בריאות שמלות ערב
בריאות
                 בריאות | הריון | דיאטה תזונה | ויטמינים ומינראלים | צמחי מרפא | הורים - הורים וילדים | מין - זוגיות | בריאות וטיפוח העור | מרפאות מומחי טבעלייף | דף הבית  
בריאות הגבר
| בריאות האישה | לב - מחלות הלב | סרטן | דיכאון - בריאות הנפש | רפואה משלימה כל הכתבות מא' ועד ת'   |   SHOP ON-LINE   |   צור קשר
חיפוש בריאות

  חדש - אבחון עצמי
  סובלים מבעיה כלשהי ? 
  כאבים בחזה, פריחה 
  בעור, כאב במתן שתן,
  דלקת בשד, כאבי בטן,
  כאבי מחזור  ועוד......
  ענו לשאלונים שערכו 
  רופאים ומומחים צפו מיד
  באבחון מקצועי און-ליין.
  לגשת לאבחון המתאים
  לכם הקליקו כאן...
  ניתוח מצבך הרפואי
  מלאו שאלון  און-ליין 
  ותקבלו מיידית את ניתוח
  הפרופיל הרפואי והרגשי 
  שלכם.  הקליקו  כאן
  עוד באתר טבעלייף
 • דיכאון
 • דיאטה - לקרוא
 • כאבי מחזור
 • כאבי גב
 • אלרגיה
 • מחשבון קלוריות
 • מחשבון BMI
 • מחשבון משקל
 • פענוח בדיקות דם
 • ויטמינים ומינראלים
 • מתכוני בריאות
 • מזון למוח
 • גברים נשים וסקס
 • סרטן
 • צמחי מרפא
 • סוכרת
 • פורום    Forum
 • דף הבית רפואה סינית חמשת החושים – הגשר בין עבר והווה
  מין וזוגיות בריאות העור תזונה ודיאטה מחשבונים כתבות חמות פורומים ורופאים
  בריאות הנפש הורים וילדים הריון ולידה חיפוש אינדקסים ווידאו
     
   

  חמשת החושים – הגשר בין עבר והווה

   חמשת החושים – הגשר בין עבר והווה
  בריאות חמשת החושים – הגשר בין עבר והווה
  כתבות נוספות באותו הנושאהדפסשלח לחברדף הבית
  חמשת החושים – הגשר בין עבר והווה

  חלק א`

  ליצורים היותר מתקדמים, בולל אותנו בני האדם, ישנם 5 חושים פעילים ומוכחים. כל חוש פועל על איבר או אזור אחר בגופינו ומגיע אל אתר אחר במוח המתרגם, מבהיר, מזהיר ומקבל החלטה על נקיטת פעולה. חיינו יהיו מלאים יותר באם נטפח את כל אחד מן החושים. העשרת החושים, באופן טבעי תאפשר לחוש השישי והלא מוכח, חוש האינטואיציה, להיות נוכח אצל המאכסן שלו. כיום מכנים חוש זה כ – "תחושת בטן". כולנו יכולים ליהנות ממתנת אל זו באם נהייה קשובים לגופינו, ובין שאר התפקודים הנדרשים, נפעיל גם את החושים.

  הראייה: עולמנו יהיה עשיר ומגוון כאשר נראה אותו בשלל צבעים ותנועה. ראייה של שחור לבן מצמצמת את היכולות. עיוורון מונע מאתנו לחוות את שלל הצבעים של הטבע ואת היופי הנפלא שלהם. הפיצוי על מפגע זה הוא דרך ניצול יעיל יותר של יתר החושים. גם אז עולמנו חסר. אנו לומדים להביט פנימה וזה עוזר אך שוב בשחור לבן. מה עלינו ככלל לעשות? לצאת אל הטבע, להעשיר את עצמנו במגוון הצבעים ולא להסתפק באפרוריות. ליהנות מכל קשת הצבעים הקיימת בטבע, אותה העניק לנו האל ובשפע. ומה קורה כאשר אין לנו חשיפה לכל קשת הצבעים? אנו יותר דכאוניים, מערכת החיסון נפגמת עם חלוף הזמן, ערכי לחץ-דם נוטים לעלות, הפריון קטן וכנראה גם אורך החיים משתבש. מי מאתנו שיכול להשתמש בחוש זה מוזמן לעשות זאת והרבה ככל האפשר. האל העניק לנו ברכה, וכמו מצווה הנקרית בדרכיך אל תדחנה, גם במקרה דנן, אל תבזבזו מתנה נפלאה זו.

  השמיעה: הצלילים השונים מגרים את האוזן ומגיעים אל המוח. ריבוי צלילים הרמוניים כפי שמוכרים במוזיקה הקלסית, מטפחים את האזור האחראי על השמיעה במוח. חרשות מונעת מאתנו לשמוע את הנאמר, ליהנות ממוזיקה, מצלילי הטבע השופעים, מחוויה של סיפור מדובר. הפיצוי הוא העשרת החושים האחרים, האזנה לקול הפנימי שבנו. כל זה חשוב ולא יסולה בפז, אך רובינו התברכנו ביותר. לצערי אנו מתחרשים משום שהצלילים הצורמים סביבנו פוגמים בשמיעה. המוזיקה מתנגנת בעוצמה בלתי ניתנת לתיאור עם דלות מחרידה של צלילים, ושוב פגיעה בשמיעה. איננו מגינים על אוזנינו די בעבודות עם חשיפה לרעשים. ומה על המוח? אנו מפחיתים את האזורים הפעילים במוח, וזה בזבוז שבחלוף השנים הופך לבלתי הפיך.

  הטעם: חוש חשוב ביותר, שיכול לדרבן אותנו לאכול או להימנע מאכילה. חשיבות חוש זה שהוא יכול להזהיר אותנו מפני מאכלים מזיקים. רובינו לוקים בחסר טעמים, בעידן הנוכחי. כל טעם זה תדר מסוים. מה קורה למעשה, רובינו מסתפקים ב – 3-4 טעמים בלבד ונמנעים מטעמים חשובים נוספים. על פי רוב אנו אוכלים מתוק, חמוץ ומלוח. אחדים מוסיפים את החריף, ומה על הטעם המצמת? אזי אנו סובלים במובן מסוים, מתת – תזונה של טעמים. כולנו מכירים מזונות הגורמים לנו להזיל רוק, את הטעם הטוב של האוכל שאמא או סבתא הכינו לנו. המאכלים מעלים בנו זיכרונות, מפעילים את הדמיון, מפעילים בלוטות שונות להפרשת רוק או מיצי עיכול, מגרים את הקיבה לפעול, המעיים הומים והנפש משתוקקת. יצחק אבינו יכול היה לברך את יעקב רק לאחר ארוחה דשנה שערבה לחיכו. בעתות רעב אנו חלשים כללית, מערכת החיסון פגומה, כושרינו השכלי נפגם, הנפש מדרדרת ואנו הופכים למלנכולים ועד לדיכאון. . מה לעשות? פשוט להעשיר את המזון במגוון הטעמים בעזרת מרכיבי המזון השונים, צמחי הטיבול והתבלינים השונים. להשתמש באבקות מרק מלאכותיות אומר, לקבל רק מלח לגוף. וכמו שאנו יודעים כיום, ריבוי מלחים מעלה לחץ דם, , מגביר את קצב הסתיידות העורקים, מגביר תחלואה ותמותה. בואו נהנה ממגוון הטעמים ובכך נספק לגוף ולנפש את כל צרכיהם.

  מישוש: אנו משתמשים בחוש זה באופן טבעי ולא מודע. תחושת קור וחום, אלמנט חריף או מעכל, תחושת רכות ונועם, אלמנט דוקר, מחוספס, חלק ועוד ועוד מרכיבים. חוש זה נמצא בכל חלקי הגוף על פני העור אך רגיש יותר בידיים ופחות ברגליים. בעזרת חוש זה אנו יודעים, גם שלא במודע, על כך שאנו דורכים על האדמה או שאנו נמצאים באוויר. אנו יכולים לצייר ולדמיין אלמנטים רבים בעזרת חוש המישוש. אלא מה, איננו מפעילים אותו די. חלק מאתנו שם כפפות על הידיים, חלק אחר פוגם בעור הידיים והרגליים בעבודה קשה ובהליכה גסה, העור הופך לנוקשה וחסר תחושה. אנו לובשים בגדים סינטטיים המטעינים את עורינו בחשמל סטטי ומשבשים את השדה האלקטרומגנטי הטבעי שלנו. פגיעה חשמלית זו בגוף מהותית, מפני שהגוף הוא לא רק כימיה, אלא גם שדות חשמליים. הואיל וכל הגוף בא לידי ביטוי במוח, הרי פגיעה שכזו משביתה חלק לא מבוטל מכלל המוח. התפתחותית, העור והמוח התפתחו מאותו אקטודרם, ודיכוי הגירוי של העור מדכא גם את המוח. גירוי העור נמצא עם כן כפועל על המוח ומכאן על איברי הגוף השונים ועל פעילויות מערכתיות, הורמונליות ואנזימתיות למיניהן. מי שהשכיל לנצל תכונות אלו של העור כדי להשיג השפעה על הגוף, להפוך את זה לדרך טיפולית ממוסדת, היו הסינים. הסינים פיתחו את תורת הדיקור, האקופונקטורה, ודרכה מטפלים במגוון רחב של בעיות ומחלות עם תוצאות מדהימות.

  ריח: מה עושים לנו הריחות? אנו נמשכים אל האוכל או דוחים אותו הצידה ואפילו לא טעמנו ממנו. אנו נמשכים אל הריח הטוב וחשים דחייה מפני הריח הרע. ריחות מסוימים מזכירים לנו נשכחות, טובות ורעות. ריחות מפעילים אותנו במובנים רבים. הם דוחפים אותנו אל האכילה. הם מעוררים אותנו מינית או דוחים כך שלא יהיה שום מגע. הריח מזכיר לנו את התחלת החיים, כמו ריח תינוק. והריח מעלה את תחושת המוות הדוחה והמפחידה. הריח מפעיל בלוטות הפרשה כמו רוק ומיצי עיכול, והריח מפעיל בלוטות הפרשה הורמונליות, כמו ריח המגרה מינית ועוד. הריח יחודי לכל אחד מאתנו ונובע על רקע הפרשות זיעה ובמיוחד מהמפשעות ובתי השחי. הריח משרת בטבע לסמן טריטוריות, כמו במשפחת החתוליים והדובים. הריח מביא להמשך קיום המין, ריח כלבה מיוחמת למשל, או בעל חי אחר. פחד המפעיל את בלוטות יותרת הכליות, גורם להפרשה יחודית אותה יכולים כלבים לזהות כפחד ולתקוף.

  בעולמנו המתקדם, הריחות הטבעיים של האנשים נמצאים בנסיגה. אנו רוחצים את גופינו בסבונים מתקדמים עם ריחות של חומרים כימיים הנותרים על גופינו לאורך זמן. אנו מסירים את ההפרשות הטבעיות בעזרת חומרים מעכלים החודרים לעומק העור. בהמשך עלינו להזין את העור הזה בקרמים. רבות הנשים אך גם הגברים בחלקם שמים מיני בשמים. הבשמים והדיאודורנטים מונעים מהגוף להפריש, מגרים את העור ומזיקים לו. מגרים את ריריות האף והעיניים לתגובות אוטונומיות לא נחוצות ושלא בעיתן. שוב לא נזהה את הריח הנחוץ לנו למשיכה מינית או לדחייה. לא נבדיל בין סביבה אוהדת לזו העויינת ועוד ועוד.

  הגישה הסינית העתיקה מציגה ריח יחודי, טעם יחודי, צליל יחודי, צבע יחודי המתאימים לכל איבר ואיבר בגוף תוך התייחסות למרכיבים נוספים אחרים:

  חוש: ראיה
  צבע: ירוק
  צליל: צעקה, שיאו
  ריח: ריקבון עץ
  טעם: חמוץ
  עץ כבד

  חוש: מישוש
  צבע: אדום
  צליל: צחוק, דיבור, שי
  ריח: חריכה, שרוף
  טעם: מר
  אש-לב

  חוש: טעם
  צבע: צהוב, חום
  צליל: שירה, קונג
  ריח: מתקתק
  טעם: מתוק
  אדמה-טחול

  חוש: ריח
  צבע: לבן
  צליל: בכי, יבבה, שאנג
  ריח: חלודה
  טעם: חריף
  מתכת-ריאות

  חוש: שמיעה
  צבע: שחור, כחול
  צליל: אנחות, יו
  ריח: מבאיש, שתן, ביצה סרוחה
  טעם: מלוח
  מים-כליות

  כדי לפעול על אחד מן החושים אנו יכולים להפעיל את האיבר עצמו. ניתן להפעיל את אחד מן המרכיבים ובכך להגיע לאיבר המטרה או לאיבר החישה. למה הכוונה? באם אנו רוצים לחזק את הכבד, נוכל להשמיע את צליל השיאו או צעקות, נגרה את העיניים בצבע ירוק, להריח ריח אלכוהול או ריקבון עץ או לאכול טעם חמוץ. כנ"ל ביחס לאיברים האחרים או לחושים השונים. ממילא כאשר נאזן את הכבד למשל, חוש הראייה ישתפר. באם נחזק את כל 5 החושים, התוצאה תהייה, מוח פורה יותר, חושים יותר ערים, יכולת אינטלקטואלית רבה יותר, כוח רצון עז ונפש יציבה. בנוסף על כל אלו, גם החוש השישי – האינטואיציה, עליו מרבים לדבר באחרונה, יתפתח ויתחזק. הסיבה לכך היא, ששוב לא צריך לבזבז משאבים אנרגתיים על יצוב, איזון וחיזוק חושים מסוימים, וכל המשאבים יופנו אל עבר החוש השישי. הצמיחה, הגדילה, הבריאות, העושר והאושר שופעים באנשים מאוזנים אלו. אז מהי השאיפה האולטימטיבית שלנו? לאזן את החושים ואת האיברים ובכך להגיע אל המקום המתאים וההולם את כישורינו.

  מה נעשה כדי לחזור אחורה בזמן, של הריח למשל? לא נשתמש במרכיבים כימיים כמו סבון ריחני, קרמים, בשמים וכדומה. נשתדל להזין את גופינו במזונות בריאים כך שריח ההפרשות יהיה אמיתי. נחייה באיזון ונצמצם את כמות הרעלים המזיקה המופרשת מהגוף. יש חיים טובים עם ריח טוב. הבה נעשיר את עולמנו בריחות טבעיים.

  ומה לא נעשה? לא נעשן למשל, כדי לא לסתום את חלל האף ולהפחית את יכולת ההרחה שלנו. נאכל מזונות המתאימים לנו ובזמנים הנכונים ובכך לא נסבול מתגובות אלרגיות באף וירידה בחוש הריח.

  המשך בשבוע הבא...
  לעוד מידע כדאי ומומלץ ביותר לבקר בדף הבית של טבעלייף
  לחצו כאן לכניסה
   
     
  לחץ כאן לכתבות נוספות באותו הנושא
  מאד מומלץ לקרוא כתבות נוספות מכיוון שבדרך כלל רק בטבעלייף הכתבות הינן מאת
  כותבים שונים או מחקרים שונים, מזוויות ראייה שונות, ע"פ ניסיון שונה, לפעמים ע"פ
  רפואה קונבנציונאלית, לפעמים ע"פ רפואה משלימה ולפעמים ע"פ שילוב שתי השיטות.
  לחץ כאן לכתבות נוספות מאת המחבר

  כל הכתוב ו/או המתפרסם בטבעלייף הוא מידע בלבד, ואין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, איבחון, ו/או המלצה לטיפול זה או אחר ו/או נטילת חומר זה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להנתן בידי רופא ותחת פיקוחו.
  כל הכתוב ו/או המתפרסם באתר טבעלייף הוא מידע בלבד, ובשום פנים ואופן אין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, אבחון, ו/או המלצה לטיפול כזה או אחר, ו/או נטילת חומר כזה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להינתן בידי רופא מוסמך ותחת פיקוחו בלבד.

  אין להעתיק או להשתמש בחומרים הנמצאים באתר לרבות כתבות, שאלות ותשובות במרפאות הרופאים
  הודעות הפורומים ו/או כל חומר אחר המוצג באתר ללא אישור מפורש והחתום ע"י מערכת טבעלייף.
  בכל השייך לפרסום באתר כולל כתבות מרפאות ופורומים ניתן לפנות אלינו צור קשר  דיאטה פורומים מחשבונים ויטמינים | צמחי מרפא | שמנים צמחיים
  תנאי שימוש | הריון | בריאות | דיאטה | גברים | נשים | ילדים | מתכונים
  רפואה אלטרנטיבית | רפואה טבעית | רפואה משלימה | רפואה סינית | רפואה רפואת ילדים
  רפואה בריאות כללית | רפואה כללית בריאות | פסיכולוגיה | הורים וילדים | הרכבים 
  בריאותדיאטהרפואה
   מחלות
  רפואה בריאותמחלות איכות חייםרפואה בריאות
   
   
   
   
   
   
   
    לחיפוש מתקדם לחץ כאן