לחץ כאן לכתבות נוספות באותו הנושא
  מאד מומלץ לקרוא כתבות נוספות מכיוון שבדרך כלל רק בטבעלייף הכתבות הינן מאת
  כותבים שונים או מחקרים שונים, מזוויות ראייה שונות, ע"פ ניסיון שונה, לפעמים ע"פ
  רפואה קונבנציונאלית, לפעמים ע"פ רפואה משלימה ולפעמים ע"פ שילוב שתי השיטות.
  לחץ כאן לכתבות נוספות מאת המחבר

  כל הכתוב ו/או המתפרסם בטבעלייף הוא מידע בלבד, ואין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, איבחון, ו/או המלצה לטיפול זה או אחר ו/או נטילת חומר זה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להנתן בידי רופא ותחת פיקוחו.
  כל הכתוב ו/או המתפרסם באתר טבעלייף הוא מידע בלבד, ובשום פנים ואופן אין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, אבחון, ו/או המלצה לטיפול כזה או אחר, ו/או נטילת חומר כזה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להינתן בידי רופא מוסמך ותחת פיקוחו בלבד.

  אין להעתיק או להשתמש בחומרים הנמצאים באתר לרבות כתבות, שאלות ותשובות במרפאות הרופאים
  הודעות הפורומים ו/או כל חומר אחר המוצג באתר ללא אישור מפורש והחתום ע"י מערכת טבעלייף.
  בכל השייך לפרסום באתר כולל כתבות מרפאות ופורומים ניתן לפנות אלינו צור קשר  דיאטה פורומים מחשבונים ויטמינים | צמחי מרפא | שמנים צמחיים
  תנאי שימוש | הריון | בריאות | דיאטה | גברים | נשים | ילדים | מתכונים
  רפואה אלטרנטיבית | רפואה טבעית | רפואה משלימה | רפואה סינית | רפואה רפואת ילדים
  רפואה בריאות כללית | רפואה כללית בריאות | פסיכולוגיה | הורים וילדים | הרכבים 
  בריאותדיאטהרפואה
   מחלות
  רפואה בריאותמחלות איכות חייםרפואה בריאות
   
   
   
   
   
   
   
    לחיפוש מתקדם לחץ כאן